Kayıt Ol

Harry Potter ve Büyülü Kale 6. Bölüm

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Harry Potter ve Büyülü Kale 6. Bölüm
« : 25 Mart 2010, 18:44:00 »
Burada hayran kurgu yayınlanıyor mu, onu bilmediğim için koyuyorum uyarırsanız sevinirim.
Şimdi hikayemin tanıtımını koyuyorum(Aslında daha önce hep birinci bölümünü koyardım, ama şimdi tepkinizi bir ölçmek istedim.): Harry artık altıncı yılına başlamaktadır. Bu yıl yine Voldemort'la ve Ölüm Yiyenlerle savaşmak zorundadır. Fakat bu sırada Harry kendisiyle bir sırrı öğrenecektir. Sizce bu sır ne? Harry bu sırrı öğrenince ne yapacak? Yepyeni Bir Harry Potter serüvenine hazır olun!
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Harry Potter ve Büyülü Kale: Tanıtım
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2010, 19:04:40 »
Hayran Hikayeleri de yayınlanıyor diye biliyorum.Ama bir de yöneticiler cevaplasın istersen ÖM at.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
Burada hayran hikayesi(Fan Fiction)yayınlanabiliyormuş, bende siz fantastik kurgu severlerle hikayemi paylaşayım dedim. Neyse, şimdi ilk bölümü koyuyorum. Buyrun. Ve mutlaka okuyanlar yorum yapsınlar!

HARRY POTTER VE BÜYÜLÜ KALE

1.BÖLÜM
                                                KABUS ve YUVAYA DÖNÜŞ

Privet Drive dört  numara da yaşayan Harry Potter, yatmaya hazırlanırken geçen sene bakanlıkta olanları düşünüyordu. Vaftiz babası, hayatta en çok sevdiği insanlardan birini
 kaybetmişti. Hayat, ondan sevdiği herkesi teker teker alıyordu. Önce annesi ve babası, Cedrick, ve şimdi de Sirius. Hayatını karartan o kişi kendine ”karanlık lord” diyen Voldemord’a bunun hesabını soracaktı. Bunları düşünürken yatağına uzanmış ve hatta uyumuştu bile.
Harry, kendini tuhaf bir yerde bulmuştu. Ama nasıl olabilirdi?
Daha bir saat önce yatağına yatmıştı. Harry bu arada etrafına bakıyordu. Çok, çok tuhaf bir yerdi. Burası tamamen bir harabeydi. Duvarlardaki taşlar, tavan, resmen yıkılıyordu. Oldukça karanlıktı ve soğuk bir rüzgar esiyordu. Her yerden yankılanan bir ses:”Potter, bul!”diyordu. Harry etrafına bakındı kimse yoktu. Aynı ses tekrar: ”Karanlık lord gitmeden orayı bul Potter! Bul,!”dedi. Harry ter içinde uyandı. Bunun anlamı neydi? Neyi bulması gerekiyordu?
Voldemort nereyi bulmaya çalışıyordu?
Karanlık bir odanın ortasında oturan, oldukça soğuk bakışlı, yüreği kötülük dolu bir adamın yani Voldemord’un etrafında toplanan 10 kadar kişi önünde diz çöküyordu. Voldemord: ”Kalkın!”dedi ve devam etti: ”Sevgili ölüm yiyenlerim! Şu günler bizim için çok önemli. Biliyorsunuz ki, Potter son anda elimizden kurtuldu ve bakanlıkta faaliyetlerimize kaldığımız yerden devam ettiğimizi öğrendi.Bu yüzden bir süre sakin duracağız.”
Lucius: ”Ne yani! Böyle hiçbir şey yapmadan duracak mıyız?” dedi bağırarak. Bu çok büyük bir saygısızlıktı. Voldemort sakin olmaya çalışarak: ”Gerekirse duracağız Lucius!” dedi. Ürkütücü bir sesle Voldemort: ”Şimdi, hepiniz odalarınıza gidin ve uyuyun, yarın zor bir gün olacak.”dedi. Ölüm yiyenler odadan sessizce çıktıktan sonra kendisi de odanın ortasına konulmuş kırık dökük karyolaya uzandı.
Tak, tak tak! Harry sıçrayarak uyandı. Bir baykuş cama vuruyordu. Harry saate baktı saat 9.00 olmuştu. Kalkıp camı açtı. Gelen kuş Hedwig’ti. Nasıl da unutmuştu? Rondan mektup bekliyordu. Hedwig’in bacağına bağlı olan mektubu aldı ve Hedwig ise kafesine girip uyumaya başladı. Harry mektubu açtı: “Merhaba Harry, nasılsın? Biz grimmauld meydanındayız. Burada herkes iyi Hermione de burada onunda sana selamları var. Seni bu gün saat 13.00 da almaya gelecekler görüşmek üzere. Ronald Weasley.” Harry mektubu bititirdiğinde neredeyse havalara uçacaktı. Sonunda en çok sevdiği yerlerden birine gidiyordu. Ama Siriussuz nasıl olacaktı orası? Bunu düşününce içini bir burukluk kapladı. Hemen sandığını toparlamaya başladı. Kitaplarını, giysilerini, tüy kalemini, parşömenini, mürekkebini ve diğer eşyalarını yerleştirdikten sonra sandığını kapattı. Hedwig’in kafesini de yanına koyup aşağıya indi. Dursleyler kahvaltıya başlamışlardı bile. Harry masaya oturup: ”Günaydın, bugün beni almaya gelecekler.” dedi. Vernon Enişte: ”Nasıl gelecekler?”dedi. Harry: ”Bilmiyorum, söylemediler.” dedi. Harry kahvaltısını bitirip odasına çıktı. Harry zaten aralarında geçen bu soğuk konuşmaya alışıktı.
Saat 12.55 olmuştu. Harry sandığını ve Hedwig’in kafesini aşağıya indirdi ve sonra kapı çaldı. Harry kapıya bakmak için kalkacaktı ki : ”Dur! Ben bakarım.” dedi Petunia Teyze. Gelenler Mr. Weasley, Lupin, Kingsley, Moody, Tonks ve birkaç tane tanımadığı seherbazdı.
Harry yanlarına geldi. Mr.Weasley: ”Nasılsın Harry? Eşyaların hazır sanırım. Hemen vedalaş on dakikaya kadar gitmemiz gerekiyor.” dedi. Harry Dursleylere döndü, Vernon Enişte soğukça: ”Görüşürüz.”dedi, Dudley ise umursamadı. Fakat Petunia Teyze Harry’e sarıldı. Harry ilk defa bir anne sevgisi tadıyordu. O kadar hoş, o kadar sıcaktı ki… Petunia Teyze Harryden ayrıldıktan sonra:”Yıllardır, buraya ilk geldiğinden beri seni çok seviyordum. Evet, annenle küstük. Ama sen kapıda o kadar masum, o kadar savunmasızdın ki, bunları sana yaşattığım için çok üzgünüm.” dedi. Gözleri dolmuştu. Harry: ”Önemli değil.” dedi. Lupin: ”Bu manalı sahneyi böldüğüm için özür dilerim; ama gitmemiz gerek.”dedi. Harry: ”Görüşürüz.” dedi. Petunia Teyze: ”Artık burada seninle konuşup dertlerini dinleyecek olan bir teyzen var. Sakın unutma! Görüşmek üzere.” Dedi. Harry çıkarken tamam gibilerinden bir bakış attı. Harry üç tane olan arabalardan ortadakine bindirildi. Yolda giderken düşünüyordu. Teyzesi artık onu gerçekten seviyor muydu? O sarılma anını aklından hiç çıkaramıyordu. Harry bunları düşünürken Grimmauld Meydanı on iki numaraya gelmişlerdi bile.

