Kayıt Ol

Kitap Fuarları

Çevrimdışı strider

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bursa 11. Kitap Fuarı
« Yanıtla #315 : 13 Mart 2013, 22:05:09 »
Ben de rastlamadım Metis'e. Gerçi çok ayrıntılı gezdiğim de söylenemez. Cuma bir kez daha gideceğim, bu sefer iyice ararım.
O halde git... Bundan başka dünyalar da var.

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
Ordu 2.Karadeniz Kitap Fuarı
« Yanıtla #316 : 16 Mart 2013, 00:42:48 »

Ordu’da, geçtiğimiz yıl 28 Mart-1 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve 52 yayınevinin katılımı ile büyük ilgi gören "Karadeniz Kitap Fuarı”nın bu yıl ikincisi düzenlenecek.

"Ordu 2.Karadeniz Kitap Fuarı" bu yıl 24-31 Mart 2013 tarihleri arasında Ordu Kültür Sanat Merkezi Fuar alanında düzenlenecek.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #317 : 17 Mart 2013, 20:16:04 »
Bir çılgınlık sonucu dün, günübirlik olarak Bursa fuarına gidip geldim. İstanbul'dan sabah 7 civarı hareket edip akşam 7.30'da da Bursa'dan ayrılarak böyle de bir deliliğe imza atmış oldum. Tabii ki pişman değilim u_u. Hem İhsan abiyi hem de Berre'yi gördüğüm gibi yanımda bir de sürpriz yumurta kişisi götürdüm, hoş oldu :).

3 kitaplık listeyle gidip 7 kitapla dönerek bir kez daha fuarın çekim gücüne girmiş oldum. Her fuar aynı şey oluyor. "Alacak bir şeyim yok ki" dediğim an katlanan adetlerle geri dönüyorum :P.

Fuarın en kötü yanı kesinlikle (havadan ötürü) önünde oluşan göllerdi. Gölcük falan değil, bayağı göldü. Belediye ziyaretçilere kayık tahsis etseydi gerçekten daha rahat bir gidiş/dönüş yaşardık. İçi bilindik fuar alanı, yayınevlerinde tanıdık yüzler falan, ama o yolların hali neydi öyle yahu? İnsanların daha az su olan bir adım yerden geçmek için oluşturduğu kuyruklar gayet ibretlikti.

Bunların dışında, Murat Menteş'in yeni kitabını taze taze alıp imza gününü pek umursamadım. Sevdiğim yazarlardan imza almak gibi bir hevesim yok maalesef. Yalnız kapağı gerçekten harika! Resmine falan bakmayın, kitabı gördüğünüz yerde elinize alın ve farkına varın. Kapaktaki güzelliği, ayrıntıyı ve "hareketi" [*]yakından görenler ne demek istediğimi anladı sanırım :)[/*] sadece elinize alarak fark edebilirsiniz. April'i kutluyorum vallahi.

Fuardan aldığım kitapları şimdiden eritmeye başladım bakalım. En azından bu sene "Ama bunu almama hiç gerek yoktu!", dedirtecek bir şeyi yanımda getirmedim. Oysaki İstanbul fuarlarında durum tam tersi oluyor -_-.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #318 : 17 Mart 2013, 22:28:53 »
Hazal abla söyleseydin dün gelirdim. :P

Fuardan döneli 1.5 saat falan oldu ama bu mesajı bile anca yazabiliyorum. Yorgunluktan, evet. Ama İhsan ağbiyle sohbet etmek eğlenceliydi. Bir insan hep mi güler yüzlü olur? Oluyormuş. Güzel vakit geçirdim. Ha bir de forumdan strider'la da tanıştım, fotoğraf falan da çekildik. Her neyse.

İstanbul'dan alacaklarımı almıştım, Bursa'dan almam diyordum ama Hazal ablanın da dediği gibi fuarın çekim gücüne kapıldım ben de. Tabii ki en özeli Ray Bradbury'nin Eve Dönüş'üydü.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #319 : 18 Mart 2013, 15:50:40 »
Bu fuar benim için sürprizler ve güzel insanlarla doluydu doğrusu.

