Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - HighLord

Sayfa: 1 ... 14 15 [16]
226
Tartışma Platformu / Ynt: Favori Fantastik Kitabınız?
« : 28 Haziran 2010, 18:28:54 »
Ejderha mızrağı,LOTR,Harry Potter....

227
Unutulmuş Diyarlar / Ynt: UD'da şu anda okuduğunuz kitap?
« : 28 Haziran 2010, 17:55:00 »
Ork Kral'ı okuyorum şu an..

228
Diğer Bilimkurgu Eserleri / Ynt: Metro 2033
« : 28 Haziran 2010, 16:53:56 »
Çok sevindirici bir haber. Oyununu oynamıştım bayağı güzeldi. Bunu da okurum.

Bu arada bu kitabın devamı Metro 2034'tür...


229
Başka Kurgular / Metal Fırtına - Orkun Uçar ve Burak Turna
« : 28 Haziran 2010, 09:51:59 »
METAL FIRTINA

Tarih, 23 Mayıs 2007… Yer, Kerkük'ün kuzeydoğusu… Kuzey Irak'taki kargaşa devam ederken, bölgede bulunan Türk birlikleri ani bir Amerikan saldırısına uğrar. Türk birlikleri "müttefik"lerinden hiç de beklemedikleri bir darbe almıştır. CNN International hemen haber geçmeye başlar: "Kuzey Irak'ta çatışma… 13 ABD askeri öldü, 30 yaralı var. Ordu yetkilileri, Amerikan güçlerine saldıran 35 Türk askerinin öldürüldüğünü açıkladı." Amerikalıların niyeti Türkiye'deki zengin bor minerallerini ele geçirmektir. Bunun için her şeyi göze almışlardır. İstanbul ve Ankara dahil olmak üzere tüm Türkiye'yi savaş alanına çevirmeyi bile…. Ve Metal Fırtına Operasyonu başlar…

Bu kitaptan sonra her iki yazar da seriye kendileri devam etmiştir.

BURAK TURNA'NIN METAL FIRTINA KİTAPLARI

METAL FIRTINA 2-KURTULUŞ


Metal Fırtına 2 Kurtuluş, ilk kitaptan bu yana merak edilen soruların cevaplarını heyecanlı ve sürükleyici yepyeni bir olay örgüsüyle sunuyor. Abdullah Gül ve ekibi, kimlerin elinde? ABD'nin Türkiye'yi işgal girişimi üzerine diplomatik müzakerelerde bulunma amacıyla Washington�a hareket eden Abdullah Gül ve ekibi enterne edilmişti. Ekibin başına neler geldi, Dışişleri Heyeti ile ilgili planlar neydi? Planların arkasında kim vardı ve bağlantıları nerelere kadar uzanıyordu? Washington'da patlayan bomba neleri değiştirdi? Washington'da patlayan atom bombasının sistemi zora sokması ve Türkiye işgalinin çıkmaza girmesi sonucu Başkan Bush görevden çekilmek zorunda kalmıştı. Yeni ABD hükümeti kimlerden oluşuyor, neyi hedefliyor? Türkiye hızla toparlanırken ateş bu sefer nerelere sıçrıyor? Amerikan yönetimine el koyan gizli bir grup, kimsenin beklemediği bir anda tekrar harekete geçerken yeni hedef neresi? Türk, Amerikan ve Rus politikacılar zamana karşı yarışıyor. Gri Takım'ın içinde köstebek mi var?

