Kayıt Ol

Yedinci Gün // İhsan Oktay Anar

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Yedinci Gün // İhsan Oktay Anar
« : 18 Ağustos 2012, 20:02:26 »

İhsan Oktay Anar 5 yıl aradan sonra yeni kitabı “Yedinci Gün” ile okurlarının karşısına çıkıyor!

Çizgilerin kürelere, zamanın sonsuzluğa, sonsuzlukların da hayâllere dönüştüğü bir hikâyedir bu. Sıradan insanların sıra dışılığı, bilinen hikâyelerin düşlere dönüşümü, zaafların asîlleşmesi, erdemlerin ardındaki günâhkârlık tüm içtenliğiyle akacak zihinlere. İnsan olmanın en zayıf ve en yüce yanları, bir hikâyenin dokunuşuyla bir kez daha bilinebilir olacak.

İhsan Oktay Anar, bu yeni düşüyle sizleri bir kez daha şaşırtacak. Çizgilerde değil kürelerde gezinecek, bilinen zamanların bilinmeyen anlarına yolculuk edeceksiniz. Alışık olmadığınız bu dünyanın kapısından girdiğinizde âşinalık hissedecek, sadeliğin ihtişâmına teslim olmanın rahatlığıyla kendinizi akışta yolculuk ederken bulacaksınız.

Puslu Kıtalar Atlası, Amat gibi kitapların yazarı olan ve okurları tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen yazarın yeni kitabı 3 Eylül itibariyle raflardaki yerini alacak.

İletişim Yayınları‘ndan çıkacak, editörlüğünü Nihat Tuna‘nın yaptığı kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yedinci Gün // İhsan Oktay Anar
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2012, 20:29:24 »
Çok heyecanlandırdı bu haber beni. İhsan Oktay Anar'ın kalemine tam anlamıyla hayranım. Kendisi öyle bir yazar ki, en fantastik düşüncenin bile mantıklı açıklamasını yaparak inandırır sizi o dünyaya. Düşüncesini okuyunca "Neden olmasın?" dersiniz. Puslu Kıtalar Atlası bunun en somut kanıtı olsa gerek. 
Gel 3 Eylül gel.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2012, 20:35:48 »
Bir kısım yayınlanmıştı, hemen okudum, hatta bir kağıda yazdım. Ve arada okuyorum. Durgun yaz sezonundan İhsan Oktay Anar'ın bu güzel eseriyle kurtulacağız.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

• *
  • 17
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Ağustos 2012, 21:49:17 »
Puslu kıtalar atlası cok güzeldi eminim buda cok güzeldir :) kesinlikle bu ideal felsefeciyi okuyun :)
 kafamdaki dünya daha güzeldi bende orda yaşamayı tercih ettim. 

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Ağustos 2012, 22:48:10 »
İhsan Oktay Anar'ın  iki çift kitabının (puslu kıtalar atlası) D&R 'da sipariş edilenler kısmında gördüm ve bende alsam mı diye düşündüm fakat bayram alışverişinde kitap kotamı doldurdum ama azmettim  ve bu ismini son günlerde fazla duyduğum güzel memleketim insanının kitabını alacağım.

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Ağustos 2012, 01:32:44 »
Çok uzun zamandır Uzun İhsan Efendi'den bu güzel haberi bekliyordum. Yıllardır bir kitabın çıkış haberine bu kadar sevinmemiştim, mutluyum.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Ağustos 2012, 17:24:30 »
Harika bir haberle geldim. Tarih 3 Eylül'den, 25 Ağustosa çekilmiş!
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Eylül 2012, 23:57:21 »
Kitabı okuyan var mı? Yarın kitabı alacağım, daha önce hiç Anar okumadığım için bende bir bekleyiş söz konusu değildi, o yüzden beş yıl bekleyip de Yedinci Gün'ü alan kişiler kitaptan zevk aldılar mı? Yoksa zorla mı okudunuz?

Bilmek isterim.

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Eylül 2012, 19:54:16 »
sürekli gazetede gördüğüm fakat hakında hiç bir şey bilmediğim kitap ve yazar almamı öneren var mı?
Azrail yorulma kanka intihar edicem...

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Eylül 2012, 19:59:24 »
sürekli gazetede gördüğüm fakat hakında hiç bir şey bilmediğim kitap ve yazar almamı öneren var mı?

Fırtınakıran'ın başka bir yerde de dediği gibi, okumazsan çok şey kaçırırsın :)

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Eylül 2012, 20:02:11 »
okuldan sonra kitapçıdayım o zaman :)
Azrail yorulma kanka intihar edicem...

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #11 : 24 Eylül 2012, 01:51:53 »
İhsan Oktay Anar ülkemizin güzide yazarlarından birisidir. Hemen hemen hiç röportaj vermemesiyle de farkını inceden de olsa ortaya koyuyor. Kitaplarında bolca Osmanlıca kelimeler olduğundan çoğu kişiye sıkıcı gelebilir. Fakat asıl önemli olan o sırlı kelimelerle birlikte oluşturduğu kurgu. Ülkemizin en önemli yazarlarından olmakla beraber, iyi bir okuyucunun şapka çıkaracağı türden bir yazardır ayrıca. Ve Yedinci Gün de şapka çıkarılacak denli başarılı bir kitaptır.

Ve şapkamı çıkararak huzurlarınızdan ayrılıyorum.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • Rom: 0
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Eylül 2012, 18:53:56 »
Bir içimlik su gibiydi. O kadar çabuk bitti ki bir anda ne olduğunu şaşırdım. Teşekkürler İhsan Bey. Kitaplarınızın devamını bekliyoruz...

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Ekim 2012, 15:38:30 »
Araya serpiştirilmiş küçük hikayeler, gülümseten ya da üzerinde çokça düşündüren ayrıntılar yazarın önceki kitaplarında olduğu gibi zevk verdi.

Yalnız kitabın ana kurgusunu sevemedim, alelacele yazılmış, altı doldurulamamış bir hikaye izlenimi verdi. Örneğin Amat'la kıyaslayınca bu kitap İhsan Oktay Anar'a özenen bir yazarın başarısız bir denemesi gibi görünüyor.

Özetle aradan geçen uzun zamandan sonra beklentilerimi boşa çıkarmış, önceki kitapların gölgesinde kalmıştır. İhsan Oktay'ın yayınevi baskısı ve popüler kültüre teslim olmamasını diliyor ve her ne olursa olsun bir sonraki kitabını merakla bekliyorum.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 26 Ekim 2012, 08:26:37 »
Dün aldımda ne zaman okusam diye düşünüyorum. Bu yorumları görünce hemen başlamam gerektiğini anladım.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)