Kayıt Ol

Astral Seyahat

Çevrimdışı Ropinie Hystria

• **
  • 171
  • Rom: 10
  • Aut viam inveniam aut faciam
    • Profili Görüntüle
Ynt: Astral Seyahat
« Yanıtla #15 : 17 Mayıs 2010, 10:47:29 »
Sümer mitolojisine göre, sümerlerin çok sayıda Tanrıları vardı. Onlara ulaşabildiklerine inanıyorlardı ve kaynaklara göre bunu, astral seyahatle başarıyorlardı.

Astral seyahate inananların çoğu, onları hala astralde barındığını söyler. Hatta biraz uçuk versiyonları, insanları ''uyandırmak'' adına insan bedende diğer alemden şu anki dünyamıza gönderildiği söylenir.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 17 Mayıs 2010, 10:49:05 »
Ropinie Hystria ,

Eski Sümer Tanrıları'nı anlayamadım yalnız.

Astral Alemde ne göreceğin kesin değildir, çoğu zaman. :) Okült bilgilerini kurcalarsan, tanrılarla görüşme işinin aslında eski krallıklarda (Sümer gibi) 'yapılabilir' bir şey olduğunu görürsün.

Bunun bir kolu, Mısırdaki Tanrıların Kraliyet zamanıdır. Bir koluda ölümlülerin bazılarının tanrılarla konuşmak üzere Olimpus dağına tırmanmasıdır :)
#rekt

Çevrimdışı johnconstantine

• **
  • 167
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Her Şeyi Gören Faesla
« Yanıtla #17 : 17 Mayıs 2010, 10:54:21 »
Bir çok kez  Baal'ın bahsettiği gibi  Lusid Rüya ve aklımda kaldığı kadarıyla üç kez de normal olarak Astral Seyahat yaptım, seyahat yapamadım tabii orası ayrı. Yalnız bu Lusid Rüya olayı süperdir. Yani rüyada olduğunuzun farkına varırsınız ve beyninizi uyandırarak kontrolü ele geçirirsiniz. Bu sayede bayağı gökyüzünde, apartmanların arasında ve denizin üzerinde uçmuşluğum vardır. Hatta uzun zıplamaları çok severim. Dalga falan geçmiyorum onu belirteyim. Hatta denizin üstündeyken ayaklarıma çarpan suyu bile hissettim. Bir kaç arkadaşa bahsettiğimde '' Hissedebiliyor musun ? Öyle bir şey olduğunu sanmıyorum, normal rüyadır'' falan dediler. İşin ehline danıştım ve öyle bir şeyin mümkün olduğunu ifşa etti.

Normal astral deneyimlerime gelelim. Bahsettiğim gibi yani yanlış hatırlamıyorsam üç kez oldu. İlk olduğunda Astral Seyahat nedir, ne değildir bilmiyordum. Gece bir an da uyandım ve sırtımı yataktan kaldırdım. Ellerime falan baktım, zaten bir terslik olduğunu anlıyorsunuz, bu sefer arkama döndüm yatağa baktım aslında ben yatıyordum. Tabii onun şoku ile geri dönmem aynı saniye içerisinde oldu. Bu olaydan sonra araştırdım, denemelerde bulundum, iki kez başarabildim. Ve sonuncusu en kısa hatta tam olarak çıkamadığım lâkin diğer ikisine nazaran en güzeliydi. O hafiflik ve dinginlik duygusu yıllardır aradığım şeylerden birisiydi ve onu buldum. Her neyse, bu kadar işte. A şunu da unutmadan söyleyeyim, Pirî Reis'in haritasını bu yolla çizdiği söylenir. Bir de Kâbe'ye girmenin mümkün olmadığı, Pentagon'un ise etrafının bol ışık ile ışıklandırıldığını, çünkü Astral Seyahat yoluyla herhangi bir bilginin çalınabilme oranının olduğunu okumuştum. Rusya ve diğer güçlü devletlere karşı önlemler gibi bir şey.

