Kayıt Ol

Unutulmuş Diyarlar

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Ynt: Unutulmuş Diyarlar
« Yanıtla #15 : 08 Haziran 2008, 12:47:57 »
Drizzt kitapları zaten kendini bir şekilde okutuyor.

katılamayacağım..Buzyeli vadisi oldukça sıkıcı..Kendini pek okutturmuyor :/

valthonis

« Yanıtla #16 : 08 Haziran 2008, 13:38:45 »
peki o zmn.şöle düşün o kitabı bitirip bir an önce serinin diğer kitaplarına geçmek istiyorsun herhalde.sonuçta daha 4. kitap.Geri kalan kitapları merak edip okumak ve sıkıcı olan kitabı bitirmek o " bir şekilde" dediğim kısıma giriyor.
Avatar la neden karşılaştırdım.çünkü avatar serisinin türkiyede sadece 4 kitabı var.Zaten 1. kitap da kötü olduğu için merak öğesi fazla kalmıyor insanda.Bu örneği vermemin diğer sebebi ise avatar a baslıyam bir çok arkadaşım birinci kitabın ortasını beklemeden seriyi bir kenara atmasıydı.Ama aynı insanlar "salvatore da abarttı lan, sadece düello yazabilio olm bu adam.ne zamn ölcek lan bu drizzt" diye diye bütün seriyi bitirdiler.Bu yüzedendir ki drizzt kendini okutuyor  :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #17 : 08 Haziran 2008, 15:53:58 »
Buzyeli'ni okuyunca, Ud okuma hevesim kaçtı yahu.. Gerçi benimki üşengeçlik.. :D Yoksa merak etmiyor değilim diğer kitaplarını.. :D

Çevrimdışı Darkness

• 608
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Haziran 2008, 20:24:41 »
tşkler emegın ıcın sagolsın

valthonis

« Yanıtla #19 : 09 Haziran 2008, 01:48:34 »
Buzyeli'ni okuyunca, Ud okuma hevesim kaçtı yahu.. Gerçi benimki üşengeçlik.. :D Yoksa merak etmiyor değilim diğer kitaplarını.. :D

üşengeçlik eminim hepimizde sık sık olan birşey evet kötü bisi.Ama sonuca gelirsek merak ediyorsun. nihaha
Birde o kitabın üstüne neden bu kadar gidiyorsunuz anlamıyorum :) sonuçta geçiş kitabı ve her geçiş kitabında olduğu gibi(bkz: ikinci nesil)  biraz sıkıcı.Çünkü yeni karakterler okuyucuya benimsetilmeye çalışılıyor.  :)

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 09 Haziran 2008, 22:11:30 »
tşkler emegın ıcın sagolsın

arkadaşım; burayı emeğe saygı, + rep diye yırtınan adamların oluşturduğu bir forumla karıştırdın herhalde? Tamam teşekkürler, saygı sunmak iyidir de yorumunu da belirtsen ud ile ilgili fena olmaz hani!
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #21 : 10 Haziran 2008, 16:41:57 »
üşengeçlik eminim hepimizde sık sık olan birşey evet kötü bisi.Ama sonuca gelirsek merak ediyorsun. nihaha
Birde o kitabın üstüne neden bu kadar gidiyorsunuz anlamıyorum :) sonuçta geçiş kitabı ve her geçiş kitabında olduğu gibi(bkz: ikinci nesil)  biraz sıkıcı.Çünkü yeni karakterler okuyucuya benimsetilmeye çalışılıyor.  :)

Üstüne gidesim yok benimde aslında da. En son onu okuduğum için Ud'dan, aklım orada kaldı. :D

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 10 Haziran 2008, 21:30:48 »

Bence bir geçiş kitabı için fazla heycanlı. Su gibi okunuyor (En son iki sence önce okumuştum; unutmuşum lan diyip elime aldım yine Gümüş Damarlarını taze taze yorum yapıyorum). Durmadan combat olması, durmadan bi heycan hali olması sıkıyor zaten beni veyahut bizi?
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

valthonis

« Yanıtla #23 : 13 Haziran 2008, 23:51:54 »
devamlı ekşın olann kitaplar bazen sıkabiliyor evet.