METAL FIRTINA 3-KARŞI SALDIRI


"Gelecek öngörülebilir mi? Metal Fırtına 3 Karşı Saldırı'yı okuyun ve buna siz karar verin." Yazdığı Metal Fırtına kitabıyla olası bir Amerika -Türkiye savaşını öngörüp Beyaz Saray'ı bile ürküten ve dünyayı sallayan, Üçüncü Dünya Savaşı'yla Avrupa'daki göçmenlerin eylemlerini tahmin eden Burak Turna bu sefer de okuyucuyu dünyanın en sıcak çatışma bölgelerine götürerek, heyecanlı bir aksiyon kurgusunun içine sokuyor. Kötülük baronu, bütün operasyonlarda kendisini engellediğini düşündüğü Gri Takım'dan kurtulmak için bir plan geliştirir. Afrika'nın Atlas Okyanusu'na açılan Gambiya isimli küçük ülkesinde pek az kişinin bildiği bir Türk eğitim birliği vardır. Kötülük baronu, bu birliğin subaylarını kaçırttırır ve Türk Özel kuvvetlerinin onları kurtarması için girişim başlatmasını sağlar. İlk amacı bu özel birliği pusuya düşürmektir. Ancak esas amacı bu komployu Gri Takım'ın öğrenip engellemeye çalışmasını sağlamak ve Gri Takım'ı, savaş alanına geldiğinde yok etmektir. Peki Gri Takım, bu büyük tuzaktan kurtulup karşı saldırıya geçebilecek mi? Kurt, bu ölümcül mücadeleden sağ kurtulabilecek mi? Mert ve Gökhan'ın ilişkileri nasıl bir şekil alacak? Metal Fırtına 3'ü okumaya başladığınızda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak ve bir sonraki sayfayı heyecanla bekleyeceksiniz.

METAL FIRTINA 4-GİZLİ GÜÇ


Son kitapta tuzağa düşürülen Gri Takım’ın hangi üyeleri kurtuldu?
Dünyayı diz çöktürmeye yeminli Elan Rahu Gri Takım’ı ortadan kaldırabilecek mi?
Gizli Silahlar kınlarından çıkıyor mu?
Türkiye’nin Gizli Gücü harekete geçecek mi?
“Metal Fırtına” kahramanları Gökhan ve Mert ne yapacak?
Tüm bu soruların ve daha pek çoklarının sevapları kitabın içinde…
Okuyucuların ellerinden bırakamayacakları yepyeni bir macera sizleri bekliyor.

METAL FIRTINA 5-KARANLIK SAVAŞ


“Metal Fırtına” serisinin beşinci kitabı, okuyuculara unutamayacakları bir serüven yaşatmaya hazır…
Gri Takım, dünyanın çeşitli yerlerinden ajanlarını bir araya getiriyor ve kötülüğün kalesine doğru yola çıkıyor…
Süper Güçlerin casusluk örgütleri ve özel kuvvet birimleri, onların bu yolculuğuna engel ya da yardımcı olmak için, kıyasıya bir mücadelenin içine giriyorlar…
Tarihin karanlık dehlizlerinden çıkan, ruhani güçlerin birbirleri ile savaşı, Gri Takım’ı dönülmez noktaya sürüklüyor…
Bu kitaptan sonra, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak…
Metal Fırtına serisi, KARANLIK SAVAŞ ile birlikte dönüm noktasına geliyor

ORKUN UÇAR'IN METAL FIRTINA KİTAPLARI

METAL FIRTINA 2-KAYIP NAAŞ


Kayıp Naaş Metal Fırtına 1'i okuyanların merak ettiği sorulardan biri de ortadan kaybolan naaş'a ne olduğuydu. Okurlar bu sorunun cevabını ikinci romanda bulacaklar. ABD, 27 Mayıs 2007'de Anıtkabir'i bombalar. Yıkıntılar arasında dolaşan Genelkurmay Başkanı Hikmet Pars, Atatürk'ün naaşının bulunması gereken odaya girdiğinde onun yerinde olmadığını görür. Naaş kayıptır. Türk - İsrail Gizli Savaşı Metal Fırtına 1'de, İsrail ile ilişkiler konusuna tek bir cümleyle değiniliyordu. Metal Fırtına 2 - Kayıp Naaş ise ilk kitabın bittiği noktadan başlıyor. Roman, sadece kurgu boyutuyla değil, arka plandaki Türk-İsrail ilişkilerine ait bilgilerle de dikkati çekiyor. 'Bu Bir Gökhan Birdağ Macerasıdır' İlk kitabın en çok dikkat çeken karakteri, devlete bağlı gizli bir teşkilatta çalı-şan (Gri Takım) Türk ajanı Gökhan Birdağ'dı. Gökhan Birdağ ülkesini korumak adına bir ölüm makinesi gibi yetiştirilmiştir. İlk kitapta Gökhan, ABD'nin saldıracağını üç ay önce öğrenir, ama devlet içine sızan ajanlar, bilgilerin öncelikli hale gelmesini engeller. Gökhan bunun üzerine, onu yetiştiren Kurt adlı komutanının yardımıyla gizlice ABD'ye girer ve savaşın başlamasını bekler. Savaş başlayınca ABD birliklerinin geri çekilmesi için uyarıda bulunur, ciddiye alınmayınca bombalardan biriyle Washington'u yok eder. İkinci bombayla New York'ta yakalanacakken yaralı kurtulmayı başarır. Alman ajanları onun saklanmasına yardım ederler. İlk kitabın sonunda Gökhan, Türkiye'ye savaş planının arkasındaki işadamı Adrian Lyman'ı kaçırıp intikam alır. Metal Fırtına 2'de Gökhan, ABD'dedir, ama kısa sürede yeni görevi gereği Avrupa'ya dönecektir. Yeni görevi ise Atatürk'ün kayıp naaşını bulmaktır.