-Bu güzeldi yahu, tekrar başlasam hiç fena olmaz.

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Mayıs 2010, 11:03:06 »
Çok sağolun. Merak ediyorum nasıl olur acaba yapabilsem keşke.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #19 : 17 Mayıs 2010, 12:20:06 »
Onu bunu bilmem. Tek bildiğim astral seyahate girişildiğinde acemilikten midir yoksa boyutun ortamından mıdır bilmiyorum ama kulağınızda ciddi bir uğultu ve ilginç şeyler görüyorsunuz. Bu da ilk seferler kişiyi ürkütebiliyor.

Ha ayrıca bir de eklemeyi unutmuşum, bu seyahati uyku ile uyanıklık arasında yapıyorsunuz. Yani ne tam bilinçsizken ne de uyanıkken... Zaten o ara ayarı rahatça hissedebiliyorsunuz...

Ayrıca bir de astral seyahat modunda rüyalara girme olayı vardı. Onu da denemiştim vakti zamanında ve başarılı olduğumun sağlamasını da yapmıştım. O daha zararsız ve basit gelmişti mesela bana.

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı johnconstantine

• **
  • 167
    • Profili Görüntüle
    • Her Şeyi Gören Faesla
« Yanıtla #20 : 17 Mayıs 2010, 12:49:34 »
Vay be, fantastik şeylere olan yakınlıktan mıdır nedir ? Ne kadar çok astral yapan çıktı sevgili Rıhtım ahalisi.

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 17 Mayıs 2010, 12:58:35 »
Astral ortamda diğer astral yapanlarla iletişim gibi birşey de olabiliyormuş sanırım. Lusid Rüya da güzelmiş sanırım o daha kolay gibi onu denemek daha iyi olur gibi geliyor bana.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 17 Mayıs 2010, 13:07:43 »
Şöyle bir site vardı. Burda yazanları uygulamak zarar vermez, aksine bilincinizi kuvvetlendirmek açısından da faydalıdır. Düzgün bir çalışmayla başarmanın zor olmadığını okumuştum. Muhteşem bir hayal. Belki ilginizi çeker; Rüyaya Uyanmak
try again fail again fail better

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #23 : 17 Mayıs 2010, 13:19:16 »
Ben genelde uykuya dalmak için düzemce bir senaryo düşünür ve bunu görselleştiririm.
Bir süre sonra gördüğüm rüyanın da bunun devam olduğunu farketmişimdir. Bu da insanın rüyasını kontrol etmek gibi bir şey...

Arada insan rüyada olduğunu anlıyor ve onu algıladıktan sonra rüyayı kendi istediği şekilde yönlendirmek tamamiyle kendi elinde olan bir güç haline geliyor... Fakat kendi rüyanızı kendiniz kontrol ettikten sonra "gördüğüm rüyanın bir anlamı var mıydı acaba*" düşüncesi de ortadan tamamiyle kalkıyor çünkü biliyorsunuz ki o gördüğünüz rüya da sizin ürününüz. ;D

Bu da kontrollü rüya görmek oluyor.

Ben astral yapmaya korktuğum zamanlarda o kişinin rüyasına girme fikrini önemişlerdi bana.
Bunun için de aynı astraldaki uyku ile uyanıklık arası moda girmek gerekiyordu. Bir de ekstra olarak rüyasını görmek istediğiniz kişinin odasını iyi bilmeniz gerekiyor ki kendinizi orada şartlayabilesiniz. Sonra suyun berraklaşması gibi o kişinin rüyasında bulabiliyorsunuz kendinizi... Vermek istediğiniz mesajı da verebiliyorsunuz rüyasında. :D

Eğlenceli bir olay aslında.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #24 : 17 Mayıs 2010, 20:25:54 »
Astral Alem'de sürekli Ümit Besen çalıyormuş öyle dedi arkadaşım. [*]666. mesajım[/*]

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #25 : 17 Mayıs 2010, 20:50:54 »
Ben genelde uykuya dalmak için düzemce bir senaryo düşünür ve bunu görselleştiririm.
Bir süre sonra gördüğüm rüyanın da bunun devam olduğunu farketmişimdir. Bu da insanın rüyasını kontrol etmek gibi bir şey...