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
Voldemort 7. kitapta ölmedi mi zaten? Niye tekrar yazılmış olan bir zamanı yazdın anlamadım?
       Ya da ben anlamadım nasıl bir şey anlatmak istediğini.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
Altıncı yılda geçiyor bu hikaye. Ayrıca, buna canfiction deniyor bilmiyorsanız söyleyeyim. İlk denemem bu. Fanfictionda dilediğiniz yapabilirsiniz. Petunia Teyzenin yumuşaması da benim düşündüğüm bir şey. Elimde yaklaşık 21 bölüm var. Diğerlerini de görün öyle karar verin.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Faniction demek istemiş herhalde. Olur böyle şeyler, büyütmeye gerek yok.

Elbette ki böyle bir çalışmanın orjinal Harry Potter'ın havasını yakalaması oldukça zor ama 15 yaşındaki biri için hiç fena sayılmaz bence. Daha fazla detaya ve tasvire girmeye çalışmanı tavsiye ediyorum. Böylece kopukluklar azalacak, okuyucunun hikayeyi gözünde canlandırması, yaşaması daha kolay olacaktır.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
Sonraki bölümler daha güzel. Diğer bölümleri okuyanlar,daha doğrusu 4, 5, ve 6. bölümleri,çok beğeniyorlar.

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
Paylaş da biz de görelim o zaman.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Paylaşmayacak mısın yav? :rr merak ettik :hiha:
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı mrbe__123

• *
  • 29
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
aynen paylaş bncede hemen
Eger "dokuz" CanLı oLsaydın biLe En fazLa "sekiz" kez kaçabiLirdin öLümden
BiLki "yedi" düveLe suLtan oLsan dahi Yerin "aLtı" mekan oLacak sana En fazLa "beş" metre kumaş götürebiLeceksin
Kapatacaksın "dört" açsanda gözünü
Bu dünya "üç" günLük dünya AzraiLin yanında "iki" kat oLup yaLvarsanda nafiLe
ELbet "bir" gün öLeceksin
İşte o gün herşey "sıfır"dan başLayacak..!

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
21 bölüm varsa elinde niye hemen 2. bölümü paylaşamıyosun ki paylaş bakalım da biz beğenicez mi 4,5,6'yı..

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
aynen öyle..
Yaşasın!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Arkadaşlar, kimse üzerinde baskı kurmaya hakkımız yok. Hikayesini isterse yayınlar isterse yayınlamaz. Bu tamamen arkadaşımızın seçimi.Yapmayın böyle, yakışmıyor Rıhtım ahalisine...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı brisingr

• 655
    • Profili Görüntüle
Yayınlıycam dedi ya ondan öyle dedim ben ama kendi fikri ister yayınlar ister yayınlamaz. Uyarın için teşekkürler.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
Tabii kide baskı yapmaya hakkımız yok ama yayınlıyacağım dediği için biz böyle söyledik.
Yaşasın!