METAL FIRTINA 3-KIZIL KURT


Bu kez düşman Rus Mafyası…Orta Asya için ölümcül güç mücadelesiGökhan merdivende uzaklaşan koşar adım sesleri duydu. Adam-lardan biri yukarı çıkıyordu. Artık zaman kaybedemezdi. Belindeki el bombasını hızla çıkarıp pimini çekti. Biraz bekledikten sonra bom-bayı içeri yuvarladı ve duvara neredeyse yapışık halde odanın diğer ucuna doğru koştu. Bomba hemen patlamış, Gökhan da sarsıntıdan kurtulmak için yere yatmıştı. Yattığı yerden göz açıp kapayıncaya ka-dar kalktı ve geri, kapıya koştu. Kapıdan çıktığında göz gözü görmü-yordu. Dumanlar arasında ancak siluetler şeklinde gördüğü bedenlere neredeyse rastgele ateş etmeye başladı. Birkaç saniye sonra, yerde ilk cesetle beraber üç tanesinin daha yattığını gördü, hiçbiri tanınacak halde değildi.

METAL FIRTINA 4-TURAN


“Ekip lideri kolunu diğerlerine uzatıp parmaklarını açtı. Yumruk yaptığı anda ateş başlayacaktı. Diğerleri onu gözlüyordu ama birdenbire liderlerinin kafasının boynundan kayıp yere düştüğünü gördüler, ardından bedeni yana devrildi. Tam önündeki toprak sanki canlanmış ve onun canını almıştı. “Kızıl Şaman Koray çıplak vücudu kurbanlarının kanıyla boyanmış halde ayakta duruyordu. Elindeki kısa kılıçtan hâlâ kan damlıyor-du. Çekik gözlü cansız suratlara baktı. Çin gizli istihbarat servisi GRI’ya bağlı ölüm timiydi bu. Bekliyordu bu saldırıyı. Ama kurdun inine böyle girilemezdi.” Binlerce insan geride iz bırakmayan bir katil tarafından yok ediliyor. Dünya korku içinde. Tek umut Gökhan Birdağ liderliğindeki Türk timinde! Kızıl Şaman Koray ne saklıyor? Şaman kehanetlerindeki kıyamet “Kalgançı Çak” geldi mi?!

230
Diğer Fantastik Eserler / Ynt: Dresden Dosyaları
« : 28 Haziran 2010, 09:35:26 »
Umarım diğer kitapları da çıkar.

231
Ejderha Mızrağı / Ynt: Kayip Tarihceler
« : 28 Haziran 2010, 09:31:44 »
Laika'nın neden geciktiğini anlayamıyorum! Bir yıl oldu ya!

232
Çizgi & Anime / Bakugan Battle Brawlers
« : 28 Haziran 2010, 09:29:45 »

