Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Scyther

Sayfa: 1 ... 9 10 [11]
151
Tartışma Platformu / Ynt: Kurgu seçimi.
« : 30 Haziran 2012, 15:25:32 »
Deniycem :)

152
Tartışma Platformu / Ynt: Kurgu seçimi.
« : 30 Haziran 2012, 13:42:03 »
Haklı olabilirsin aslında . Ama ben yazımı okuyan kişileri hayal ediyorum. Büyük bir savaşı anlattığım bir bölüm yatan biri sabırsızlanıp gülerek doğrulduğunda ve iştahla okuduğunda ben bunu görürsem ya da duyarsam inanılmaz zevk alırım. Ya da bir büyü sonucu adam yerde yatıyosa ve çeşitli büyülerle işkence ediliyosa o işkencenin detaylatrını okurken okuyucu yüzünü ekşitiyorsa o satırları okurken yazıdaki kişi gibi bir an önce bitmesin istiyorsa ve bunu görüp duyarsam daha şevkle yazarım bunları görebilmek içinde okuyacak en azından bir fazla kişiye ihtiyaç duyarım. Bu soruyuda  o en az bir fazla kişinin ne istediğini bilmek için yazdım tabiki aklımdakini yazıcam ama kimlerin ne istediğini öğrenmek benim için ilerki yazılarımda çok kolaylık sağlıycak.

153
Harry Potter / Ynt: En beğendiğiniz HP filmi?
« : 30 Haziran 2012, 10:42:29 »
Azkabanı bende seviyorum ya çok güzel :D

154
Harry Potter / Ynt: Hangi kuleden olmak isterdiniz?
« : 30 Haziran 2012, 10:41:05 »
RavenClaw iyidir iyi :)

155
Tartışma Platformu / Ynt: Kurgu seçimi.
« : 29 Haziran 2012, 23:44:29 »
Büyücülerle ilgili olan hakkındaki fikrimde hikaye asla tıkanmıycak gibime geliyor çünkü çok akıcı bir konu buldum.

Bide şu vampir elf cüce kousuna gelirsek  hepsini bir arada topladığımda güzel bişey olucak gibime geliyor. Düşünsenize  Gece karanlığında dolunayda  keskin gözlü elfler goblinlerle baltalı cüceler orclarla kendni kaybetmiş kurtadamlar kana susamuş vampirlerle kıran kırana savaşıyor :D çok dehşet verici ve çekici :D

İkisinin arasında seçmek şartsa ben ikincisini seçerim yani büyücü ve büyüler. Çünkü daha özgün şeyler çıkabilir. Artık elftir, cücedir, orktur, goblindir bence klişe oldu. Elbette bunları kullanarak da çok güzel kurgular yaratılabilir ama açıkçası ben artık orklu elfli medieval savaş hikayelerinden sıkıldım. Fantastik deyince aklımıza sadece bunlar gelmemeli.
Aynı fikirdeyim. Artık bu konsept üzerine o kadar çok yazıldı-çizildi ki, kabak tadı vermeye başladı. Ayrıca hep aynı şekilde işlenen "büyücülük" de sıkıcı geliyor artık.

İstisna olarak Dark Sun sistemini önerebilirim.Yine elfler, halflingler vb var ama bildiğimiz konseptten çok farklı her şeyiyle. Mental konuların yazılmasına çok uygun çünkü çokça psionic var etrafta. Ayrıca (en azından Türk öykücüler için) çok bakir bir sistem.

Dark sun çok iyiymiş bu arada ya :D

156
Tartışma Platformu / Ynt: Kurgu seçimi.
« : 29 Haziran 2012, 22:25:32 »
ortaçağ savaşları benim en sevdiğim şeydir maket silahlarım falan var inanılmaz hayarnıyım ortaçağın . Ama mental konularıda yazmak istiyorum iki konuyu aynı anda yazamıycağım için birini seçmek zorundayımda napıcam bilmiyorum :(

157
Tartışma Platformu / Kurgu seçimi.
« : 29 Haziran 2012, 20:17:20 »
İyi günler iyi forumlar arkadaşlar.

Daha önceden bir şeyler karalıyordum halende vaz geçemedim. elime kalem kağıt aldıkça yazarım aklıma gelen kurguları.

Yazmak istediğim bi kitap var fakat kurgusu bakımından ikilemde kaldım. Yardım ederseniz sevinirim.

Kurtadamlar , Orklar ve Goblinler ittifakıyla Vampirler , Elfler ve Cüceler İttifakının karşı karşıya olduğu dinamik bir konu düşünüyorum sizce güzel bir iş çıkarmı ortaya konu bakımından ?

İkincisi ise büyücülerin üzerine kurulmuş bir kurgu betimlenen büyüleri falan içeren bir kitap.
Sizce hangisi kurgulandığında daha ilgi çekici okuyucuları okuduğu satırları daha yoğun yaşatıcak bir kitap olur ? yorumlarınızı bekliyorum. (bu arada çok acelem olduğu için düzgünce yazamadım kusuruma bakmayın)

Sayfa: 1 ... 9 10 [11]