Kayıt Ol

Kitap Fuarları

Çevrimdışı lenore

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: 2. Boğaziçi Kitap Günleri
« Yanıtla #165 : 18 Eylül 2011, 18:12:12 »
Hepinize çok teşekkür ederim :D Festival izlenimlerinizi merakla bekliyorum.
Yet each man kills the thing he loves
By each let this be heard,
Some do it with a bitter look,
Some with a flattering word,
The coward does it with a kiss,
The brave man with a sword!

Çevrimdışı redline

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 18 Eylül 2011, 18:15:04 »
arkadaşlar çok memnun olduk tanıştığımıza! kayiprihtim tayfası çok güzelmiş gerçekten :) bu arada sayın mit, ayrılırken sizi göremedik sanırım bi borçlanma söz konusu oldu çok kötü oldum hatırlayınca bunu çözmemiz lazım rahat uyuyamam :P

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 18 Eylül 2011, 20:38:59 »
Bu güzel gün için hepinize teşekkür ederim. Tekrar görüşmek üzere diyorum =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 18 Eylül 2011, 20:58:32 »
Ben de çok memnun oldum :) Çok güzel bir gündü.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #169 : 18 Eylül 2011, 21:12:20 »
Hayatımda unutamayacağım en güzel günlerden biriydi. Hepinize teşekkürler :)

Not : Gerçi ben pek konuşmadım sürekli dinledim ama olsun. Yeni adepte oluyoruz yani :)

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 18 Eylül 2011, 21:39:17 »
Maksat bir arada olmak zaten :)

Fuarın hem yayınevi, hem ziyaretçi açısından sinek avlıyor olması üzücü. Tüyap şehrin bu kadar dışına taşındığı halde bu kadar ziyaretçi çekerken, İstanbul'un göbeğindeki bu fuarın hiç ilgi görmemesi kötü bir şey. Sanırım bunun sebebi istenen astronomik stand parası olsa gerek.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #171 : 18 Eylül 2011, 21:47:47 »
Maksat bir arada olmak zaten :)

Fuarın hem yayınevi, hem ziyaretçi açısından sinek avlıyor olması üzücü. Tüyap şehrin bu kadar dışına taşındığı halde bu kadar ziyaretçi çekerken, İstanbul'un göbeğindeki bu fuarın hiç ilgi görmemesi kötü bir şey. Sanırım bunun sebebi istenen astronomik stand parası olsa gerek.

Tanıtımının iyi yapılmaması da sinek avlamasının bir başka nedeni.. Orayı bomboş görünce açıkçası ben de üzüldüm.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #172 : 18 Eylül 2011, 22:18:08 »
Bir daha yapalım bunu. :D
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı redline

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 18 Eylül 2011, 22:46:58 »
erymnys gelmedi dediler ya ben mi yanlış hatırlıyorum :)

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 18 Eylül 2011, 23:15:06 »
Sonradan geldi, sahaflarda.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #175 : 18 Eylül 2011, 23:47:24 »
Madem kimse uzun uzun anlatmayacak, o zaman ben sazı elime alıyorum.

İhsan Abi'nin gelişi (mit) şüphesiz yılın olayıydı. İzmir'den kalkıp günü birlik bizlerle buluşmaya gelen abimize tekrardan teşekkür ediyoruz. Eh, onun olduğu yerde keyif almamak ne mümkün? Genel olarak çok eğlenceli bir buluşmaydı.

İlk durağımız Boğaziçi Fuarı'ydı ve in cin top oynuyordu. Öhöm, biz Rıhtım için kapattık orayı aslında :P.
Tek ziyaretçisi biz olan fuarda, Laika/Altıkırkbeş standı bizler için çay ve kahveler hazırlamıştı bile (tamam, bunu beklemiyorduk). Bir yandan sohbet, bir yanda çaylar/kavheler, diğer yanda koyu bir kitap muhabbeti ile alışverişe başlamış olduk. Hemen arkasındaki Gerekli Şeyler standındaysa çizgiroman susuzluğumuzu dindiriyorduk.

Fuarda uzun süre kaldıktan sonra, Egemen Görçek ile herkes epey bir sohbet etti, Taksim'de polislerce köpek muamelesi gördük. Göstericileri engellemek için yoldaki vatandaşı başka yerler yönlendirmeye çalışan polislerimiz, hepimize küfür eder gibi bağırarak ters yöne sürdü. Hayır, kimse de dediklerinin tersine gitmeye çalışmıyordu zaten.

Polislerle yaşadığımız macera, o kalabalıkta birbirmizi kaybetmemizi falan saymazsa son durak sahaflardı. Bacaklarımız kopana kadar orayı da gezdikten sonra kısa günün karı olarak, hemen hemen herkes en az bir kitap almış oldu sanırım.

Daha sonra oturulan bir cafe'de hoş sohbet, keyifli anlar ve şamata yine bizleri bekliyordu.

Kısacası, gelmeyenler çooooooooooook şey kaçırdı.

