Kayıt Ol

Ödül Haberleri

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ödül Haberleri
« : 06 Mayıs 2009, 14:42:43 »

Türkiye Bilişim Derneği (TBD)’nin düzenlemiş olduğu 2009 Bilişim Dergisi Bilimkurgu Öykü Yarışması başladı. Bu yılki yarışmanın ana teması ise kriz olarak belirlendi.

Bilimkurgu öykünüzü, 17 Temmuz 2009 tarihine dek bilimkurgu@tbd.org.tr adresine gönderilmelidir. Postayla gönderilen öyküler yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Yarışmayı kazanan öyküler  2 Kasım 2009 tarihinde açıklanacaktır. Ödül olarak birinci gelen yarışmacıya dizüstü bilgisayar, ikinci gelen yarışmacıya avuçiçi bilgisayar, üçüncü gelen yarışmacıya da sayısal kamera verilecektir.

Öykü yarışması hakkında daha fazla bilgi ve kurallar için lütfen buraya tıklayınız.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
Ynt: TBD - 2009 Bilimkurgu Öykü Yarışması Başladı!
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2009, 15:54:55 »
en fazla 2000 sözcük olucakmış. kısıtlamaları sevmiyorum, hele de sözcük sayısı olarak verildiğinde. 2000 sözcük ne kdar eder kafamda canlandıramıyorum doğrusu..
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2009, 16:44:27 »
Hmms ben buna ciddi şekilde bir ürün hazırlamak isterim, ingilizce sınavları 300kelime olurdu en az, neredeyse tüm sayfa dolardı  :D 2000 kelime sınırı 5-6 sayfalık bir sınır gibi geldi gözüme. Daha Forumun "Göl" konusuna bile bitiremedim yazı  :hemk yavaşım/tembelim, peşin peşin başlamak lazım buna  ;D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2009, 18:40:54 »
Teması ilgimi çekmedi pek, ama 17 Temmuz'a daha var. İyi bir fikir bulabilirsem eğer katılırım kesinlikle. :)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Hugo Ödülleri
« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2009, 11:44:57 »

Dünyanın en prestijli edebiyat ödüllerinden biri olan Hugo Bilim Kurgu Ödülleri açıklandı. Bu yıl, ödül alan yapıtların arasında yakından tanıdığımız bir kitap ve animasyon filmi de bulunuyor.

Science Fiction Society tarafından düzenlenen toplantılarda verilen ödüller sahiplerini buldu. En iyi roman ödülünü Mezarlık Kitabı (The Graveyard Book)  ile Neil Gaiman aldı. En iyi uzun metrajlı film ödülünü de, yönetmenliğini Andrew Stanton ve Pete Docter‘ın üstlendiği Wall-E anmasyon filmi kazandı.

2009 Hugo Ödüllerine ulaşmak için buraya tıklayın!!

malkavian

Ynt: 2009 Hugo Bilim Kurgu Ödülleri Açıklandı!
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2009, 11:50:12 »
Wall-e gerçekten çok başarılıydı bu ödülü hak etti ama pek bir rakibi de yoktu gibi sanki

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2009, 12:44:37 »
Wall-e oscar da almıştı zaten :D Yakışır.

Mezarlık kitabını da bir okuyamadım gitti :P. Ödülüyle daha da kanıma girdi. Yakında rüyalarıma girecek xD

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #7 : 12 Ağustos 2009, 02:15:59 »
Wall-E'den bekliyordum zaten bu ödülü, beni yanıltmadı. Kendisi  izlediğim en iyi animasyon filmiydi. Mezarlık Kitabı için de aynı şeyi söyleyebilirim, ben kitabı aldığımda üzerinde 'adayı' yazıyordu. Artık 'sahibi' oldu. Sonuna kadar hak ediyor, yakışır Gaiman'a. :)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Ağustos 2009, 14:34:29 »
Arkadaşlar aramızdan katılan var mı?
try again fail again fail better

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
TFB Hikaye Yarışması - Güz 2009 - Kıyamet Sonrası
« Yanıtla #9 : 01 Eylül 2009, 14:17:36 »

Türk Fantazya Birliği tarafından düzenlenen ve her mevsim döneminde farklı bir konseptle sunulacak olan hikaye yarışmalarının ilki 2009 Güz Dönemi Öykü Yarışması başladı. Kıyamet Sonrası konseptine sahip olması gereken öyküler Nükleer bir felaket/kıyamet sonrası dünya düzeni hakkında ütopya/distopya şeklinde yazılmalıdır. Herkesin kalemine kuvvet!

Ödüller ise; İlknokta & İthaki Yayınları’ndan Jules Verne Biyografisi, Mezarlık Kitabı, Hurin’in Çocukları, Ölüm Yolculuğu kitapları, Laika Yayıncılık’tan Anadolu Korku Öyküleri, Prestij, Sandman 7, Avcının Kılıçları Seti, Kara Elf Üçlemesi Seti.

Ayrıca ödül kazanan kişilere T.F.B. Yarışması Sertifikası gönderilecektir.

Öyküler 15 Ekim 2009 günü bitimine kadar yarisma@turkfantazya.net adresine Word dosyası halinde ekli dosya olarak gönderilmelidir.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgi ve kuralları öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: TFB Hikaye Yarışması - Güz 2009 - Kıyamet Sonrası
« Yanıtla #10 : 02 Eylül 2009, 11:24:57 »
Türk Fantazya Birliğinin sonunda bir şeyler yapması iyi olmuş. Konu acayip basit, ama başlamışlar, tebrikler :D
try again fail again fail better

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Eylül 2009, 16:12:07 »
Kelime sınırlaması 1000 ile 3500. Yaa kapak olsun size ideal öykü uzunluğu bu işte. :P

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Eylül 2009, 17:39:46 »
Konu basit değil bence. Hem kıymat hem de nükleer felaketi bir arada sunmaları da yazacaklar için seçme hakkı doğurmuş. Ne diyelim, ikisi de bir kıymat ve sonrasını yazmak zor olabilir. Çünkü o atmosferi yaratmak bir yana asıl yazıya yansıtmak gerek.

Mesela bir nükller felaket sonrasını yazacak biri için Hiroşima'ya atılan atom bombaısının etkilerine bir göz gezdirmesi gerekir ki inandırıcı olsun.

Konuyu sevdim. Klişe de değil benim için. İki seçenekle çok şey yaratabiliri yazarlar.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #13 : 02 Eylül 2009, 18:02:47 »
Yazının kendisinden çok ödüller dikkatimi çekti, girmesem de olur ben bu yarışmaya  ;D kitapların büyük kısmı var. Zaten beni seçmezler  :P "arkadaş manasız şekilde cümle uzatmış anlamadık, attık çöpe" gibisinden ^^

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #14 : 02 Eylül 2009, 18:11:55 »
Zor ve detaylı bir konu. Yazabilir miyim bilmiyorum, bakacağım. :)

TFB'den bir şeyler görmeye alışık değildik.