Kayıt Ol

İşte Seçim Sonuçları

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
İşte Seçim Sonuçları
« : 30 Mart 2009, 10:18:23 »
Bir seçim daha fırtına gibi geldi geçti. Bakalım arkasında ne gibi enkaz bıraktı.

Belediye Başkanları:
Spoiler: Göster

İl Genel Meclisleri:
Spoiler: Göster

"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
Ynt: İşte Seçim Sonuçları
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2009, 10:32:51 »
ooof offf...
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #2 : 30 Mart 2009, 11:54:26 »
Sarı çok moda.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Mart 2009, 17:40:43 »
O moda Bartın'da bitti, bunu anladık. Mutluyuz. Devamını dileriz..

« Yanıtla #4 : 30 Mart 2009, 17:58:37 »
yıkılmayan tek kale; ordu...

http://www.seyittorun.com/

ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Mart 2009, 18:23:48 »
Eskişehir de var şimdi hakkını yemeyelim. Anadolunun ortasına plaj getirmiş bir başkanı seçmeseler zaten akıllarından şüphe ederdim. İki komşu şehir, Ankara ve Eskişehir, biraz bulaşır yahu.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Mart 2009, 18:27:23 »
Eskişehir de var şimdi hakkını yemeyelim. Anadolunun ortasına plaj getirmiş bir başkanı seçmeseler zaten akıllarından şüphe ederdim. İki komşu şehir, Ankara ve Eskişehir, biraz bulaşır yahu.

Evet evet, Eskişehir'in başkanına saygım sonsuz. Gerçi, AKP gençlik kolları adamı karalamak için ne kadar çirkin şeyler yaptılar ama... Neyse halk uyarıldı ve gerçekler ortaya çıktı. Hatta sırf bu yüzden adamın oyu bile artmış olabilir :)

« Yanıtla #7 : 30 Mart 2009, 18:42:34 »
sanırım yanlış anlaşıldım :) bizimkisi particilik değil tamamen aday olan şahıs...
partisi benim için önemli değil, benim memleketimi gerçekten güzelleştirdi, yeni dönemde de güzelleştirmeye devam edeceğine inanıyorum(z)
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Mart 2009, 19:34:42 »
Yorum yok... :) Bu halka bu müstahak mı desem, başka bir şey mi bilemiyorum...

Çevrimdışı SiYaH

• **
  • 83
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Mart 2009, 21:37:13 »
şimdi türkiye geneline bakıldığında akpnin oy oranının bunca düşmesi daha da önemlisi rte'nin ille de istiyorum dediği yerleri alamaması sevindirici.

misal bknz urfa, insanlar adaya oy verdi, fakıbaba akpden isttifa etmesine rağmen bağımsız olarak secimi aldı.

misal tunceli onca dağıtılanlara rağmen insanlar gitti dtpye verdi gerçi bu çok da harika bi durum değil ama yine de ordaki insanın tavrı belli en azından ankaranın bazı kesimi gibi oyunu ucuz dandik kömüre satmadı.yardımları aldı ama kendi bildiği partiye verdi.

ankara konusunda çok ama çok kızgınım.beş yıl daha gökcek imparatorluğuna devam.e tabi sebepleri belli.dün çankaya da 25 dk elektirikler kesildi.chpnin kalesi olarak bilinen cankayada tam da karayalcın aradaki farkı kapatmaya başladığı anda elektiriklerin kesilmesi tesadüf demesin kimse, 3 yıldır ankarada yaşıyorum ve  sadece1 defa elektriklerin kesilmesine şahit oldum dün hariç.ama bunun dışında gelelim hala i. melihe oy veren zihniyete, kimse allahınızdan bulun demesin, ankaralılar belasını gökcektan buluyor, burda yaşayanlar bilir anlatmaya gerek yok.

ayrıca bu secimde bazı "zeki" arkadaşlar, ki hemen hemen hepsi chpli, aktif olarak gençlik kollarında çalışıyorlar, karayalncının su biji apo meselesi yüzünden gidip mhp adayı mansur yavaşa oy verdiler.onları kutluyorum.burda ya gökcek ya karayalcın çıkacaktı, bu bölünen oyların secime çok etkisi oldu.