Arada insan rüyada olduğunu anlıyor ve onu algıladıktan sonra rüyayı kendi istediği şekilde yönlendirmek tamamiyle kendi elinde olan bir güç haline geliyor... Fakat kendi rüyanızı kendiniz kontrol ettikten sonra "gördüğüm rüyanın bir anlamı var mıydı acaba*" düşüncesi de ortadan tamamiyle kalkıyor çünkü biliyorsunuz ki o gördüğünüz rüya da sizin ürününüz. ;D

Bu da kontrollü rüya görmek oluyor.

Ben astral yapmaya korktuğum zamanlarda o kişinin rüyasına girme fikrini önemişlerdi bana.
Bunun için de aynı astraldaki uyku ile uyanıklık arası moda girmek gerekiyordu. Bir de ekstra olarak rüyasını görmek istediğiniz kişinin odasını iyi bilmeniz gerekiyor ki kendinizi orada şartlayabilesiniz. Sonra suyun berraklaşması gibi o kişinin rüyasında bulabiliyorsunuz kendinizi... Vermek istediğiniz mesajı da verebiliyorsunuz rüyasında. :D

Eğlenceli bir olay aslında.

Kontrollü rüya = Lucid Rüya... Yalnız bi süre sonra zarar vermeye başladığını duymuştum...

Astral ise, bir çoklarının sandığının aksine, gerçekten yapılan astral seyahat beyni kandırmak değildir... Boyut değiştirmek gibi bir şey. Bedeninizden ayrılıyorsunuz ve beden ile aranızdaki tek bağlantı gümüş kordon oluyor. O boyutta amacınız olmadan gezmemeniz daha iyidir... Amaç ne olabilir ki filan gibi sorular sormayın lütfen =)

Cinler periler vardır, çarpabilirler... Uğraşmamak daha iyidir derim. Bir kaç kez çıkmışlığım var astrale fakat çok nasıl deseem... Korkutucu oluyor =)
May the force, be with you.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #26 : 17 Mayıs 2010, 21:39:25 »
Lucid rüyanın zararı olsa olsa beynin sürekli uyanık olmasıdır.
Rüyada genelde bilinçaltımızdaki düşünce ve duygularımızı yaşar bu şekilde zihnimizi boşaltırız, dinlendiririz.. Ama kendimiz kontrol ettiğimizde bu boşalma işlemi gerçekleşmediği için bilinçaltı bu sefer boşaltma işlemini başka yollarla gerçekleştirebilir..

Herhalde olsa olsa zararu buradan olur.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #27 : 05 Haziran 2010, 09:43:50 »
Lucid rüyanın zararı olsa olsa beynin sürekli uyanık olmasıdır.
Rüyada genelde bilinçaltımızdaki düşünce ve duygularımızı yaşar bu şekilde zihnimizi boşaltırız, dinlendiririz.. Ama kendimiz kontrol ettiğimizde bu boşalma işlemi gerçekleşmediği için bilinçaltı bu sefer boşaltma işlemini başka yollarla gerçekleştirebilir..

Herhalde olsa olsa zararu buradan olur.

Bir süre sonra gerçek rüya görmemeye başlıyormuşsun...
May the force, be with you.

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 19 Haziran 2010, 13:20:36 »
Bu bir çeşit rüyadır, ters bir uykuya dalarak bilincinizi kandırırsınız, bilinçaltınızda gezersiniz. Ruh falan çıktığını pek düşünmeyin hani...

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 19 Haziran 2010, 15:06:10 »
Bu bir çeşit rüyadır, ters bir uykuya dalarak bilincinizi kandırırsınız, bilinçaltınızda gezersiniz. Ruh falan çıktığını pek düşünmeyin hani...

Bilimsel açıdan böyle açıklanır evet.
#rekt