2016 ENler
29 Mayıs 2017, 10:47:56 *
Selam sana, Yolcu. Lütfen giriş yapın yahut üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Ursula K. Le Guin: Yazmaya Nasıl Başladım
 
  Ana Sayfa Yardım S.S.S. Ara Okunacaklar Takvİm Satranç Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Bugün 03:06:26 
Başlatan Cúthalion - Son mesaj Gönderen: sheril
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (2017)

Genel itibarıyla gayet güzel ve eğlenceliydi. Arada göz yoran ve biraz sıkıcı olan sahnelerde vardı ama Jack Sparrow la ilgili bazı malum sahneler var ki sırf onun için bile izlenmeye değer bir filmdi. Tavsiye ederim

Filmi izlerken büyük şüpheye düştüm Johnny Depp acaba Jack Sparrow sahneleri çekerken gerçekten sarhoş muydu ki.. Diğer filmlere oranla biraz daha fazla romlu bi sparrow gördüm ben sanki

 2 
 : Dün 23:59:34 
Başlatan Nefertari - Son mesaj Gönderen: milenya
Her yıl kısa bir anime izler bırakırım, eski günleri yad etmiş olurum. Geçen sene Mirai Nikki'yi izlemiştim ve epey beğenmiştim. Anlatılanlar kadar iyiydi. Bu sene Tokyo Ghoul'u bitirdim henüz ve gerçekten memnun kaldım lakin etrafımdaki insanlar o kadar şişirmişler, o kadar övmüşler ki yeminle son bölümü bittiğinde hayal kırıklığına uğradım.

Hortlak ve zombi benim temalarım değil ama gerçekten konuyu güzel işlemişler. Her beklediğiniz hemen olmuyor, bazen de beklenmedik sürprizler çıkıyor. Olaya biraz psikolojik açıdan bakmaya çalışılmış, şiddet sahnelere açık saçık değil daha çarpıcı mavi tonlarında negatiflerle gösterilmiş. Bazen hiç gösterilmiyor, sadece seslerden ve yüz şekillerinden durumun çirkinliğini hayal etmek bize bırakılıyor ama yok yine de insanların çok şişirdiğini düşünüyorum. İzlenesi ama anlatıldığı kadar harika değil bence.

Şimdi ise kendimi tutamadım hem manga hem anime olarak sonuna geldiğim Naruto'nun çocuğunu okumaya başladım. Hemen ardından animesini de takibe aldım. Onun için de fazla Naruto olmuş diyebilirim. Erkek evlat anneye gram benzemez mi, sanırsın Boruto babasının klonu. Bir de ninja dünyasında acayip bir erkek hegemonyası dönüyor onu iyice anladım. Narutoda daha feciydi bu durum, bunda biraz daha dengelenmiş. Bu tarz mangalar için genel de böyle, muhtemelen Japon kültürünün bir yansıması.

 3 
 : Dün 18:19:52 
Başlatan Amras Ringeril - Son mesaj Gönderen: mit
Ben de Periyodik Neşriyat gibi düşünüyorum. Serinin havasına daha uygun olmuşlar. Ayrıca göndermeleri de ayrı sevdim Smiley Balina ve Petunya, kırmızı kanepe vs gibi şeyler kitabı okuduktan sonra daha çok anlam kazanacak ve muhtemelen kapakları daha çok sevmenizi sağlayacak Smiley

 4 
 : Dün 18:15:52 
Başlatan Amras Ringeril - Son mesaj Gönderen: karellen
Bir kitabı kapağını beğenmediğimiz için okumamak bana pek mantıklı gelmiyor doğrusu. Hele ki bu tür kült seviyesindeki eserler söz konusu olduğunda. Asıl olan içeriktir, kapak teferruattır. "Kitabı kapağına göre yargılama" diye atasözümüz bile var Smiley
Haklısınız o yüzden ben birinden eski basımı ödünç alıp okuyacağım fakat kütüphaneme eklemek için ya tek cildi beklerim ya da kapak değişimini diye düşünüyorum Smiley Siz kapakları beğendiniz mi bu arada?