ama gecen seçimde akpnin olan ve gene akpnin çıkması kesin gözüyle bakılan yenimahallede chp çıktı ki burda da oylara müdahale edildi ona rağmen yüzde 7 farkla fethi bey kazandı.e artık syn(!) melih gökçek cezalandırır bizi otobus seferlerini mi azaltır o kıytırık kömürlerinden göndermez mi bilinmez ama bişeyler yapar durmaz.bknz:muzaffer eryılmaz ve çankayanın önceki dönemi

ve eskişehir, biraz da öğrencilerin sayesinde yılmaz büyükerşen yeniden başta, hangi partiden girerse girsin alacak bir aday böyle bir aday da ankaraya istiyoruz

kemal kılıcdaroğlunun alamaması kötü bir durum gibi gözükse de bana kalırsa daha iyi oldu.bu adama belediye başkanlığı birkaç beden küçük gelir.şimdi chpde daha üst düzey görevler alacaktır.hatta herkesin temennisi deniz baykalın yerine genel başkan olması, tabi deniz baykal ölmeden o koltuğu bırakırmı tartışılır, ama halen açıklama yapamamış olması da ilginc(akşam ali kırca açıklamasını okudu o kadar ama kendi bağlanmadı yayına)
çıkıp zırvalamasın artık chp oy oranını su kadar artırdı fln diye, yeter

mhp de bu seçimde yıldızı en çok parlayan parti oldu aslına bakarsanız akp kazanmasına rağmen en çok kan kaybeden parti oldu, tabi bu yerel secim genel secimle mukayese edilmez ama olsun bu da bi işarettir

bakalım 2011 genel seçimleri ne getirecek daha da önemlisi deniz baykal o secime de genel başkan sıfatıyla girecek mi

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Mart 2009, 12:39:27 »
misal tunceli onca dağıtılanlara rağmen insanlar gitti dtpye verdi
Ufak bir ekleme o çamaşır makinesi falan dağıtılan bölgenin belediyesini CHP aldı... :P Öyle biliyorum, yanlışım varsa affola... :D

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 31 Mart 2009, 17:21:08 »
"Ülke sömürüldü, ama ben Müslümanım, Müslüman bir başbakan ve cumhurbaşkanı istiyorum" diyor sokaktaki seçmen. Bunlara müstahak herşey.
Peki bize ne demek düşer? "No comment baby."

Çevrimdışı SiYaH

• **
  • 83
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 31 Mart 2009, 17:29:43 »
Ufak bir ekleme o çamaşır makinesi falan dağıtılan bölgenin belediyesini CHP aldı... :P Öyle biliyorum, yanlışım varsa affola... :D

dağıtıldığı köyün adını hatırlayamadım suan ama dtp çıktı ordan il başkanlığı için
ilçeyi bilemiyorum

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 31 Mart 2009, 17:55:17 »
    Müslüman başbakan cumhurbaşkanı ne demektir? Yani Baykal, Bahçeli, Türk müslüman değil mi? Halk öyle veya böyle seçimini yaptı. Akp seçildi ancak puanında epey bir gerileme oldu. Bu ne demektir halk uyarısını yaptı şu anki yönetime. Umarım dikkate alırlarda anlamsız hareketler yapmazlar tekrardan. Halkımızı küçümsemeyin sakın, mesela Antalyada bakan gelip eger bizim adayımızı seçmezseniz size hizmet gelmez dedi. Antalya halkı belediye başkanı adayı olan eski rektörü chp'den seçti. Tunceli örneği zaten benden önce verildi. Bunun yanında Milliyetçi Hareket Partisi ve Demokratik Toplum Partisi epey bölgede oyunu arttırdı bunun sebebide Akp'ye duyulan güvenin yapılan yanlış hareketlerle soğutulmasıydı. Dürüst bir yaklaşımda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu chp'nin oylarını büyük ölçüde arttırdı ve İstanbuldaki çoğu ilçe chp'nin şu anda. Aslında arkadaşlar gerçek demokrasi budur. Tek parti iktidarı altında giden bir yönetim değildir. Bu yerel seçimlerde chp yine bazı hedeflerine ulaşamadı ama akp'de yıkılmaz olmadığının farkına vardı. Önümüzdeki genel seçimlere Kılıçdaroğlu ve Baykal güzel bir çalışma yaparsa bunun yanında diğer partilerde güzel işler çıkarırsa çoğulcu bir meclisle daha iyi bir düzen oluşturulabilir. Asla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını küçümsemeyin. Sayın Başbakan Tayyip Erdoğan'ın şaşırdığı gibi sizlerde şaşırabilirsiniz. Her zaman tüm belediyeleri almak yada iktidar olmak başarı değildir. İyi bir muhalefet olup iktidarın karşısında güven oyu toplamakta büyük bir başarıdır.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #14 : 31 Mart 2009, 18:48:07 »
Benim anne tarafı Eskişehir'li. Valla çok sevindim. :D Sağ-sol ayrımı yapmadan hizmet yapıyor adam.