Önce sevgili Hazal, o kadar yolu üşenmeyip çıkıp taaaa İstanbullardan geldi ilk gün. Yanında da berre vardı. İkisini de görmek çoooooooooook güzeldi gerçekten. Beni fuardan kaçırmaları için onları tehdit ettim, (evet, ben ettim) onlar da beni kırmadılar sağ olsunlar :) Birlikte bol bol gezdik, eğlendik, "Kitap almayacağıııııım!" nidalarıyla kitap fuarını dolaştık (Bende de hiç hesapta olmayan bir Eve Dönüş oldu böylece). Arada diana ile de tanıştık, o da güzel oldu :)

Fuar da birbirinden güzel etkinliklerle doluydu. Ziyaretçilere özel suni göl bile yapmışlardı adamlar. Bursa'ya gidip yüzmeden dönmedik. Evet, yaptık bunu! :) Akşam olunca Hazal'ı berre ile beraber efendi gibi(!), usulünce, mendil sallayıp suyu yağmur olarak dökerek uğurladık. Ama o otobüsün yola çıkıp İstanbul'a doğru uzaklaşması çok üzücüydü ya...

İkinci gün ise önce Denaro Forbin, arkasından da Strider geldi. O da bayağı ilginçti, biri gitti öbürü geldi. O gitti, diğeri tekrar geldi. Ben de yanım hiç boşalmamış gibi hiç durmadan konuşmaya devam ettim bu arada :P İkisiyle de bol bol muhabbet ettik. En sonunda İstanbul doğumlu bir İzmirli olarak Erzurum asıllı iki Bursalıyı bir araya getirmeyi başardım.

Onlar ayrıldıktan bir-iki saat sonra da şafaktan beri doğuya bakmaktan boynumun tutulmasına neden olan (şaka şaka) Malkavian ile eşi Sevil geldiler. Bir zorla kendini kaçırtma operasyonu da onlara uyguladım tabiğğ u_u Buğra'yla ilk defa karşılıklı bu kadar uzun muhabbet ettik. Sonunda... Yarım saat oturacağız deyip konuşulacak her şeyi o kısıtlı zamana sığdırmaya çalışırken bir de baktık ki 2 saat çene yapmışız :) Ama çok çok keyifli bir muhabbetti gerçekten. Onlara istemeden veda edip fuara gönülsüz döndüm desem yalan olmaz hani.

Beni yalnız bırakmayan tüm dostlara çok çok teşekkür ederim. Sayenizde gerçekten de keyifli iki gün geçirdim. Ve bu keyfin fuarla kesinlikle alakası yoktu :) 2 gün boyunca beni son ana kadar yalnız bırakmayan sevgili berre'ye de özel olarak teşekkür ediyorum buradan. Çok çok sağ olun.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #320 : 19 Mart 2013, 13:06:36 »
Sanırım Bursa Fuarı birbirini kıl payı kaçıran forum üyelerinin hikayeleriyle dolu geçti :)

Cumartesi gününden Bursa'da olmama rağmen İhsan sadece pazar günü fuardayım dediği için o güne odaklandım ben. Hazal ve süpriz yumurtayı bu vesile ile kaçırmış oldum.

Aslında pek kitap alma niyetim olmadığından fuara giderken İhsan'ı aradım. Sonuçta amaç belli. İhsan'ı standdan kaçırıp başbaşa iki sohbet edebilmek :) Normalde 16:00 da gidecektim ama İhsan ile konuşunca 15:00 a çektik saati. Hal böyle olunca akşamüstü dört gibi İhsan'ı arayan bir başka üyemiz berre yi de kaçırmış olduk. Tanışmak isterdim gerçekten.

Diğer ziyaretçiler de benden önce gelmiş zaten. Organizasyon dediğin işte böyle olur dedirten hareketler sergilemişiz forumca :)  İhsan'a teşekkür ederim yarım saat oturacağız diyip iki saat muhabbet ettik (çoğunlukla ben ettim. İnsan içine mi çıkmamışım 3 ay nedir. Çenem düştü.) Ama çok keyifliydi.

