2016 ENler
24 Nisan 2017, 12:25:56 *
Selam sana, Yolcu. Lütfen giriş yapın yahut üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Bitmeyen Savaş: Yaşlı Olmayan Adamın Savaşı
 
  Ana Sayfa Yardım S.S.S. Ara Okunacaklar Takvİm Satranç Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Bugün 11:11:26 
Başlatan Fırtınakıran - Son mesaj Gönderen: Fırtınakıran
Evet diyor! Çoğunluk hangi gün gelecek peki arkadaşlar? Cumartesi mi pazar mı? Ona göre hep birlikte buluşabileceğimiz kesin bir tarih olursa süper olur. İki gün üst üste gelemeyebilirim ben. Deadline sıkıştırıyor Sad

Cumartesi daha iyi olur sanki, daha uzun görüşebiliriz. Ne diyorsunuz?

Cumartesiye varım diyorum.

 2 
 : Bugün 09:13:27 
Başlatan Fırtınakıran - Son mesaj Gönderen: Newarre
Haftaya İzmir'de olmayacağımdan dün fuardaydım. Fuar klişelerine ek olarak sadece China Miéville severler ya da okumak isteyenler için Yordam Kitap'a uğramalarını tavsiye ederim şahsen New Croubzon serisini %50 indirimle aldım. Eğer pazarlık konusunda ısrar ederseniz seri olmayan kitaplarda da indirim yapacaklarını düşünüyorum. Kayıp Rıhtım toplantısındakilere ve diğer forumdaşlara şimdiden keyifli fuarlar dilerim.

 3 
 : Bugün 07:52:23 
Başlatan Ekshi - Son mesaj Gönderen: Old Fat Gil-Galad
Ben fantastik eserlerin animelerinin daha iyi olacağını düşünmüşümdür hep.
Ama animelerin belli bir izleyici kitlesi var her kitleye hitap etmiyorlar (Benim gibi) . Ayrıca bence fantastik kurgunun en güzel yanı onun gerçek olarak hayal etmek, Kitaplarda yaratılmış doğa üstü güçleri olan insanları gerçekten yaşayan bir yerlerde bir şeyler yapan insan yüzleriyle  düşünmek. Animelerde fantastik kurgunun bu en güzel yanı eksik kalır diye düşünüyorum. Hangimiz  kendini Hogwarts ta Dumbledore la Harry le Hermione ile Ron la birlikte asa sallarken hayal etmedi ki?

 4 
 : Bugün 02:31:33 
Başlatan Rosemary - Son mesaj Gönderen: Rosemary
Madem öykü yerine ulaşmış o zaman ben de that's it diyorum.

Doğrusu bir yazı parçasında bazı unsurlar tuhaf, doğal dışı, saçma olmadıkça içime sinmiyor. Sanırım profesyonel düşünmediğimden geliyor böyle düşünceler. Öğreneceğiz canım* (Yaşar Usta sırıtışıyla birlikte).

Sağ ol yorumun için. Yönümü tayin ediyor böyle düşünceler.

* Ferit gibi 'öğrenmesen de olur' demeyin, üzülürüm ki bir üzülürüm.

 5 
 : Bugün 02:30:52 
Başlatan aktaraydin - Son mesaj Gönderen: aktaraydin
Zafer Algöz'ün anılarından oluşan bir kitap. Genelde tiyatro-sinema anılarını içeriyor, arada da kendi özel hayatındaki anılara da değinmiş.

Benim buradaki konuyu açma nedenim (size oluyor mu bilmem ama) bazen bilim kurgu-fantastik okumaktan bunalıyorum ve araya beynimi dinlendirecek kitaplar almak istiyorum. Hah işte, bu kitap tam olarak dinlenmek için biçilmiş kaftan. Üç saatlik bir sürede bitirdim ve o kadar iyi geldi ki. Ayrıca duyduğum gördüğüm bir çok sanatçıyı da tanıma imkanı sağladı, bazı anılarına ortak oldum.


 6 
 : Dün 22:25:20 
Başlatan Ekshi - Son mesaj Gönderen: İBow
Şöyle avatar gibi bir çizgi dizi bile olsa kabulüm, 1 tık ileri gidersem final fantasy son filmi gibi kaliteli görüntü gibi olsa mesela. Dizi halinden beklentim çok düşük ne yazık ki. İnşallah olmaz ama ikinci bir legend of seeker vakası bizi bekliyor gibi.
Game of thrones için, 2 sezondur izlemiyorum, son kitabın birazını okudum, dizinin kitabı geçeceğini duyduğum zaman zaten tamamen soğudum seriden zaten, dizide sonu nasılmış diye bir bakacağım o kadar. Gene de Dorne darbesini izlemiş bulundum, resmen facia.

 7 
 : Dün 21:25:04 
Başlatan Hurin - Son mesaj Gönderen: mit
Herkese musmutlu 23 Nisanlar Smiley Miraç Kandiliniz de mübarek olsun tabii. ^^

 8 
 : Dün 21:14:50 
Başlatan magicalbronze - Son mesaj Gönderen: mit
Çevirmenin Çemberi köşemize yeni bir isim katıldı! Tudem yayınlarından çevirmen ve editör Şirin Etik, hem çevirdiği son kitap olan Taşradan Öyküler'i hem de Shaun Tan'ın en az çizerliği kadar iyi bir yazar olduğunu anlatıyor.

Çevirmenin Çemberi: Taşradan Öyküler

 9 
 : Dün 20:57:12 
Başlatan Hurin - Son mesaj Gönderen: Bay_Karamsar
Herkese iyi bayramlar Smiley

Not: Ah oyunbaz hava?! Muhalefet yapacak gün müydü Undecided?

 10 
 : Dün 20:00:38 
Başlatan Hurin - Son mesaj Gönderen: Fırtınakıran
Bugün 23 Nisan, neşe dolmuyor mu insan Smiley?

Kimse bayramı kutlamamış. İyi bayramlar herkese ^^

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines
Üste Git | Sitemiz; en iyi performans için Firefox veya Chrome internet tarayıcılarını önerir. | Sitemiz Wordpress ve SMF yazılımlarını kullanmıştır.