Kayıt Ol

Taç & Kılıç (NES) - RP Dışı Sayfası/Alımlar Bitti

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
Ynt: Taç & Kılıç (NES) - RP Dışı Sayfası/Alımlar Bitti
« Yanıtla #45 : 11 Ekim 2011, 21:34:10 »
Okudum ve anladığım kadarıyla RP ve hamleler ilintili olmak zorunda değil.Değil mi?

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 11 Ekim 2011, 22:04:21 »
Hamlelerinizden bahsetmeniz iyi olur çok ufak da olsa. Genel olarak rp kısmının sadece hamlelerden oluşması gibi bir kısıtlama yok, kendi kafanızdan bir şeyler ekleyebilirsiniz yazarken. Hatta çoğunlukla kendi kafanızdan eklediğiniz şeyler sayesinde güzelleşiyor oyun :).

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 12 Ekim 2011, 15:51:10 »
Diplomasi: 3 Gelişim, 1 Üretim, 1 Askeri Puan
Karşınızdaki uygarlığın elçisini yerin dibine mi sokacaksınız yoksa göklere mi çıkaracaksınız? Çıkarlarınızı gözetmek için bu kanlı savaşı durdurmanın bir yolu yok mu? İşte bu sorulara vereceğiniz cevaplar, diplomatik yeteneğinizle doğrudan alakalıdır.

Diplomasi araştırmasını seçenler, savaş, barış ve ticaret anlaşmaları dışında, şartlarını kendilerinin belirleyeceği anlaşmalar yapabilirler. Gizli anlaşmalar, taraf değiştirme, arabuluculuk yapma yeteneklerini de kazanırsınız. Ayrıca NPC devletlerle yaptığınız anlaşmalar, bu araştırmayı yapmamış diğer oyuncu devletlerin yaptığı anlaşmalara göre sizin açınızdan daha karlı olur.

Diplomasi seçeneğini almadan Tam İttifak falan yapamıyor muyuz?

Not: Bir de yerleşim yerinde minik bir oynama yapabiliyor muyuz? Haritanın değişmesine falan gerek kalmayacak gibi bir şey.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 12 Ekim 2011, 16:42:21 »
Eski sürümlerde sadece savaş, barış ve ticaret anlaşmaları vardı. Daha sonra yeni diplomatik seçenekler(tam ittifak, saldırmazlık vs.) ekledim; ama oradaki bölümü düzeltmeyi unutmuşum.

Yani evet, diplomatik seçenekler kısmında görülen tüm anlaşmaları, diplomasi araştırmasını almadan yapabilirsiniz. Diplomasi araştırması, kendi anlaşmalarınızın şartlarını düzenlemenize ve orada yazan diğer şeylere yarıyor.

Ve bir not: Oyun daha başlamadı, SoulSucker da katıldı oyuna. O geldikten sonra başlayacağız :).

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 12 Ekim 2011, 17:09:49 »
Bu başlangıç süreci uzadıkça içimdeki barışcıl karakter zorba bir lidere doğru kayıyor gibi hissediyorum :) Artık hakkımızda hayırlısı :)

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 12 Ekim 2011, 17:14:51 »
Bu başlangıç süreci uzadıkça içimdeki barışcıl karakter zorba bir lidere doğru kayıyor gibi hissediyorum :) Artık hakkımızda hayırlısı :)

Katılıyorum ! SoulSucker arkadaşımızı imha ederek oyuna başlayalım :)

Şaka bir yana, biraz seri yazarsa iyi olacak u_u
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Madam Vio

• **
  • 376
  • Rom: 16
  • "Each thing I show you is a piece of my death."
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 12 Ekim 2011, 17:20:38 »
Spoiler: Göster
Daha dün gece öğrendim oyuna katılacağımı, dolayısıyle yazma işini de ancak halledebildim.

Tüm katılımcılardan gecikme için özür dilerim efenim 8)

Thlorn’il Medeniyeti

Ülke Hikayesi: Henüz gerçek bir medeniyet halini alamadan sömürge haline getirilen Thlorn’illiler topraklarını işgal eden Kuzeyliler tarafından yüzyıllar boyu esaret altında yaşamaya mahkum edilmiş bir uygarlıktır. Köle olarak büyüyen nesiller zamanla hınç ve öfkeyle dolmuş, sonunda daha da Güney’e kaçarak kendilerini çöllere vurmuşlardır. Nepheris Destanı’na göre göç etmekte olan kavmin arkasında kalanlar Kuzeyli barbarlar tarafından işkence görülerek öldürülmüş, diğer bir kısmı kendilerini takip eden Kuzeylilerle beraber çölün acımasız sıcaklığında telef olmuşlardır.

