Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - consciousness

Sayfa: [1]
1
Her yazar farklı nitelikler yüklüyor vampirlere ama en sevdiğim Joss Whedon'ın yarattığı evrendeki vampirler. Buffy The Vampire Slayer ve Angel'daki vampirleri pek severim hatta Spike'ı tek geçerim :)

2
Televizyon / Ynt: Once Upon a Time (2011)
« : 23 Şubat 2013, 23:09:30 »
Yazacaklarım dizi hakkında SPOILER içermektedir; özellikle son yayımlanan bölüm Manhattan hakkında;)

Spoiler: Göster
Bugün son yayımlanan bölümü izledim ve şunu söyleyeyim izlerken yerimde duramadım! Rumpelstiltskin kesinlikle benim en sevdiğim karakter bu dizide. Regina, Mad Hatter, Ruby onları da çok seviyorum ama Rumpelstiltskin bambaşka. Manhattan bölümünde Rumpelstiltskin'le ilgili biraz daha derine inmemiz ve bilgi edinmemiz çok güzel oldu ancak Bae'in kim olduğunu sonunda öğrenmemiz, hatta Henry ve Emma'nın da bu olaya dahil olması, inanılmaz anlar yaşattı bana. Daha önce Bae'in Emma'nın eski sevgilisi olabileceği aklımdan geçmişti ama pek de ihtimal vermemiştim, ama olay öyle bir boyuta yükseldi ki bu bölümde sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Bae şimdi büyük ihtimal onlarla StoryBrooke'a gelir diye düşünüyorum çünkü işin içinde Henry var ancak Rumpelstiltskin'le ilişkisi pek iyi olmayacak görüldüğü üzere. Rumpelstiltskin'in bu bölümde geçmişiyle ilgili çok güzel detaylara girildi, nasıl sakatlandığı, karısıyla ilişkisinin nasıl bozulduğu, seçimleri... ama hiçbiri kâhinle yaptığı görüşmeler gibi çarpıcı değildi tabii. Kâhinin son sözleri onu genç bir çocuğun oğluna götüreceği ama bunun yaratacağı sıkıntılar üzerine yaptığı yorumun Rumpelstiltskin  üzerindeki etkisi ve verdiği cevap çarpıcı oldu; "I'll kill him then". Bu gelecekte oluşabilecek sıkıntılara gönderme olabilir, gerçekleşmeyeceği düşünülebilir ama Rumpelstiltskin'in yaşadıkları ve yaşayacakları onu nereye götürür bilinmez. Çünkü işler öyle karıştı ki; bir tarafta fasulyeler, bir tarafta Regina ve Cora ve belki de en önemlisi kasabadaki yabancı. Ah o mesele yok mu... Kasabadaki yabancı ile olayı gerçek dünyanın Storybrooke'u öğrenmesine taşırlarsa inanılmaz keyfim kaçacak, bunu gerçekten hiç istemiyorum. Gerçek dünyanın Storybrooke'a girmesi demek herşeyin daha da karışması, masalsı havanın yok olması demek. Eğer iş diyarlardan haberdar olmalarına ve belki de fasulyelerden haberdar olmalarına varırsa çok can sıkıcı olur. Herşey masal karakterleri arasında gelişsin istiyorum ben, gerçek dünyanın karmaşası, günümüz modern insanı, olaylara müdahale eden hükümetler, başkanlar... vs. off şimdiden sıkıldım. Bunları düşünmek bile istemiyorum, diziyi bu kadar çok severken ondan soğumak da istemiyoru doğrusu.

Gelecek bölümün adı The Queen is Dead. Bu bölüm ismi bana Cora'yı düşündürüyor; Regina ile hançerin peşine düştüler, Rumpelstiltskin kasabaya dönecek v onunla mücadele edecekler ve biri Cora'yı öldürecek gibi fikirlerim var ama spoilerdan uzak duruyorum ve birşey okumadım bu konuyla ilgili bakalım olaylar neyi gösterecek.

Regina da içindeki kötülükten nasıl kurtulamıyor =) Gerçi ben onun kötü hallerini çok daha fazla seviyorum ya ama bu nedenle yok olsun da istemem tabii.


Son olarak; dizide geri dönüşler, olaylar ve karakterler arasındaki bağlantılar öyle zekice kurgulanıyor ki bu diziye sevgim her geçen gün daha bir artıyor, çok keyif alıyorum. Sanırım bu dönemde izlemekten en zevk aldığım dizi de budur, bakalım gelecek bölümler neyi gösterecek.

