Kayıt Ol

Uluslararası Gün ve Türkiye Standı

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Uluslararası Gün ve Türkiye Standı
« : 30 Kasım 2010, 20:27:52 »
  Erasmus öğrencisi olarak geldiğim Institute of Technology Tralee'de yarın Uluslararası Gün tertiplenecek. Bu günde her ülke kendisini tanıtma şansına sahip olacak. Bende Türkiye Temsilcisi olarak ülkemizi tanıtmak için Türk arkadaşlarımı örgütledim. Öncelikle Türk Konsolosluğuna gidip (400 km uzaklıktaki Dublin'e arabayla yapılan bir sefer sonrası) ülkemizi tanıtmamızda yardımcı olacak broşür, poster, resim tedarik edildi. Bayan arkadaşlarımız arasında iş bölümü yapıldı ve yarına börek, poğaça, sarma ve kurabiye hazırlanacak. Turizm okuyan arkadaşlar sunum hazırladılar. Ayrıca gönüllü arkadaşlar arasında stantta duracak kişiler ve saatler belirlendi. İnce belli çay bardağı, kahve fincanı ve cezvesi, nazar boncukları toplandı. Yani anlayacağınız ülkemizi tanıtmak için her birimiz bir parçasını ortaya koydu.

Yarın maceramız bütün gün sürecek ve gün bitiminde sizlere gün boyunca olan olayları fotoğraflarla açıklamaya çalışacağım. Bizim için dua edin ve şans dileyin. Yarın ihtişamımızı görsün Avrupalılar!
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Uluslararası Gün ve Türkiye Standı
« Yanıtla #1 : 30 Kasım 2010, 20:34:07 »
Umarım Türkleri ve Türk kültürünü tam olarak anlamalarını sağlarsınız. Başarılar, umarım iyi geçer :)
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Kasım 2010, 20:38:47 »
Teşekkürler Legal başımıza gelen bir şeyi anlatmak istiyorum. Yemek falan hazırlayacağız dedik o zaman bize içerikleri yollamanız lazım dediler. Önce anlam veremedim nedenini merak ettim. Sonra öğrendim ki Avrupalıların bir çok tahıl/ot/bitki türüne alerjisi varmış. Bizde peki dedik gönderdik içerikleri. Kabul edildi öyle yapmaya başladık yemekleri.
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2010, 18:24:38 »
Nasıl geçti?
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2010, 19:44:27 »
Çok güzel bir gün oldu arkadaşlar. 16 Ülke tatlı bir rekabet içerisinde kendilerini tanıttı. Güzel bir yazı, resimler ve videolar ile açıklama yapacağım ancak şu anda biraz meşgulüm. Yinede bir ön gösterim yapmak kötü olmaz sanırım;

http://www.youtube.com/watch?v=vhUEZLUDdHk
Flame Light! Flee Night!