Peki, kimler geldi:
Spoiler: Göster
magicalbronze
Fırtınakıran
Amras Ringeril
mit
kahlan amnell
Darly Opus
Black Helen
Übergang
dekadans
Canina
Highlord
Lunacy
Erymnys
Baal Adramelech
Vikitap ekibi (redline ve mudhoney)

Şimdi çok acayip bir şey söyleyeceğim: sahaftan oyun aldım.
Hem de orijinal :P. Witcher oyununu 20 liraya almış bulunmaktayım, ben de şoktayım halen. Sahafdan oyun alan sayılı insanlar arasındayım sanırım.

Keyifli ve kaliteli muhabbet, sevdiğimiz abla ve abilerimizle (mit ve kahlan amnell) tatlı bir sohbet ve pek çok kitapla çevrilmiş gayet güzel bir gündü.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #176 : 19 Eylül 2011, 00:29:31 »
hiç mi resim çekmediniz yahu, resimler nerde?

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #177 : 19 Eylül 2011, 16:29:54 »
Fuar inanılmaz kalabalıktı. Çoğu zaman adım atacak yer bulamadık. İçeri giriş nereden baksanız üç saat sürdü zaten. İstanbul'un bu kadar uzağındaki bir fuara, böyle yoğun bir katılım nasıl olur anlamıyorum. Türkiye'nin dört bir yanından gelen kitapseverler fuarı ana baba gününe çevirmişti. Zaman zaman kalabalık nedeniyle fenalaşan arkadaşlarımız oldu. A'dan z'ye bütün yayınevlerinin orada olması da ayrı bir mutluluktu. Sanırım hepsine uğrasaydık akşamı ederdik, pek çoğuna şöyle bir bakıp geçebildik ancak... Olsun, bir sonraki fuara...

Fuarda bizi çok iyi ağırlayan Egemen Görçek'e de teşekkür ediyorum buradan.

İhsan abi, taaa İzmir'lerden bizim için buralara geldi. Sanırım, geldiğine, geleceğine de pişman oldu. :P Azar işittiğimiz polislerden mi desem, kendisine bir Sprite'ı çok gören garsonlardan mı desem, göbeğini imzalatmak isteyen çılgın kalabalıklardan mı desem bilemedim ama... Halinden hiç memnun değildi, Allah Allah ya. Sen şimdi niye imzalamadın göbeğimi, anlamadım ben.  >:( Hayır, imzalamadığı gibi bir de laf söyledi. Hakaretler etti, rencide oldum durduk yere. Neymiş, "Askere gidersen öğrenirmişim hoşafla komposto arasındaki farkı."  >:( Aynı şey işte, neresi farklıymış?!

İhsan abiyi çok sevdik, birlikte vakit geçirmek gerçekten inanılmaz keyifliydi.

Sahaf Festivali bıraktığımız gibiydi. İstediğimiz her kitabı bulduk. "Leb" demeden, "Leblebi mi aradınız, şu rafta!" diyen istekli satıcılar bizi mest etti. Alper Canıgüz epey yaşlanmış, bir ayağı çukurda. Dilerim Alper Kamu romanını tamamlayacak kadar yaşayabilir.

Bu festivalden de anlaşıldığı üzere, Hakan ile sahaflara adım atmayacaksınız. "O kitap on kuruş mu? Hayatta vermem! Yedi kuruş olmuyor mu şimdi o? Almıyorum."

Yeni yüzler görmek gerçekten çok güzeldi. Bilhassa Vikitap tayfasının da bize katılmasına çok sevindim. Benim açımdan çok keyifli bir gündü.

Uyuyacak güzel omuzlar ve konuşacak güzel insanlar vardı. Bu arada Hazal, sana mesaj attıktan sonra uyudum ve şu an uyanıyorum. Naber? :P

İmkânı olduğu halde gelemeyenler:

ÇOK ŞEY KAÇIRDINIZ, BİR DAHA BÖYLE HARİKA BİR BULUŞMA ÇOK ZOR OLUR!

İmkânı olmadığı için gelemeyenler:

Hiç önemli değil. Sıkıldık zaten, siz geldiğinizde daha çok eğleniriz.

Katılan ve günümüzü şenlendiren herkese teşekkürler, yine bekleriz! :)

hiç mi resim çekmediniz yahu, resimler nerde?

Bende birkaç caps var, ama içinde Hazal olduğu için paylaşmak konusunda kararsızım. Önümüzdeki bir yıl boyunca Kadiköy sokaklarında her an kırbaçlanacağım korkusuyla yaşamak istemiyorum. :P Fotoğraflar için İhsan abiyi beklesek iyi olur. :D

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #178 : 19 Eylül 2011, 17:55:22 »
Gerçekten de her mesajda tekrar edildiği gibi çok hoş ve dolu dolu bir gündü ( ben her ne kadar yarısında ayrılsam da ). Fuara beklentili gidip biraz hayal kırıklığıyla dönenlerdenim ben de. Ama boş olması rahat rahat fuara çıkartma yapmamız için de iyi bir fırsat oldu. Yine de insan üzülüyor bu ilgisizliğe. Neyse.
Bunun dışında gelen herkes ayrı ayrı renk kattı. Keyifli, dolu dolu ve fantastik bir gündü.