Çevrimdışı TheWaLL

• **
  • 67
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • X Sonsuza Giderken
« Yanıtla #24 : 27 Ocak 2010, 17:17:54 »
Evet benide sıkıyor zaman zaman.Bu Salvatore'un anlatım biçimini hiç sevemedim :S Kurgu harika, karakterler harika ama adam anlatamıyor abi combatları.Bana çok karışık geliyor anlatımı.Yani çok dikkatli okumak lazım yoksa bazı şeyler kaçabiliyor. :S
Chief, I can't take it no more.

Çevrimdışı ada sahilleri

• **
  • 53
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 03 Şubat 2013, 18:52:13 »
Kara Kule'nin üçüncü kitabını alma amacıyla gittiğim marketten bir adet "Anayurt" kitabıyla döndüm. Başlamayı kitabı elime alana kadar hiç düşünmemiştim ama okuyalım bakalım. Fazlasıyla köklü bir seri ama anlamadığım şey; bu bölümde yazılan mesajlar niye bu kadar eski? Yenileri bile genellikle aylar öncesine dayanıyor. Okuyanı olur diye düşünmüştüm. Ya da herkes okudu, bitirdi ben sona kaldım :)
Çok sözler edildi onlara dair ve onlar için,
"zincirlerinden başka kaybedecek şeyleri yoktur" dendi.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 03 Şubat 2013, 18:58:03 »
İşin doğrusu 2.sidir. Unutulmuş Diyarlar çoğu kişinin fantastik okurkenki doruk noktasıdır. Ayrıca yorumların eski olma nedeni Unutulmuş Diyarlar bir seri adından daha çok evrendir. Eğer insanlar bu başlığa yorum yazmaya kalksa herkes farklı konudan bahseder. Hiç güzel bir başlık olmazdı. Sonuçta Unutulmuş Diyarların Türkçe'ye çevrilmiş 50 küsür kitabı bulunmakta. Bunun için aynı bölümde bir sürü başlık var :) Lakin size şöyle yardımcı olayım: Harika bir seridir tüm kitaplarını okuyun pişman olmayacaksınız :) Bundan sonra Ejderha Mızrağına geçersenizde fantastik kurgu sizin için vazgeçilmez olacaktır :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 03 Şubat 2013, 21:24:55 »
İşin asıl doğrusu birinci olmasıdır Unutulmuş Diyarlar'ın. İnsanı kitaplarıyla doyurur. Akılda soru işareti bırakmaz bir sistemi vardır. Fiyatları öğrenciye,kurgusu  maceraperestlere uygundur. Ben fantastik edebiyata bununla girdim bununla giderim.

En güzel özelliği de sürekli ilerleyen gelişen bir dünya olmasıdır. Türkçe'ye çevrilen kadar da çevrilmeyen kitapları vardır. Talep gelse doyuracak kapasitesi vardır. Ve eğer araştırırsanız bilmediğiniz neler neler vardır. Untulmuş Diyarlar okuyun pişman olmazsınız.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #28 : 03 Şubat 2013, 22:20:49 »
Forumun çoğu kitapların neredeyse tamamını (son iki çıkanı hariç) yıllar önce okuduğundan pek fazla hareket yok bu aralar burada. Ama Anayurt'u seveceğinizi garanti edebilirim. En sevilen kitaplardan biridir ve çok popüler bir kahramanın doğuşuna tanık eder okuyucusunu. Muhtemelen bitirince Drizzt'e hayran olacaksınız. Sonrası... Eh, sonrası apayrı bir konu. Keyifli okumalar.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 03 Şubat 2013, 22:27:55 »
Bir Cem Yılmaz esprisinden uyarlayacak olursak, "Anayurt'u okuyacaksın, bırakacaksın. Sonra işler çok sarpa sarıyor."

Şahsen ben ilk kitabı bitirdim ancak ikinci kitapta o kadar sıkıldım ki.. Devam etmek gelmedi hiç içimden sonra da.