3
Tartışma Platformu / Ynt: Hangi dergileri takip ediyorsunuz?
« : 20 Şubat 2013, 20:23:48 »
Notos ve Kitapçı'yı severek takip ediyorum, ikisi de neredeyse kitap fiyatında ancak içerikleri çok güzel, 2 ay boyunca keyifle okunuyor. Bunların dışında OT Dergi'yi çok merak ediyorum, gerçekten sağlam bir içeriğe sahip gibi gözüküyor.

4
Televizyon / Ynt: Once Upon a Time (2011)
« : 19 Şubat 2013, 21:56:48 »
Son dönemde gerçekten izlediğime memnun olduğum başarılı bir fantastik dizi Once Upon a Time. Masal kahramanları, birbirleriyle ilişkileri, farklı evrenler, Kötü Kraliçe Regina ve Rumpelstiltskin gibi karakterleriyle gönlüme taht kurdu. Dizinin LOST göndermeleri de ayrı bir keyifli doğrusu ;) Masal kahramanlarının ve hikayelerinin bu kadar başarılı bir şekilde kullanılması ve yepyeni bir hikaye ile karşımıza çıkması bu prodüksiyonun başarısını gösteriyor. İlk sezonda cesur bir çıkış ve son yaptılar, ondan sonra olay örgüsünü nasıl devam ettirecekleri kesinlikle büyük bir önem taşıyordu. Bu dönem fazla ara da verdiler ama ben şu an için hikayenin gidişatından memnunum. Hala çok büyük merakla izliyorum ve heyecanla neler olacağını merak ediyorum.

5
Televizyon / Ynt: BattleStar Galactica Nedir?
« : 19 Şubat 2013, 21:48:36 »
Benim için hayatımda çok önemli bir rol oynamış, tarihin gelmiş geçmiş en başarılı bilim kurgu dizisidir. Yarattıkları evren, çok yönlü karakterleri ve düşündüren olay örgüsüyle sıradışı efsanevi dizilerden biri olmuştur. 2003 yapımından bahsettiğim göz önünde bulundurulursa aynı zamanda bir yeniden yapımın bu kadar başarılı olması da ayrı bir yönü bu dizinin. Çok severek izledim, bitmesi beni çok üzmüştü ama çok uzatmadan ve çizgisini bozmadan başarılı bir son ile karşımıza çıkması memnun etti beni. Sonrasında Caprica spin off yapıldı ama bir süre sonra iptal oldu dizi ki bu beni pek şaşırtmadı, her ne kadar BSG'yi bu kadar seviyor olsam ve bu diziyle ilgili yapılan herşeyi takip etsem de Caprica'yı pek başarılı bulduğum söylenemez. Battlestar Galactica: Blood & Chrome yakın zamanda SyFy'da da yayımlandı ancak halâ izlemiş değilim, cesaret de edemedim aslında çünkü BSG'nin başarısından birçok şekilde faydalandılar, dizi benim için o kadar uç bir noktadaki bunun altına indiğini görmek üzer beni -- ki Caprica deneyimim de bunu yaşadım. Yalnız özellikle SyFy'da yakın dönemde yayımlanmış olmasıyla nette takip ettiğim yorumlar başarılı olduğu yönündeydi, bu nedenle en kısa zamanda izlemeyi düşünüyorum.

6
Şimdi bunu görünce ne kadar mutlu oldum anlatamam, ellerinize sağlık. Bu akşam keyifli bir okuma saati bekliyor beni, sabırsızlanıyorum.

7
Diğer Fantastik Eserler / Ynt: Percy Jackson ve Olimposlular
« : 19 Şubat 2013, 12:53:07 »
Özellikle Yunan Mitolojisi'ni temel almasıyla ilgimi çekmişti, sonra araştırınca epey başarılı olduğunu ve okuyucularından güzel yorumlar aldığını görmemle seriyi edindim. Ancak bir süredir oradan oraya atladığım için kitaba başlamama rağmen henüz ilk kitabı bitirebilmiş değilim. Okuduğum kadarıyla oldukça sürükleyici ve ilgi çekici bir hikaye. Yazarın dili de çok hoşuma gitti, elinize aldınız mı bırakmak istemiyorsunuz. Harry Potter'ı ister istemez hatırlatıyor insana ancak konu çok farklı tabii ki ve birbiriyle kıyaslamaktan ziyade onun gibi ilgi çekici bir yönü olması olumlu düşüncelere sahip olmama neden oldu.

8
Diğer Fantastik Eserler / Ynt: Odd ve Ayaz Devleri
« : 19 Şubat 2013, 12:46:34 »
Neil Gaiman ne yazarsa okurum diyenlerdenim ben de, henüz bu kitabını almadım ama daha önce okuduklarımdan sanki biraz daha farklı bir çizgide gibi gözüküyor, belki de ben devamlı Sandman gibi hikayeler bekliyorum ondan :) Yine de gayet ilgi çekici ve en kısa zamanda okunulası.

Sayfa: [1]