Kayıt Ol

Beyoğlu Sahaf Festivali

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Beyoğlu Sahaf Festivali
« Yanıtla #75 : 22 Eylül 2012, 15:28:21 »
Gelemeyecekler de bildirsin tabii :). Bir engeli çıkan varsa yani ^^.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 22 Eylül 2012, 15:45:11 »
Avrupa yakasından (Bakırköy taraflarından) buluşulacak noktaya yol tarif edebilecek olan varsa özelden yardımcı olabilir mi?
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 22 Eylül 2012, 18:17:22 »
Maalesef sevgili okulum her zaman yaptığı gibi önceden plan yaptığım tarihe zorunlu gezi koydu. İsmimi de listeden kaldırdım. Size iyi eğlenceler, benim için de eğlenin.  :-\
Spoiler: Göster

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 22 Eylül 2012, 18:54:30 »
Planlarımı yaklaşık 10 gün kadar kaydırdığımdan dolayı o tarihlerde İstanbul dolaylarında olamayacağım. Tüm katılacak arkadaşlara iyi eğlenceler diliyorum.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 23 Eylül 2012, 17:40:02 »
Ben de geleceğim allah izin verirse.Gelecekler listesine beni de katın.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 23 Eylül 2012, 22:57:01 »
Biz Anadolu yakasından gelenler saat 12.00 gibi Taksim Tünel çıkışında olacağız. Diğer arkadaşları da oraya bekleriz. Toplu yürüyüşle sahaflara ilerleyelim, Rıhtım'ın gücünü gösterelim :)

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #81 : 24 Eylül 2012, 17:31:41 »
Yarın Rıhtım'dan önce çıkartma yapıp tüm kitapları kapacağım. Çocuklar gibi şenim şu an. :)

@kahlan amnell ve diğer Rıhtım mensupları
12 geç mi olur ki? Zaten festivalin sonlarına doğru gidiyoruz kitap kalmayacak!!....
Gözüm doymuyor, evet. :)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 24 Eylül 2012, 17:43:08 »
Sonlarına doğru mu? Daha başlamadı bile, yarın açılıyor fuar. 12'den daha önce de gelemiyoruz bizler ne yazık ki. Aynı yerde toplanıp büyük bir koloni halinde girmekti hayalimiz oysa ki :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 24 Eylül 2012, 17:46:41 »
Neden 12'den önce gelemiyormuşuz? Ben bilmiyorum u_u.

Ekleme: Tamam öğrendim şimdi nedenini. Hepsi Hakan'ın suçuymuş yine :P.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #84 : 24 Eylül 2012, 17:47:17 »
Sonlarına doğru mu? Daha başlamadı bile, yarın açılıyor fuar. 12'den daha önce de gelemiyoruz bizler ne yazık ki. Aynı yerde toplanıp büyük bir koloni halinde girmekti hayalimiz oysa ki :)

Yarın başlıyor işte, perşembe falan bitiyor zaten kitaplar, sonra her stantta saçma sapan şeyler kalıyor. O yüzden bir saat bile erken gitsek daha iyi olur diye demiştim ben ama madem mümkün değil, öyleyse festival bizden korksun. :)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Beklerim efendim...

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 24 Eylül 2012, 18:32:47 »

Yarın başlıyor işte, perşembe falan bitiyor zaten kitaplar, sonra her stantta saçma sapan şeyler kalıyor. O yüzden bir saat bile erken gitsek daha iyi olur diye demiştim ben ama madem mümkün değil, öyleyse festival bizden korksun. :)
Kitap hep alırsın yahu, maksat forumdakilerle tanışmak. En azından benim için öyle.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #86 : 25 Eylül 2012, 23:22:04 »
Bugün saat bir civarı festivaldeydim. İlk gün tabi, o kadar kalabalık değildi. Belki de kalabalık olmamasının etkisi, bilmiyorum ama bu sene katılan sahaf sayısı geçen seneye göre daha az gibi geldi gözüme. Bir de alanın ortasına bir sahne kurmuşlar, alan daha da daralmış. Hep pikaplardan duyulan güzel şarkıların içine etti o sahne, müzik yayını yaptı. Akıllarınca güzel bir şey yaptılar ama her sahafın kendine özgü müziğini susturmuş oldular.

En önemli şeye, kitaplara gelirsek... Bu yıl o kadar çok fantastik gördüm ki anlatamam. Hatta geçen sene Rıhtım tarafından aranan Baskan Yayınları'nın bilimkurgu serisine de çok yerde rastladım. Umarım Rıhtım tayfasına yar olur bütün o kitaplar. :)

Benim bu yıl aldıklarım aşağıdakiler. Fiyatlarını da yazıyorum ki bir fikriniz olsun. Bu yıl yine geçen yıla oranla daha ucuz gibi geldi kitaplar.

Gülün Adı - Umberto Eco ------------------ 15 TL
Baudolino - Umberto Eco ------------------ 13 TL
Ortaçağı Düşlemek - Umberto Eco --------- 5 TL
Sıfırdan Az - Bret Easton Ellis -------------- 5 TL
Kemik Torbası - Stephen King -------------- 5 TL
Sineklerin Tanrısı -William Golding ---------- 5 TL
Sofie'nin Dünyası - Jonstein Gaarder ------- 10 TL (Birinci el)
Filler İçin Su - Sara Gruen ----------------- 5 TL
Saptırılmış Vasiyetler - Milan Kundera   ve  Beyaz Zenciler - Ingvar Ambjörsen ------- toplam 15 TL
İvan Denisoviç'in Bir Günün - Aleksandr Soljenitsin   ve    Günaha Son Çağrı - Nikos Kazancakis -------- toplam 15 TL

Spoiler: Göster
Tüm mal varlığımı bırakıp gelmişim yine! :hıö Orda tutamıyorum ki kendimi... :D

Kitap hep alırsın yahu, maksat forumdakilerle tanışmak. En azından benim için öyle.

Tanışmak da bir amaç tabi ama tanışırken çok güzel kitaplar da alsın istiyorum bu güzel insanlar. Kitap okunmayan bir ülkede yaşıyoruz malum, birileri okuyunca ben mutlu oluyorum; küçük ama etkisi uzun süren bir mutluluk. :)

Ve evet, yılın en heyecanla beklediğim zamanı Sahaf Festivali, sonra da kitap fuarı tabi. :D

Beklerim efendim...

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 26 Eylül 2012, 00:10:32 »
Ay ne güzel :) Bu sene yana yakıla aradığım 3-4 kitap var, umarım bulurum. Çalışıyor olmak kötü, istediğimiz zaman gidemiyoruz işte :( Şu 12'de Taksim'de olma meselesine gelince, magicalbronze kısmetse sabah taa 9'da çıkacak yola. Daha da erken gelemiyoruz ne yazık ki.

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 26 Eylül 2012, 15:52:43 »
Bende iki arkadaş ile geleceğim ama günü belli değil. Gider gitmez direk zaman çarkı arayışına gireceğim ilk cildini geçen sipariş ettim ilknokta'dan, diğerlerini acilen almam farz oldu.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 29 Eylül 2012, 14:49:54 »
Arkadaşlar işim sebebiyle gelemiyorum yarın da işe gidebilirim. Sizinle olmayı çok isterdim ancak nasip değilmiş. Sizlere iyi eğlenceler dilerim.  :üü
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!