Kayıt Ol

Pandorum (2009)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Pandorum (2009)
« : 29 Haziran 2010, 15:41:14 »
Tür : Korku / Bilim Kurgu / Gerilim

Gösterim Tarihi : 30 Ekim 2009

Yönetmen : Christian Alvart

Senaryo : Travis Milloy

Görüntü Yönetmeni : Wedigo von Schultzendorff

Müzik : Michl Britsch

Yapım : 2009, ABD / Almanya , 108 dk.

Oyuncular

Dennis Quaid (Payton) , Ben Foster (Bower) , Cam Gigandet (Gallo) , Antje Traue (Nadia) , Cung Le (Manh) , Antje Traue (Nadia) , Cung Le (Manh) , Eddie Rouse (Leland)

Konu

Pandorum dünyanın yok olma tehlikesiyle karşılaşması üzerine insan ırkının temsilcilerinin bir uzay gemisiyle keşfedilen başka gezegene yollanmalarını konu alıyor. Abd/Alman ortak yapımında uzay gemisinde yaşanan bir hastalığın adı olan Pandorum filme ismini vermiş. Uzay gemisinde yolculuk süresince herkes uyutulmuş, yalnızca subaylar vardiyalı olarak uyanıyorlar. Ancak uyanan son subaylar bir yanlışlık olduğunu fark ediyorlar.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Pandorum (2009)
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2010, 15:47:16 »
Aklıme Persona adlı bir film geldi. Öte yandan hiç bir alakası yok. İsmi ilgi çekici. Bilim kurgu gerilimse tez vakit el atmak lazım ^^

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2010, 15:50:58 »
Aslında biraz Alien havası var, gerilim yönü ağır evet ama o konuda çok başarılı olduğunu söyleyemem. Kabus yarattıramıyor bünyede. Eğlenceli bir Bilim-Kurgu/gerilim oluyor. Bazı sahneler etkileyici tabi.

Zamanında bir inceleme yapmıştım. Buradan ulaşılabilir.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2010, 16:09:56 »
Portalda senin incelemen sayesinde izlemiştim bu filmi sanırım. Çevremdeki bir çok kişi filmi sıkıcı bulmuştu ama ben çok beğendim.

Tamam senaryo biraz klişe olabilir; Dünya son anlarını yaşıyor haydi başka gezegene taşınalım. Ancak işlenişi insanı o kadar etkiliyorki aklımda film hakkında pek fazla kötü düşünce kalmadı. Hele Bilim kurgu severleri şu yokluk içinde fazlasıyla tatmin eden bir film olmuş. Film çok yavaş ilerliyor, diyaloglar çok az zaten ve bence az olması iyi olmuş. Azun ve saçma, gereksiz diyaloglarla insanı sıkmamışlar. Çoğu diyalog hikayede bir düğümü açıyor denebilir.

Ne desem... İzleyin bari :P. 'Klişeymiş, çok yavanmış' diyenlere pek aldırmadan izleyin derim. Sonunu görünce bana hak verirsiniz. :)
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2010, 16:29:25 »
Oh be bugün gerçek anlamda ufkumu açan ilk başlık oldu. Gidince www.kayiprihtim.org sitesinden aldığım bu yorumlar ve bu inceleme ile birlikte bu filmi indirip izleyim. Hatta izleyip sonra da bu başlığa kendi görüşlerimi yazayım. Uzun zamandır yapmıyoruz bunu sitenin işleyişi bu şekildi değil mi?