Neyse bir sonraki fuarlarda görüşmek dileğiyle :)

Çevrimdışı strider

• **
  • 141
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #321 : 19 Mart 2013, 17:04:05 »
Fuar haftası boyunca hava bir garipti(Mikail depresyondaydı herhalde). Güneşli geçen hava İhsan abinin gelmesiyle bozdu- ki ne bozdu, bu mükemmel(!) belediye bile göllere çözüm bulamadı. Etraftaki horozlar da fuara canlılık katıyordu.

Neyse, gelen herkesle tanışmak isterdim elbette. Olmadı, ama dolaylı yoldan konuşmuş olduk: siz İhsan abiyle konuştunuz, sonra ben konuştum. Sonuç olarak beraber konuşmuş olduk. Denaro'yla ayaküstü maç muhabbeti bile yaptık, (bu doğrudan konuşmaydı.) İhsan abi sağolsun tecrübe puanını paylaştı.  Sonra anı ölümsüzleştirmek adına onu telefonlarımıza hapsettik.

İşte böyle. Umarım bir dahakine herkesle tanışırım.  :)

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
18. İzmir Kitap Fuarı Başlıyor
« Yanıtla #322 : 13 Nisan 2013, 22:52:52 »

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile bu sene on sekizincisi düzenlenen İzmir Kitap Fuarı 20-28 Nisan 2013 tarihlerinde Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda okurlarla buluşmaya hazırlanıyor.

Yaklaşık 350 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek olan fuarda dokuz gün süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleriyle yaklaşık 100 etkinlik gerçekleştirilecek.

Fuarın Onur Konuğu Ahmet Cemal

18. İzmir Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu değerli çevirmen ve yazar Ahmet Cemal.

1942 yılında doğan Ahmet Cemal Sankt Georg Avusturya Lisesi’ni ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Çevirmen olarak dünya edebiyatının önemli isimlerini Türkçe’ye kazandırdı. Uzun yıllar estetik, sanat tarihi, tiyatro tarihi ve çağdaş tiyatro üzerine dersler verdi. Öykü, deneme, makale ve şiir kitapları yazan Ahmet Cemal halen Cumhuriyet gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Girişin ücretsiz olduğu 18. İzmir Kitap Fuarı, her gün 11.00-20.00, kapanış günü 28 Nisan 2013 tarihinde ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Kitap fuarı ile ilgili detaylı bilgi, imza günleri ve ulaşım için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: 18. İzmir Kitap Fuarı Başlıyor
« Yanıtla #323 : 13 Nisan 2013, 22:58:17 »
Yayın ertesi gelen cevap: Buraya da kitap taşıtacak insanlarla mı gitsem, ehe.

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #324 : 13 Nisan 2013, 23:27:18 »
Fuara bahanesiyle  İzmirime gideceğim diyordum ama olmadı malesef :(

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #325 : 14 Nisan 2013, 11:53:48 »
Bu sefer her yıl uyguladığım taktiğimi bırakıp yalnızca son gün gitmek yerine hem ilk hem son gün gideceğim fuara. Listemi şimdiden hazırladım bile, merakla bekliyorum açılacağı günü :)

Çevrimdışı aynalasya

• *
  • 26
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Sihir Başlasın.
« Yanıtla #326 : 29 Nisan 2013, 00:20:36 »
Üstünden zaman geçmiş ama yorum bırakmadan gidemezdim şimdi. Fuar güzeldi nihayet Denaro Forbin(buydun değil mi? Nicklerinizi karıştırıyorum hep.) ile tanışma buluşma fırsatı buldum. Ama dediğiniz gibi yollar felaketti ya. İçeri bi girdim pantolonun arkası diz kapağı hizasına kadar çamur olmuş. Nasıl çıldırdım of rezaletti. Onun dışında güzel güzel gezdik alacaklarımızı aldık. 100ü geçmişimdir diye tahmin ediyorum. Evet ya rahat geçtim hem de. Uf uf. 2014 Fuarına kadar para biriktiriyorum sayın Denaro yine bekleriz. :D
Team Supernatural
Doctor Who.. :H

Benimki kaç santim öğrendim: http://bit.ly/gZ9NVS, seninki kaç santim ?