Bakugan Battle Brawlers kısaca Bakugan (Japonca: 爆丸バトルブローラーズ, - Bakugan Batoru Burōrāzu) Japon Aksiyon, Macera içerikli anime televizyon serisidir. Yapımcısı TMS Entertainment ve Japan Vistec, yönetmeni Mitsuo Hashimoto'dur. Hikayenin merkezi Bakugan adında canlı yaratıklar ve onlara sahip olan savaşçılardır. 52 bölümden oluşan Bakugan, 2007 yılında Japonya'nın Tv Tokyo kanalında gösterilmiştir. Nelvana Limited ise İngilizce versiyon olarak son bölümü üretmiş ve seri tamamlanınca prömiyeri aynı yıl içinde Teletoon adında bir Kanada kanalında yayınlanmıştır. İngilizce seri bir süre sonra Japonca versiyonundan ayrılmıştır. 51 Japonca bölüm ile 1 İngilizce bölüm birleştirerek 52 bölümlük bir dizi oluşturulmuştur. Bu seri ABD'de Cartoon Network 'te Şubat 2008'deki yayında başlatılmıştır. Anime serisi, Sega Toys ve Spin Master ile anlaşılarak Bakugan adında stratejik bir oyun piyasaya sürülmüş, metal kartlar ve manyetik estetik yüklü minyatür figürler (toplar) kullanılmıştır. Bakugan yeni çizgi dizisi vardır. Dan 15 yaşındadır. Adı Bakugan Savaşçılarıdır. Sonraki çizgi filmi ise Bakugan New Vestoria'dır.


Tanıtım:

Bir gün gökyüzünden kartlar yağmaya başlar ve bu kartları alan çocuklar Bakugan adlı bir oyun yaratırlar. Fakat bu sadece bir oyun değildir: Bakuganların yaşadığı Vestroia evreninin kaderi Bakugan’a bağlıdır.

Vestroia’yı kurtarmak için Sonsuzluk Çekirdeği’nin bulunması ve bu sayede Vestroia’daki dengenin sağlanması gerekmektedir ancak kendilerine Bakugan Savaşçıları diyen ve çekirdeği bulmaya çalışan altı arkadaşın karşısında üç engel vardır: Naga, Hal-G ve Masquerade.

Yeni Vestroia

Mart 2009'da, TMS ve Nelvana  Entertainment şirketleri, 26 bölümlük üretilen Bakugan: Yeni Vestroia adında devam serisi olduğunu bildirdi.[1] Seri 12 Nisan 2009'da Kanada'da Teletoon kanalında başladı ve Cartoon Network'e 9 Mayıs 2009 tarihinde geldi. Kanada'da iki reyting oldu, Teletoon ek 26 bölümle serinin genişletileceği hakkında sordu. Çünkü bölümler hala yapılmaya başlanmıştı, Teletoon son dört bölümünü tekrar yayınladı, ama Cartoon Network diğer 26 bölümü alabildi ve prömiyeri Teletoon'dan bir gün önce oldu. Cartoon Network 14 Mart 2010 tarihinde Teletoon'dan öndeydi.

Yeni Vestroia serisi Japonya'da, Bakugan Battle Brawlers: New Vestroia (Japonca: 爆丸バトルブローラーズ ニューヴェストロイア, - Bakugan Batoru Burōrāzu Nyū Vesutoroia) olarak 2 Mart 2010 tarihinde TV Tokyo kanalında sabah 07:00'de yayınlanmaya başladı. Açılış şarkısı birkez daha Psychic Lover tarafından yapıldı ismi "Cho! Saikyo! Warriors", kapanış şarkısı "Bang! Bang! Bakugan!", Yoshifumi Ushima tarafından yapıldı.

Karakterler

Dan Kuso: On iki yaşındadır. Kendine çok güvenir.Runo'ya çok ama çok aşıktır.. Bakugan'ı Pyrus Dragonoid'dir.Ateş elementinde görev alır. 27. bölümde Pyrus Delta Dragonoid ile kader boyutuna gider ve herkes üzülür. Bakugan'ı evrim geçirmiştir (22. bölümde). (37. bölümde) Dan, Shun ile maç yaptıktan sonra sonunda Drago dönüşür ve üstün Bakugan'a bir adım daha yaklaşır adı Üstün Dragonoid olur. 51. bölümde sonsuzluk çekirdeği içine girer ve gücü 1000G olur ve adı Neo (Sonsuz)Dragonoid olur.

Runo Misaki: İyi yürekli, sevimli bir kızdır. On iki yaşındadır. Bebekliğinden beri dane aşıktır bir ara bunu kanıtlamıştır. Bakugan'ı Haos Tigerra'yı çok sever.Tigrera 32. bölümde evrim geçirerek blade Tigrera'ya dönüşmüştür.Işık elementi bir bakugandır.En yakın arkadaşı Alice'dir.

