Kayıt Ol

Uzun Dünya - Terry Pratchett ve Stephen Baxter

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Uzun Dünya - Terry Pratchett ve Stephen Baxter
« : 01 Şubat 2014, 15:05:36 »

Bilimkurgunun iki ustası Terry Pratchett ve Stephen Baxter yeni bir roman için bir araya gelip bize şu soruyu sordu: Dünya’daki kaynaklar kısıtlı olmasaydı, insanlık nasıl gelişirdi?

Paralel dünyalar arasında yolculuk yapılmasını sağlayan “adımlayıcı”nın icadıyla, asırlardır yalnız olduğu düşünülen Dünya ve insanlık için yeni bir dönem başlamıştır. Ne kadar çok kullanılırsa o kadar çok yeni dünyanın keşfedilmesini sağlayan bu aygıt, insanlığa sonsuz ihtimaller sunar. Doğuştan “Adımlayıcı” olanlarınsa buna ihtiyacı yoktur.

Evrimin farklı bir yol izlemesi, dinozorların hayatta olması, homo sapienslerin var olmaması gibi “küçük” ayrıntılar göz ardı edildiğinde, yan yana sıralanan her Dünya birbiriyle aynıdır.

Goodreads okurlarına göre 2012’nin En İyi Bilimkurgu romanı olan "Uzun Dünya", gerçek anlamıyla “başka dünyalar”ı mümkün kılıyor.

Alıntı
Sizi bekleyen dünyalar var; yeter ki küçük bir adım atın!

Ayrıca kitabın ilk bölümünü içeren ÖN OKUMAsı için BURAYA tıklayabilirsiniz.

İthaki Yayınları etiketiyle önümüzdeki günlerde raflardaki yerini alacak kitabın çevirisini Cihan Karamancı, yayına hazırlığını ise Alican Saygı Ortanca üstleniyor. Tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Diner

• *
  • 17
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Uzun Dünya - Terry Pratchett ve Stephen Baxter
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2015, 22:06:22 »
Peki ya serinin devamı nerede? Yeterince bekledik

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2015, 08:23:42 »
İthaki kurgu editörü Alican Saygı Ortanca'nın canlı yayın konuğumuz olduğunda dediği gibi, serinin devamı 2016 içinde gelecek. Tam tarihi bilmiyoruz.

Çevrimdışı Bozhermes

• **
  • 94
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2016, 21:02:25 »
Bunu tek kitap sanıyordum. Aldım da henüz okuma imkanım olmadı.