The Kingkiller Chronicle Okur Yorumları

The Name of the Wind The Wise Man’s Fear
the name of the wind the wise mans fear
Austman30 Haziran 2011

Harika bir kitap! Serinin ikinci kitabını okumak için sabırsızlanıyorum! Kitap özgün bir mitolojiyle çok iyi yazılmış. Sonu gerçekten de hikâyenin ortasında bırakıyor, yani ikinci kitabı almak için kendinizi hazırlayın.


Kayleigh30 Haziran 2011

Bu, birden fazla okuduğum ilk kitap. Tam anlamıyla 2. kitabın gelmesi için yıllardır bekliyorum ve diğerini okumadan önce şu an The Name of the Wind’i tekrar okuyorum. Gerçekten harika bir kitap. Çok sevdim ve herkese tavsiye ediyorum!


Syzygy3 Nisan 2007

Taze ve heyecan verici. Tanıtımı tüm fantezi hikâyelerine benzeyebilir ama Rothfuss’un yaklaşımı lezzetli. Kesinlikle sıkıcı değil. Karakterler kendilerince davranıyor, okuyucuların isteğine göre değil, ne olması gerekiyorsa. Mütevazı ve kendi halinde bir tarz, Rohtfuss rahat ve heyecanlı bir hikâye sunuyor. Açıkça bir keyif.

Not: Eğer bu günlerde bir şeyler başarmak istiyorsanız, bu kitaba başlamayın!


Jeanne Piteo “Avid Reader”11 Haziran 2011

Ben inceleme yapmam. Söylemekten nefret etsem de bu kitap beni fazlasıyla cezbetti. Bitirmek zorunda olmaktan nefret ediyordum, sürekli elimden bırakıyor ve bitmemesini sağlamaya çalışıyordum… işe yaramadı. Baştan okumaya hazırdım.


Doormaster25 Ağustos 2007

Beğendim ama aslında beklediğim kadar güzel değildi. Birkaç bölümde bir, gerçekten OLAN birşeyler olmaması beni biraz rahatsız etti


Music Lover – 31 Mayıs 2011

Patrick Rothufss yeni favori fantezi yazarım oldu. The Name of the Wind size macera, büyü, seveceğiniz karakterler ve harika bir metin sunuyor. Hemen serinin ikinci kitabı The Wise Man’s Fear’ı satın aldım, hem de ciltli baskısını; ki bunu nadiren yaparım. Ama bekleyemezdim. Bay Rothfuss’un mevcut başka kitapları olmadığını öğrenince hayal kırıklığına uğradım. Bu seriyi şiddetle tavsiye ediyorum.

H. Elizondo28 Haziran 2011

Eğer Patrick Rothfuss’un kitaplarını okuduysanız, başkalarının onu tanımladığı gibi “Sonraki Tolkien” ya da “Sonraki Martin” (George Martin) olmadığını göreceksiniz.

O “ilk Rothfuss”!


Benita13 Haziran 2011

Kızım ve ben, The Name of the Wind’i bitirdiğimizden beri bu kitabı bekliyorduk. Patrick Rothfuss’un ilk kitabı muhteşemdi.

İlk olarak on dört yaşındaki kızım kitabı okumaya başladı. Bazı bölümler için beni uyardı ve Felurian bölümlerinin büyük kısmını geçmemi önerdi. Bay Rothfuss’un kitabın büyük bir parçasını, kendi fantezi seks yaşamını tartışarak geçirmesi beni üzdü. Başka bir hayalkırıklığım ise, bana beş ya da daha fazla kitabın birleştirilip çok uzun bir okuma olarak organize edilmiş gibi hissettirmesine dair olacak. Farklı hikâyelerin birbirleriyle yapacak çok az şeyi var, Kvothe’un karakterine küçük bir detay eklemelerinin dışında. Halen kitabı bitirmeye çalışıyorum. Yazarlık yeteneği için kendisine üç yıldız verdim ama düzeltme yapmayı öğrenmeli.


A.H.S.11 Haziran 2011

Bu kitap güzeldi ama The Name of the Wind’in yanına bile yaklaşamaz. Drenna’nın üzerine çok eğilmişler, bu da beni biraz rahatsız etti.


K. Muldoon8 Haziran 2011

Acaba bu adam daha hızlı yazabilir mi?

Tıpkı ilk kitabı beğendiğim gibi, bu kitabı da elimden bırakamadım. İyi yazılmış, iyi tasarlanmış bir mükemmellik. Keşke seri bittiğinde okumaya başlasaydım.


Samuel1 Mart 2011

Tıpkı bir önceki gibi büyüleyici, harika bir konu, karakterize etme ve düzyazı. Eğer ilk kitabı sevdiyseniz/hayran olduysanız gerçekten diyecek pek bir söz yok ve yeni gelenler için: KralKatili Günlükleri’ni kendiniz için mahvetmeyin, birinci kitaptan başlamanız lazım.

Umudum, Patrick’in yazımını hızlandırması. Yoksa hepimizin önünde başka bir uzun dört sene daha var.

Bu görüşler Amazon.com online kitap satış sitesinden, kitaplara ait sayfalara yapılan yorumlardan seçilerek hazırlanmıştır.

[stextbox id=”warning”]Bir önceki sayfaya dönmek için tıklayınız…[/stextbox]