Marucho Marukura: zeki bir çocuktur. En küçük odur, daha on bir yaşındadır. Ailesi çok zengindir. Bakuganı Aquos Preyas'tır. Su elementinde görev alır. Preyas özellik değiştirebilir. İki bakuganı vardır, biri Preyas; diğeri Angelo/Diablo'dur (30. bölümde Preyas, Angelo/Diablo'yu yumurtlamıştır; Angelo Haos, Diablo Pyrus özelliklerini taşır ve ikisi de oynanabilir).Jenny ve Juss'a aşırı hayrandır.Dan için her şeyi yapar.Harika bir dosttur.

Julie Makimoto: Hep mutludur, on iki yaşındadır. Billy'den hoşlanır. Toprak elementinde görev alır. Bakugan'ı 29. bölümde evrim geçirmiş ve Gorem iken Hammer Gorem olmuştur.

Shun Kazami : Çok deneyimli bir Bakugan oyuncusudur. Büyükbabası bir Samurai olmasını ister, ama o bakugan oynar. Gösteriş yapmayı sever. Dan'in çocukluk arkadaşıdır. On üç yaşındadır. Bakugan'ı Ventus Skyress'tir.Bakuganı dönüşünce adı Storm Skyress olmuştur. Çok çekicidir. Rüzgâr elementi bir Bakugan'dır.Alice aşıktır. Alice'den hoşlanmaktadır.

Alice Gehabich: 39. bölüme kadar Masqurade kimliğini taşır, Bakugan'ı Alpha Hydranoid'dir. 39. bölüme kadar Bakugan oynamaz, 39. bölümde Dan ile maç yaptıktan sonra maskesini düşürür ve kimliği ortaya çıkar. On üç yaşındadır. Büyük babası Michael, Vestoria'ya bir boyut açmış ve kendini farklı bir dünyada bulmuştur. Takımın yanında olmayınca Masqurade oluyor. Negatif enerji çıkınca büyükbabasıyla değişti.Masquerade yok olduktan sonra Alpha Hydranoid, Alice'in olur.Shun'dan hoşlanıyordur.En yakın arkadaşı Runo'dur.Belki Alice'de Klaus'dan hoşlanıyordur.

Masqurade: Gerçek kimliği Alice'tir, fakat negatif enerji nedeni ile kişilik değiştirir. Başkalarıyla Bakugan oynar ve onların Bakugan'ını kader boyutuna gönderir. Bakugan'ı Darkus Hydranoid'dir. Karanlık elementini kötüye kullanır. Çok kötü biridir. 38. bölümde Dan ile maç yaparken Dan, Masqurade'i yener ve gerçek kimliğini ortaya çıkarır. Masqurade'in Bakugan'ı üç kez evrim geçirmiştir ve şu anki Bakugan'ı Alpha Hydranoid'dir. 44. bölümde yok olur.

Hal-G: Naga'yla birlikte çalışır. Çok kötüdür. Alice'in büyükbabasıdır. Asıl adı Michael'dır. Bakugan'ı Naga'dır. Naga sessizlik çekirdeğinin sahibidir.

Joe Brown: Bakugan oynamayı sever ve Bakuganı Wavern'dır. Wavern 34. bölümde Joe'ya gelmiştir. Wavern efsanevi beyaz Bakugan'dır. Wavern, sonsuzluk çekirdeğini içinde bulundurur. Kardeşi Naga'dır. Kendisi Bakugan sitesinin ağ yöneticisidir ve Chan Lee'den hoşlanır.

Klaus Von Hertzon: 17.bölümde ortaya çıkar.Bakuganı Sydronoid'tir.Aquos elementidir.Yakışıklıdır.Alice'ye aşıktır.Shun'unda Alice'ye aşık olduğunu bildiği için onunla çok fazla konuşmamaktadır.

Billy: 10.bölümde ortaya çıkar.Bakuganının özelliği Subterra(Toprak Elementi)dır.Bakuganı Subterra Cycloid'dir.Julie'ye aşıktır.

