Kayıt Ol

Tos'un Armgo

Çevrimdışı burak5000

• *
  • 10
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Tos'un Armgo
« : 18 Şubat 2015, 11:32:29 »
Kendisi Menzoberranzan'dan çıkma warrior bir kara elftir ve 4 drow arkadaşıyla beraber yüzeyde seyahat edip, kaos çıkarırlar.

Ancak... (Spoiler dikkat)

Spoiler: Göster

Ancak diğer arkadaşları öldürüldüğünde, Drizzt bu drowu yenerek esir alır ve onun iyiliği için mücadele eder. Olaylar öyle gelişir ki, Tosun kötülüğü bırakır. Hatta Elf Diyarına gider ve orada bir elfle evlenip, yüzey elfleri arasında mutlu mesut yaşar...

Olay maalesef burada bitmez... Ta ki bunların çocukları olana kadar...

Drizzt gibi iyi bir drow olan Tosun, iki tane yarıelf/yarıdrow çocuğu olduktan sonra işler garipleşir. Çünkü bu çocuklar kötü kalplidirler. Tosun'un çocukları kendi aralarında dövüşürler ve erkek olanı ölür. Kız olanı ise Menzoberranzan'a kaçmak için Elf Diyarını terk eder... Yolda annesi ve babası kızı bulurlar ama kız o kadar canidir ki, annesini de öldürür. Olay üzerine babasıyla beraber Menzoberranzan'a giderler ve maalesef orada yaşarlar...

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tos'un Armgo
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2015, 18:36:21 »
Türkçe'ye çevrilmeyen Companions Codex serisini mi okudun, yoksa internetten mi araştırıp öğrendin? Eğer kitapları okuduysan daha bir çok paylaşım bekliyorum senden, Laika göçtüğünden beri biz devre dışı kaldık.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı burak5000

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Şubat 2015, 13:42:03 »
Hocam çeviriler dışında okumuyorum ama bu bilgileri yani sadece merak ettiklerimi genel hatlarıyla forgottenrealms.wikia.com adresinden okuyorum. O site bütün karakterleri ayrıntılarıyla baştan sona anlatıyor.

Spoiler: Göster
Son seride reenkarnasyonla yoldaşların geri dönmelerini pek haz edemedim, bu yüzden sanırım son seriyi okumayacağım...

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Şubat 2015, 14:05:55 »
FRPnet'ten Sencer Çoşkun abimiz vardı, İngilizceye hakimdi ve yabancı Unutulmuş Diyarlar kitaplarını okuyarak bana anlatıyordu. Böyle kendimi tatmin etmeye çalışıyordum. Sonra kendisine daha fazla kişi gelmiş olacak ki özellikle Drizzt devam kitaplarını özetleyerek kendi yorumları ile sitesinde paylaşmaya başladı. Şimdi askere gitti Manisa'da vatan müdafasında. Dedim bir okuyan daha çıktı paylaşabilir ama yanlış habermiş :) Sencer Abi sağ salim dönüp başlattığı işe ne zaman devam edene kadar dediğin gibi kendi çevirilerimizle 2. el kaynaklarla idare edeceğiz.

Kışgörmez Serisi 4. kitap Last Threshold:
http://frpnet.net/incelemeler/drizzt-efsanesi-ve-last-threshold-incelemesi

Sundering serisinin RA Salvatore'un yazdığı tek kitap: Companions için(1-2-3 bölüm yayınlandı):
http://frpnet.net/incelemeler/companions-incelemesi-bolum-1
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı burak5000

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Şubat 2015, 14:31:55 »
Evet o siteyi de takip ediyorum, ama ingilizcen iyiyse wikia'dan da okumanı tavsiye ederim. :)