M. İhsan Tatari | mit

m ihsan tatari

1980 yılında İstanbul’da doğdu. İsminin başındaki “M” harfi Mehmet’i temsil ediyor. Bir dedesinin adı Mehmet, öbürünün de göbek adı Mehmet olunca, ailesi bir taşla iki kuş vurmaya karar vermiş. Anneannesinin adının İhsan olduğu da hesaba katılırsa bir taşla üç kuş ediyor. mit lakabıysa isminin baş harflerinin birleşiminden geliyor.

Son birkaç yıl boyunca kendi çapında kısa yazılar ve hikâyeler yazdı. Bir gün, “Neden yazdıklarımı internette yayınlayıp insanlarla paylaşmıyorum ki?” diyerek kendine soru yönelten yazar, Yorgun Savaşçı’nın Günlüğü adlı blog sayfasını oluşturmuş oldu.

Kısa bir dönem, ayda bir yayınlanan İstanbul Pazarolla Bahçeşehir dergisinde, blog sayfasıyla aynı ismi taşıyan köşenin yazarlığını yaptı. İnternette aylık olarak yayınlanan Blog Dergisi isimli e-yayında da bir buçuk yıla yakın bir süre incelemeleri yayınlandı. İki yılı aşkın bir süredir çevirileri, makaleleri, incelemeleri ve kısa hikayeleriyle Kayıp Rıhtım sitesinde faaliyet göstermekte.

2010 yılında hem Kayıp Rıhtım ekibinin özverili çalışmaları, hem de sevgili Aşkın Güngör ve Vildan Ceyhan’ın manevi desteğiyle Yemin ve Öç isimli ilk kitabını yayınladı.

2011 yılında Aşkın Güngör’ün önerisiyle hikayelerini toparlayıp “Yitik Öyküler Kitabı” adıyla Bu Yayınevi’nden çıkan derlemesi okurlarla buluştu. Bunu “Yitik Öyküler Kitabı 2: Bilekbüken” ve “Geçmişin Gölgesi Geleceğin Laneti” adlı eserleri izledi.

Aralık 2012’den beri İthaki Yayınları için çevirmenlik ve editörlük, 2014’ten beri de MonoKL Kitap için çevirmenlik ve editörlük yapıyor. Ayrıca Oyungezer Online’da da serbest yazarlık yapmaktadır.

On yılı aşkın zamandır internet ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir olan yazar, yazı yazmanın yanı sıra fantastik eserler okumaktan, PC’de oyun oynamaktan ve satrançtan hoşlanmaktadır.

Sitemizde bulunan yazar sayfası için tıklayın.