Bakugan Türleri

Darkus Reaper: Reaper'lar intikam duygusuyla hareket ederler. Savunmasız rakiplerine karşı bile acımasızca davranır, bundan gurur duyarlar. Büyük öfke ve yıkım ile sürekli plan yapar diğer Bakugan’ları yok etmeyi planlarlar. Planları doğrultusunda uygun zaman geldiğinde ard arda saldırarak rakiplerini yok ederler.kendisi ölüdür

Juggernoid: Juggernoid çok büyük bir tahrip gücüne sahip Bakugandır. Sahip olduğu ağır zırha hasar vermek için çok büyük güç gerekmektedir. Savaş sırasında zırhının en zayıf noktasına saldırmayı denemek bile çok saçmadır çünkü zırhını geçmek imkansızdır. Rakiplerine güç dalgaları gönderir ve onları safdışı ederler.

Fear Reaper: Sessiz ve karanlık bir şekilde hareket eden Fear Ripperler dev kılıçları ile çabuk ve ölümcüldürler. Diğer türlere dönüşebilen tam bir bukalemundurlar. Kendi gerçek kimliğini asla ortaya çıkarmayan karmaşık bir Bakugan olan Fear reaper türü, tuhaf bir şekilde çekingen ama cezbedicidirler. Bir Fear Ripper herkesin aklını karıştırabilir ve istediğini yaptırabilir. Gizemli güçleri onları karşı konulmaz yapar.

Falconeer: Falconeer yükseklerden avını hedef alır. Rakibinin onu farketmesine izin vermeden onu takip eder. Bu Bakugan son derece etkili olan gözle görülmeyen şeyleri görme yeteneği ile uzaklığı ve kapsamı ne olursa olsun nesneler ötesini görebilir. Bu sayede rakiplerinin planlarını öğrenebilir, şaşırtan saldırılar tasarlayabilir. En önemlisi, bu özel Bakugan kendini yeniden canlandırabilir. Bir Falconer ile karşılaşmak çok tehlikelidir. Yeniden canlanma özelliği, Falconeer ile birden fazla kez karşılaşmanız anlamına gelir. Ancak çok güçlü Bakugan’lar bunun üstesinden gelebilirler…Ve her elementte bir Falconeer vardır.

Pyrus Dragonoid: Dragonoidler aramak ve yok etmek için tasarlanmışlardır. Bu yüzden çok gelişmiş arama yetenekleri ve duyularına sahiplerdir. Üst düzey istihbarat özellikleri vardır. Savaş sırasında hareket kabiliyetleri kısıtlıdır ama güçlü vuruşları ve ağır darbeleri ile bu özelliklerini kapatırlar. Dragonoid tarafından takip edilen birinin kaçmak için neredeyse hiç şansı yoktur.Dragonoidler kader kartı etkinken ölmemek için özel bir güç çıkartır. Dan, Masqurade ile savaşırken yetenek kartı parçalanmış, Drago'nun gücü 999 G'ye çıkmıştır. Bu güç maç sahasını yok edebildiği için dragonoidler vestroia efendisi olarak sayılabilir. "Drago's On Fire" bölümünde 900 G'ye kadar çıkıp evrim geçirmiştir.Ayrıca son bölümlerde Drago tekrar değişir içine sonsuzluk çekirdeği girer.Bu sayede Drago 1000G olur.Ve Drago Wavern'ı Vestroya ya gönderdiği için (Wavern sonzuluk çekirdeğini Naga'dan koruyamadığı için çekirdeği Dragoya vermiştir ve bunun için Drago'nun onu Vestroya göndermesi gerekiyordu.)Büyük bir hırsla Naga ile kapışır Drago galibiyeti alır ve sessizlik çekirdeği de Drago'nun olur.

Robotalian: Robotallianlar müttefiklerine yardım eder ve onları korurlar. Robotallion’un dostu olan herkes ona sonsuz güven besler. Çok güçlü ve hızlıdır. Vahşi pençeleri ve her maddeyi dilimleyerek doğrayabilecek güçteki dev kılıçları vucütlarının içinde bulunur. Yüksek hızda hareket ederler ve bu hareketlerini insan gözüyle izlemek son derece zordur. Ancak çok güçlü Bakuganlar Robotallion ile baş edebilirler. Onları yenmek oldukça güçtür. Robotallianlar görevleri ve koruma duygusuna büyük önem verirler ve bu sorumluluklarını yerine getirirken yollarına hiç bir şeyin çıkmasına izin vermezler.Yeteneklerinden biri Robotalian güçlendirmedir.Ve her elementte bir Robotalian vardır.