Ha, bi de Taksim'deki sıcakkanlı ve nazik polislerimize selamlarımı ve sevgilerimi gönderiyorum.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #179 : 20 Eylül 2011, 20:05:21 »
İki gün rötarlı olsa da ben de çok eğlendiğimi söylemek isterim. İzmir'den kalkıp da oralara gelmek pek kolay olmadı benim için. Hatta sabah 5:30'da kalkmam gerekti ama kesinlikle buna değdi.

Kısa bir uçak ve uzun bir otobüs yolculuğunun ardından (İzmir-İstanbul yolculuğum, hava alanı-Taksim seyahatimden daha kısaydı valla!) kendimi meydanda buldum. Hava, Shire tepelerini kıskandıracak kadar güzeldi. Hızlıca etrafı gözlerimle taradım ve meydanın bir köşesine toplanmış küçük bir kalabalık ile onların arasında zıp zıp zıplayıp, hararetle bir şeyler anlatan bonus kafayı gördüm. Hakan'dı bu elbette, sevgili magical... Üzerinde Facebook profilindeki sarı tişört olduğundan onu tanımam iki kez kolay oldu. Hemen o tarafa yöneldim ve çok sıcak, çok samimi ve çok içten bir şekilde karşılandım.

Fırtınakıran, DarLy OpuS, Black Helen, dekadans ve Lunacy çoktan magicalbronze ile birlikte sitedekileri çekiştir... ehem... muhabbete başlamışlardı zaten. Benden hemen sonra HighLord, onun ardından Übergang ve Amrar... ah, pardon... Amras Ringeril ve Kahlan Amnell geldi. Ardından Vikitap ekibi de aramıza katıldı. Onlar da hemen aramıza karışıverdiler, hiç yabancılık hissetmedik. Bir tek KoyuBeyaz katılmadı, kalp kırdı. Alacağı olsun diyorum buradan. (Şaka şaka... ühü!)

Biz orada durmuş muhabbet ederken meğer etrafımızı polis kordonuna almışlar. Adamın biri arkamızdan gelip gayet dayı bir şekilde "Gençler... Şimdi burayı boşaltıyorsunuz, yoksa biber gazını yiyiyorsunuz." demesiyle etrafımıza bakmamız ve çevremizdeki kordonu görmemiz bir oldu. "Siz bizi kovamazsınız. Biz kendimiz gidiyorduk zaten!" deyip tabanları yağladık.

Keyifli bir sohbet ve sevgili Black Helen'in önderliği eşliğinde kitap fuarına ulaştık. İçerisi şaşırtıcı bir şekilde bomboştu. Öyle ki kapıdan girdiğimizde stant görevlileri "Aaa, ziyaretçi?" edasıyla bize şaşkın şaşkın bakıyordu. Hatta adamın biri kolumuza girip bizi standına çekiştirdi, o derece yani... Canina ve Baal'ın da katılmasıyla 12 bacaklı Voltran'ı oluşturmuş olduk. Sonraki birkaç saati Egemen Görçek'in uzun ve keyifli muhabbeti eşliğinde geçirdik.

Oradan çıktığımızda hepimiz acıkmıştık. Meydana dönüp bir şeyler yiyelim dedik ama az kalsın yediğimiz şey sopa olacaktı. Polisler akın akın üstümüze yürüdü. Bir ara bunun buluşmaya gelemeyen Malkavian'ın bir oyunu olduğunu düşündük. Taksim'in ara sokaklarında heyecanlı bir koşuşturmacanın ardından polisleri ekmeyi başarmıştık. Hatta o kadar başarılıydık ki Canina ve Baal'ı bile ekmeyi başardık! Adamlar kayboldu :) Neyse ki sonra buluştuk, yemeğimizi yedik (hayatımda bu kadar pahalı bir iskender yediğimi hatırlamıyorum bu arada) ve soluğu sahaf festivalinde aldık. Burada da Erymnys aramıza katılıp yüzümüzü güldürdü.

Sahafları da talan ettikten sonra oturacak bir yer bulma amacıyla İstiklal'de adım atmadık yer bırakmadık. Rıhtım'ın Mehteran takımı gibiydik maşallah. İki ileri, bir geri... Neyse, sonunda onu da başardık ama benim gitme vaktim gelmişti maalesef. Arkadaşlarla vedalaşıp koşa koşa otobüse yetiştim. Son anda hem de...

Hava alanına gittiğimde ise kendimi yine kitaplara bakarken buldum ya, ben bir şey demiyorum kendime! :D

Sonuçta çok güzel bir buluşmaydı. Çok eğlendim ve hiç sıkılmadım. Katılan herkesle de uzun uzun muhabbet etme fırsatı buldum. Herkese tekrar tekrar teşekkürler...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.