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
5. Kocaeli Kitap Fuarı Başlıyor
« Yanıtla #327 : 07 Mayıs 2013, 17:05:28 »

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, “Kağıttan Dünyaların Keşfi” sloganıyla bu yıl 5.’sini düzenlediği Kocaeli Kitap Fuarı 11 Mayıs Cumartesi günü açılıyor.

Ayşe Kulin, Can Dündar, Sunay Akın, Hüseyin Gülerce, Ahmet Ümit, İlber Ortaylı, İsmet Özel, Ece Temelkuran, Mustafa Armağan, Murat Menteş ve daha birçok yazar ve 350 yayınevi, 500 etkinlik, 20 sahaf ile 30 sivil toplum kuruluşunu ağırlayacak olan 5. Kocaeli Kitap Fuarı, bu yıl kitap fuarcılığında bir ilke imza atarak sosyal medya fenomenleri Taci Kalkavan, Argostroloji, Zeki Kayahan Coşkun, french_oje, İstiklal Akarsu, Sami Hazinses, Serdar Kuzuluoğlu gibi isimlere de ev sahipliği yapacak.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in yanı sıra konuk ülke Kırgızistan’ın Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakanı Sultan Rayev’in de katılacağı fuarın açılışında, Selvi Boylum Al Yazmalım’ın yazarı Cengiz Aytmatov’un kızı ile aynı adı taşıyan efsane filmin başrol oyuncuları Kadir İnanır ile Türkan Şoray da yer alacak.

Fuar kapsamında 5 bin kişinin aynı anda kitap okuyacağı organizasyon öncesi Kocaeli’deki ağaçlar kitaplarla süslenerek buradaki kitaplar halka ücretsiz dağıtılacak. Ayrıca kitap kumbarasında fuar boyunca kitap bağışı toplanarak, fuar sonrası Elazığ Islahevi’nde kalan mahkum çocuklara ulaştırılacak. Toplantıda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, ilkini 2009 yılında gerçekleştirdiği Kocaeli Kitap Fuarı’nın büyüyerek yoluna devam ettiğini söyledi. Genel Sekreter Yazıcı, fuarın, başta Kocaeli olmak üzere bulunduğu bölgedeki kitapseverleri yazarlarla buluşturmayı hedeflediğini belirterek “fuar, aynı zamanda kitap okumayı sevdirmeyi amaçlamak için yola çıktı” dedi.

Türkiye’de yerel yönetimler arasında bir ilke imza atan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıl 320 bin ziyaretçi ve 450 kültürel etkinliği ile Türkiye’nin en büyük ikinci kitap fuarına ev sahipliği yaptığını anlatan Yazıcı, şöyle konuştu: “Kocaeli’deki kitap fuarının ardından Samsun, Ordu, Malatya, Van gibi pek çok büyük ilde kitap fuarları açılmaya başlandı. 4 yılda toplam 790 bin kişinin ziyaret ettiği Kocaeli Kitap Fuarı’na sadece 2012’de 320 bin kişi geldi.”

Genel Sekreter Yazıcı, fuar kapsamında Kocaeli’deki ağaçları kitaplarla renklendirecek olan belediyenin, ağaçlara e-kitap okuma aygıtları asarak “Ağaçlar kitap açtı” diyeceğini belirterek şunları söyledi:

Alıntı
“Yine fuar kapsamında tiyatrocular ünlü edebiyatçıların figürleriyle halka okumayı sevdirmeye çalışacak. Kalabalık mekanlar ve Kocaeli Üniversitesi’nde her temsil edilen yazarın kitabı imzalanarak günün belli saatlerinde halka dağıtılacak.”

