Kayıt Ol

Call Of Cthulhu Duyuruldu!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Call Of Cthulhu Duyuruldu!
« : 28 Şubat 2016, 12:08:54 »
H.P. Lovecraft’ın 1928’de yazdığı efsanevi korku-tuhaf kurgu hikâyesi Call Of Cthulhu için aynı adlı, yepyeni bir oyun geliştirildiği bugün Focus Home Interactive tarafından resmen duyuruldu!

Eski Ubisoft çalışanları tarafından kurulan ve bugüne dek Runaway, Bloodbowl, Of Orcs and Men, Styx: Master of Shadows ve Aarklash: Legacy  gibi oyunlara imza atmış Cyanide Studio tarafından geliştirilecek olan oyun Unreal Engine 4 ile hazırlanıyor.

RYO-Polisiye türünde olması tasarlanan yapımda psikolojik korku ve gizlilik mekanikleri yer alacak. Ünlü bir sanatçının ve ailesinin kurban gittiği bir cinayeti araştırırken kendimizi çok daha korkunç bir gerçekle, Yüce Cthulhu’nun uyanmaya hazırlanışıyla karşı karşıya bulacağız. Oyun için iki de ekran görüntüsü yayınlandı.

2005’te yayınlanan Dark Corners Of The Earth’ten sonra hiçbir Cthulhu oyunu beni tam anlamıyla kesmediğinden ben bayağı heyecanlandım doğrusu. Tek endişem Cyanide’ın Styx’te gizlilik açısından pek de başarılı bulunmamış olması. Eh, umarım ummadık taş Yüce Eskiler’i uyandırır!

Call Of Cthulhu, 2017 yılında PC ve konsollar için çıkacak.

Kaynak
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Ynt: Call Of Cthulhu Duyuruldu!
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2016, 12:16:30 »
Aslında bu haberi forumda paylaşmak gibi bir niyetim yoktu ama Facebook'ta gelen yorumları görünce sabah sabah çok feci güldüm, sizinle de paylaşmak istedim :) Haber bahane yani.

İşte Call Of Duty ile büyümüş, kitap okumaktan nasibini almamış Türklerin Call Of Cthulhu ismiyle imtihanı:

* Cthulhu nedir abi yazım hatasına bak  :D

* Şu oyunu çıkış sırasını söylicek var mı? 50 tane oyun yapmışlar

* Call Of Cuvcuv...

* Daha advanced i oynamadik :S

* Call of diye baslayıp duty diye devam etmeyen bütün oyunlar bence call of duty in yan sanayisi alakaları olmasa bile bana öyle geliyor abi call of juarez gibi
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Sindella

• *
  • 30
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Şubat 2017, 15:30:31 »
Oynamaya cesaret edemeyeceğimi bilsem de heyecanla beklediğim oyun. Umarım Necronomicon efsanesine deyinir de Lovecraft abimizi üzmez ;D . Cthulhu'yu nasıl tasvir edicekler merak ediyorum. Lovecraft'ın küçük bir karalaması var Cthulhuyla ilgili ondan başka betimlemeleri kısıtlı.
   Bunun dışında isminden yola çıkılarak yapılmış yorumlar üzücü olmuş  ;D ama Call of duty'e benzemiyor desek yalan söylemiş oluruz.
Hayat; yalan karanlık bir boşluk ve ben o boşluğun içinde kaybolan bir gerçeğim.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Şubat 2017, 16:43:36 »
Cthulhu'nun betimlemesi Lovecraft'ın çoğu deheşetengiz canavarının aksine detaylıdır :)

"Aynı anda bir ahtapotun, bir ejderin ve bir insan karikatürünün suretine sahip duyargalı bir kafa, gelişmemiş kanatları olan, grotesk ve pullu bir bedenin üstünde duruyordu; ancak onu şok edici derecede korkutucu kılan şey bütün genel hatlarıydı."

"Suratı duyargalarla dolu, ahtapot benzeri bir kafaya, pullu ve lastiksi görünüşlü bir bedene, ön ve arka bacaklarında çok büyük pençelere ve sırtında uzun, dar kanatlara sahipti."

Hatta bir çizimi bile vardı yanlış hatırlamıyorsam.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Şubat 2017, 16:47:25 »
Aslında bu haberi forumda paylaşmak gibi bir niyetim yoktu ama Facebook'ta gelen yorumları görünce sabah sabah çok feci güldüm, sizinle de paylaşmak istedim :) Haber bahane yani.