 5 
 : Dün 18:04:28 
Başlatan Amras Ringeril - Son mesaj Gönderen: mit
Bir kitabı kapağını beğenmediğimiz için okumamak bana pek mantıklı gelmiyor doğrusu. Hele ki bu tür kült seviyesindeki eserler söz konusu olduğunda. Asıl olan içeriktir, kapak teferruattır. "Kitabı kapağına göre yargılama" diye atasözümüz bile var Smiley

 6 
 : Dün 17:39:22 
Başlatan Amras Ringeril - Son mesaj Gönderen: periyodik neşriyat
Bence kapakları çok güzel. Basılı hallerini görene kadar bekleyin. Burada çiğ durabilir ama kağıt üzerine basılınca daha güzel duracaktır. Ayrıca önceki baskıların siyahlığı her ne kadar "cool" dursa da bu seri için fazla karanlık ve yaratıcılıktan uzaktı. Bu kadar komik bir serinin böyle siyahlar içinde olması doğru değildi. Bu hali çok daha güzel.

Eski kapaklara yakından baktığınızda, çok sade olmasına karşın kitabın içeriğine çok az gönderme yaptıklarını göreceksiniz. Her birinde sadece tek figür:

Otostopçunun Galaksi Rehberi: Bavul
Evrenin Sonundaki Restoran: Ne olduğu anlaşılmayan ateş topları
Hayat, Evren ve Her Şey: Ortasında 42 yazan bir yuvarlak
Elveda ve Bütün O Balıklar İçin Teşekkürler: Bir yunus
Çoğunlukla Zararsız: Dünya (en azından küçük bir dünya resmi olsaydı, çoğunlukla zararsız addedeceğimiz bir dünya)

Ayrıca dünyadaki diğer baskılara bakınca bizimkinin harika olduğu görülebilir:
https://www.goodreads.com/work/editions/3078186-the-hitch-hiker-s-guide-to-the-galaxy?page=1

 7 
 : Dün 16:30:09 
Başlatan Amras Ringeril - Son mesaj Gönderen: karellen
Sırf kapağı yüzünden eski baskıyı tercih ederim.
Kesinlikle haklısın. Uzun süredir basılmasını bekliyorum fakat bunları almayacağım kapaklarını hiç sevmedim. Tek baskısı fena durmuyor onu alabilirim belki çıktığında.

 8 
 : Dün 15:10:18 
Başlatan Ralpakinizm - Son mesaj Gönderen: Ralpakinizm
atıyorum: A sersinin 1 kitabını bitirdikten sonra, B serisinin bir kitabını bitirdikten sonra, A serisine geri döndüğünüz de unuttuğunuz şeyler oluyor mu? yeni bir seriye başlamak için okuduğunuz seriyi bitirmek bazen zor olabilir, siz de taktir edersiniz ki bazı seriler hayli uzun.

 9 
 : Dün 12:38:13 
Başlatan Amras Ringeril - Son mesaj Gönderen: mit
Sarmal'ın meşhur mozaik kapağını mı? Smiley Hani dört kitabı nasıl birleştirirsek ona göre bir resim çıkanları mı? Onu ben de çok seviyorum Smiley Bu kapaklar da fena değil ama; güzel ayrıntılar var. Balina ve menekşe (petunya mıydı yoksa?) gibi mesela Cheesy

 10 
 : 27 Mayıs 2017, 22:10:52 
Başlatan Amras Ringeril - Son mesaj Gönderen: estelturin
Sırf kapağı yüzünden eski baskıyı tercih ederim.

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines
Üste Git | Sitemiz; en iyi performans için Firefox veya Chrome internet tarayıcılarını önerir. | Sitemiz Wordpress ve SMF yazılımlarını kullanmıştır.