Çevrimdışı strider

• **
  • 141
    • Profili Görüntüle
Ynt: 5. Kocaeli Kitap Fuarı Başlıyor
« Yanıtla #328 : 11 Mayıs 2013, 12:07:10 »
İki saat içerisinde fuarda olurum herhalde. Gelecek olan var mı? Konuşuruz bir-iki.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
7. Çukurova Kitap Fuarı Açıldı
« Yanıtla #329 : 15 Ocak 2014, 17:18:05 »

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hazırlanan Çukurova 7. Kitap Fuarı, Çufaş Çukurova Fuarcılık Anonim Şirketi, Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde dün itibarıyla kitapseverlerle buluştu.

Bu yıl 200’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen Çukurova Kitap Fuarı’nda söyleşi, şiir dinletisi, panel ve çocuk etkinlikleriyle birlikte 60 etkinlik gerçekleştirilecek; etkinliklerde ve imza günlerinde 300 yazar okurlarıyla bir araya gelecektir.

Çukurova Kitap Fuarı’na,  altı gün süresince aralarında Doğan Hızlan, Ayşe Kulin, Canan Tan, Mustafa Balbay, Can Dündar, Gülten Dayıoğlu, Ahmet  Ümit, İpek Ongun, Yekta Kopan, Haydar Ergülen, Ercan Kesal, Nebil Özgentürk gibi pek çok değerli yazar ve şair konuk oluyor.

“Orhan Kemal 100 Yaşında”

Edebiyatımızın en üretken yazarlarından biri olan Orhan Kemal’in  doğumunun 100. yılı dolayısıyla bir dizi söyleşi, panel ve sergi ile  bir “Orhan Kemal 100 Yaşında Sempozyumu” kapsamında memleketi Adana’da anılacak. Sempozyumun açılışı 14 Ocak 2014 Salı günü Çukurova Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa Kibar, Doğan Hızlan ve Işık Öğütçü tarafından yapılacak. Açılış konuşmaları ardından senaristiğini ve yönetmenliğini Nebil Özgentürk’ün üstlendiği ve kendisinin de konuşmacı olarak katılacağı “Sanatımızın Hatıra Defteri Belgeseli/Orhan Kemal Bölümü Gösterimi” gerçekleştirilecektir. Sempozyum kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler “Yaşamı ve Eserleri ile Orhan Kemal”, “Türk Edebiyatı’nda Orhan Kemal ve İzleri”, “Edebiyattan Sinemaya Orhan Kemal”, “Türkiye Yazarlar Sendikası’nın Anıt Yazarı Orhan Kemal 100 Yaşında”, “Bursa Cezaevi’nde Bir Çukurovalı: Orhan Kemal” ve “Çukurova’dan bir Orhan Kemal Geçti” başlıkları altında paneller düzenlenecektir.

Sempozyum aynı zamanda bir sergiye de ev sahipliği yapıyor. Tasarımını Sadık Karamustafa’nın yaptığı, TÜYAP tarafından düzenlenen sergi yazarın yaşamı, Adana’da geçirdiği yıllar ve eserlerinden seçme metinlerden oluşuyor. “Orhan Kemal 100 Yaşında” sergisi fuar süresince ziyaret edilebilir.

Sempozyuma katılan konuşmacılar arasında Doğan Hızlan, Işık Öğütçü, Ahmet Ümit, Ercan Kesal, Turhan Günay, Haydar Ergülen, Nebil Özgentürk, Caner Cindoruk, Zafer Doruk, Bedri Aydoğan, Tahir Şilkan, Güney Özkılınç, Ali Ozanemre, Orhan Özdemir, Selamet Bağcı, Arslan Bayır, Bekir Dağsever, Hasan Hüseyin Çabuk, Veli Cuma yer alıyor.

Girişin ücretsiz olduğu fuar 14-18 Ocak 2014 tarihleri arasında 10.00-20.30 kapanış günü 19 Ocak 2014 tarihinde ise 10.00-19.00 saatlerinde ziyaret edilebilir.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.