İşte Call Of Duty ile büyümüş, kitap okumaktan nasibini almamış Türklerin Call Of Cthulhu ismiyle imtihanı:

* Cthulhu nedir abi yazım hatasına bak  :D

* Şu oyunu çıkış sırasını söylicek var mı? 50 tane oyun yapmışlar

* Call Of Cuvcuv...

* Daha advanced i oynamadik :S

* Call of diye baslayıp duty diye devam etmeyen bütün oyunlar bence call of duty in yan sanayisi alakaları olmasa bile bana öyle geliyor abi call of juarez gibi

Gülmedim :(

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2017, 00:31:05 »
Cyanide Studio hep ortalama  hayalkırıklıklarının stüdyosu , vaadettiği şeyler ve bunları oyuna aktaramaması ile ünlü benim için umarım bu sefer öyle olmaz.

Çevrimdışı Sindella

• *
  • 30
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2017, 22:08:18 »
Evet İthaki Yayınlarının çıkardığı kitapta Lovecraft'ın çizdiği Cthulhu'ya bakıyorum şuan (karalamadan ibaret  :-\ ). Baktığımızda Cthulhu betimlemesi Lovecraft'ın yarattığı diğer yaratıkların betimlemesinden daha ayrıntılı (ağza alınamayacak canavar diye betimleme yapabilen bir yazardan bahsediyoruz  ;D ) Umarım oyuna doğru bir şekilde yansıtılabilir. Cthulhu'nun rengi de merak ettiğim başka bir ayrıntı.
Hayat; yalan karanlık bir boşluk ve ben o boşluğun içinde kaybolan bir gerçeğim.

Çevrimdışı kara

• **
  • 71
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2017, 10:36:20 »
 Lovecraft evreni oyun yapımcılarına hep ilham olmuş fakat bir kaçı hariç..! Lovecraft'ı ve onun yarattığı evreni tarif etmede yetersiz kalmıştır.Ayrıca hani olmaz ya ,oynanan oyun sayesinde bir Türk oyuncunun Lovecraft'ı ve onun evrenini keşfetme şansı onu okuması çok da iyi olurdu.Merakla bekliyoruz oyunun çıkmasını.
"Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: Fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve yumuşak başlı birinin öfkesi."

-Patrick Rothfuss

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2017, 15:38:35 »
Bu sene bayağı Lovecraft oyunu duyuruldu. Bu başlığa konu olan Call Of Cthulhu (Cyanide Studios), Türk bir ekip tarafından hazırlanan ve Deliliğin Dağlarında'dan esinlenen Conarium (Zoetrope Interactive), yine Türk bir ekip tarafından hazırlanan Stygian: Reign of The Old Ones (Cultic Games), Her Story tadında bir dedektiflik oyunu olan The Infectious Madness of Doctor Dekker (Bağımsız) ve açık dünya olarak tasarlanan The Sinking City (Frogwares).

Aralarından kaçının başarılı olacağı belli olmaz tabii ama önümüzdeki senelerde Cthulhu'ya doyacağız gibi görünüyor (',,,')

Bir de Cthulhu yeşil diye biliyorum. Ama kahverengi vs gibi farklı renklerde çizen sanatçılar da var.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2017, 17:53:57 »
Cyanide Studio hep ortalama  hayalkırıklıklarının stüdyosu , vaadettiği şeyler ve bunları oyuna aktaramaması ile ünlü benim için umarım bu sefer öyle olmaz.

Yalnız bu maalesef doğru, o yüzden çok da heveslenmemek yerinde olabilir. Cyanide'ın kayda değer bir oyunu gerçekten yok, hangi stüdyo bir Cthulhu oyunu yapsın deseler son sırada bile saymazdım. Spor oyunlarını falan bir kenara bırakırsak(ki onlar da iyi değil zaten) herhalde en başarılı oyunları Aarklash, o da bence ancak fena değil denebilir. Sağlam hikayeli bir oyun zaten yok denebilir. Call of Cthulhu'nun altından kalkabileceklerinden gerçekten şüpheliyim, umarım haksız çıkarım.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı zimmer.zt

• *
  • 9
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Nisan 2017, 11:03:09 »
Bloodborne oynamadıysanız, en iyi Lovecraft uyarlaması olan bu oyunu kaçırmayın derim. Çünkü Call of Cthulhu hayal kırıklığı olacak bence.