Wavern:Sonsuzluk çekirdeğinin sahibidir. Naga ile iyi anlaşamazlar. Joe'nun bakuganıdır. İlk karşılaşma (Bakugan 23.bölüm Say İt Ain't Or Joe ve 34.Bölüm Evden Çok Uzakta) Bir bölümde Naga dünyaya gelir ve Wavern güçsüz düşer.Drago'ya bana ateş etmesini söyler ve Drago ateş eder. Sonsuzluk çekirdeği Drago'ya gelir.

Naga:Kötü Bir Bakugan'dır. Wavern'ın ikiz kardeşidir. Sonsuzluk çekirdeğini almaya çalışır ama başaramaz.6 bakuganla savaşınca yok olmuştur.

Gorem: İyi bir bakugandır.Subterra(toptak) elementindedir ve metrelerce kocamandır!Bakugan Savaşçıları'ndan Julie'nin bakuganıdır.

Preyas:Havalı ve hareketli bir bakugandır.Elementi Aquos (su) dur. Bakugan Savaşçıları'ndan Marucho'nun bakuganıdır.En güçlü 6 bakugandan Aquos özellikli bakuganı yendikten sonra Diablo/Angeloyu yumurtlar.

Diablo:Pyrus özellikli bir bakugandır. Angelo adlı bakuganın tam tersidir.30. bölümde onları Preyas yumurtlar.Aslında Preyas'a çok benzer fakat kanatları vardır ve Pyrus özelliklidir.

Angelo:Haos özellikli bir bakugandır. Diablo adlı bakuganın tam tersidir.30. bölümde onları Preyas yumurtlar.Aslında Preyas'a çok benzer fakat kanatları vardır ve Haos özelliklidir.

Skyress:Wentus özellikli bir bakugandır.Kuşa benzer yeşil tüyleri vardır.Dönüşünce Storm Skyress olur.Shun'un bakuganıdır.

Tigrerra:Haos özellikli bir bakugandır.Altı Bakugan Savaşçısı'ndan Runo'nun bakuganıdır.Beyza kaplana benzervs dört ayak üstünde durur.Dönüştüğünde Blade Tigrerra olur ve iki ayak üstünde durur.

Hydronoid:İlk önceleri kötü Masqurade'nin bakuganıydı ve çok bakuganı Kader Boyutuna yolladı.İlk hali tek başlıydı sonra 2 başlı oldu ve en sonunda da 3 başlı oldu.Masquread'nin Alice olduğu anlaşılınca iyilerin tarafına geçti.

.Serpenoid:Serpenoidler çok uzun boylu yılanlardır.Hamleleri genellikle rakibini boğmaktır.Bakugan 2. bölümde Dan Kuso'nun Serpenoid'i Darkus Reaper tarafından kader boyutuna gönderilmiştir.Bu arada her elementte (darkus,wentus,haos vb.) bir Serpenoid vardır.herşeyi yenerler

Saurus:Bakugan 1. bölümde görmüşsünüzdür hatta 2. bölümde kader boyutuna Darkus Reaper tarafından gönderilir.Sauruslar her elementte bulunur ve çok çeviktirler aslında Saurus denme sebebi dinozora benzemesidir.Kafasında boynuzlar bulunduğu için Stracosaurus adlı dinozora benzer fark etdiyseniz dinozorun isminin sonunda "saurus" vardı.

Kaynak: Wikipedi
233
Çizgi & Anime / Ynt: Pokémon
« : 28 Haziran 2010, 09:18:34 »
Evet sanırım o taso manyaklığı herkeste vardı. İçimiz dışımız cips olmuştu.
Hep tam saatinde oturup izlerdim. Hatta bazen arkadaşlarımı evime çağırıp beraber izlerdik.Eski anılarım canlandı yine.

234
Çizgi & Anime / Ynt: Yu-Gi-Oh!
« : 28 Haziran 2010, 09:11:15 »
Oww. Çok güzel animedir. Fakat sonraki serilerini hiç beğenemedim. Bunun yerini de asla dolduramazlar zaten.

Sonraki serileri:
Yu-Gi-Oh! GX
Yu-Gi-oh! 5D's

Sayfa: 1 ... 14 15 [16]