Şimdi Nepheris olarak bilinen bu köye ulaşmayı başaran 100 kişilik Thlorn’il nüfusu ise burayı memleketleri belleyip yerleşmeler kurmuş, -kendilerini Kuzeyli barbarlardan kurtardıklarını düşündüklerinden- kutsal olarak gördükleri ateşin himayesi altında yaşayan hür bir medeniyet haline gelmişlerdir.

Ülke Karakteristiği: Hırs-Sinsilik/Cesaret-Birliktelik

Medeniyet Tarzı: Askeri ve diplomatik alanda gelişmeye yönelik yayılımcı bir politika izleyen, dolayısıyla eğitimli bir orduya sahip; ‘Pers Medeniyeti’ modeli sayılabilecek eski çağ uygarlığı.

Yerleşim Yeri: Yarısı kum fırtınalarının koptuğu tepelerden, diğer yarısı birbirinden uzak yerleşmelerin olduğu verimsiz topraklardan oluşan geniş bir çöl sahası.

Yönelimler: Yerleşim yerlerindeki doğal kaynak sıkıntısı yüzünden ormancılık, madencilik, denizcilik gibi pek çok önemli ekonomi alanını kullanamayan bu medeniyet elindeki tek güce yoğunlaşarak askeri birlikler kurmuş, ülke diplomasisini üst düzeye taşıyarak gerek yönetimde gerek sosyal alanda halkın yaşamını kolaylaştıracak pek çok düzenlemeler yapmıştır. Üretimi fazla olmadığı halde ülkenin sahip olduğu ticaret yolları üzerine kurulmuş pazarlarında baharattan çanak çömleğe, hayvan derisinden şifalı bitkilere pek çok malı yüksek fiyatlara yolcularına ve diğer ülkelere satmaktadırlar.

Başkent: Nepheris
Lider: Lord Persiule

Nüfus: 100 (Nepheris Köyü: 100)
Yönetim: Monarşi
Eğitim: Askeri eğitim
Ekonomi: Tarımcılık
Din: Zerdüştlük
Seçilmiş Araştırmalar: -
Manalar: -

Puanlar: 5 Gelişim, 5 Üretim, 5 Askeri

Ordu:

Filo:
Diplomasi:

Spoiler: Göster
Yalnızca çöl medeniyeti kurmama izin vardı. Kendi kendimi sınırlamak istemezdim elbette.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 12 Ekim 2011, 17:25:04 »
:) Est. ne özürü, şaka yapıyorduk. Şeref verdiniz :)
(nasıl bir geridönüşse artık ahfashfsa) :))

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 12 Ekim 2011, 17:37:06 »
Evvet! Karakter kartı geldi, sanırım başlayabiliriz.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 12 Ekim 2011, 18:20:00 »
Blogumuz yoksa ilk bölümü oyun sayfasına mı yazacağız? Belki de en iyisi blog açmak.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 12 Ekim 2011, 18:25:23 »
Öyle değil,bölümleri zaten oyun sayfasına yazacağız,blog depolama amacıyla söylenen birşey ve zorunlu değil.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 12 Ekim 2011, 18:31:08 »
Blogumuz yoksa ilk bölümü oyun sayfasına mı yazacağız? Belki de en iyisi blog açmak.

Blog açmak şart değil, spoiler içine koymanız bile yeterli aslında yazdığınız hamleleri. Bu blog işini, direk sizin yazdığınız hamlelere toplu bir link verebilmek için istiyorum ben. Hem okuyanlar açısından hem de benim açımdan daha iyi, derli toplu, rahat oluyor.

azuroth'un dediği gibi zaten bölümleri oyun sayfasına yazacaksınız, ya direk foruma hamlenizi koyun ya da blogdan bir link verin oraya, fark etmeyecek sonuçta :).

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 12 Ekim 2011, 18:40:48 »
Tamamdır, teşekkürler.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Derufin

• **
  • 78
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 12 Ekim 2011, 19:16:08 »
Peki en zaman başlayacağız?

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267