Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular -

Sayfa: [1]
1
Kurgu İskelesi / Aşk!
« : 10 Mart 2010, 13:18:29 »
İki melek kanatlarını yeni almış tüm bilmişliklerini takınarak aşk tanrısı Erosla sohbet ederler:

“Aşk!
Aman tanrım biri de bana dürüstçe ben aşığım desin… neden hep susuyor ve sonradan da gizli gizli acı çekiyorsunuz? Sevmek öyle güzel bir duygudur ki… İçi içinize sığmaz, dağ olur taşarsınız ve bir kelimeyle sanki dünya ayaklarınız altında sallanır. Size yaşama gücü verir. Gözlerinizi kör eder sadece güzellikleri görürüsünüz.
Ve DAN!!!
Ardından gelen gerçekler.”

Melek kanatlarını düzelterek aşağıda tartışan iki sevgiliyi gösterir. “ Bak da gör senin aşk dediğin… her ne haltsa işte. ”


 “Sen böyle değildin, değiştin.” Bu ilk cümledir, arkası gelir. “Hayır, sen değiştin. Ama başta gözlerin güzel diyordun, sonra sustun”. Diğeri başlar “Gözlerin zaten güzel, her zaman güzel dersem ne anlamı kalır ki, sonrada bana bizi tüketiyoruz diyorsun. “ Kız dayanamaz  “aynı şey değil, beni sevdiğini duymak istiyorum” Erkek altta kalır mı? “Söylüyorum zaten” Kız sınırdadır “ama bakışların seviyorum demiyor, bana eskisi gibi bakmıyor” erkek de artık çığırından çıkmıştır “bakışlarıma bir kılavuz mu tutayım, ben benim işte. Hep benden daha fazlasını istiyorsun.” Konu anında değişmiştir “ ben mi, asıl sen istiyorsun, sana yetmiyorum. O yüzden gözün dışarıda” İşte beklenen son. “Benim mi? Sorun çıkaran sensin, olmadık şeylere inanıyorsun” Kız daha da ileri gider “İnkar etmem bile bunun doğruluğunu anlatır” Erkek susar. “Sus bakalım” Erkek susmaya devam eder “Bitti.” Ve kız olanca hışmıyla ayağa kalkar. Erkek yerinden santim kıpırdamadan kıza bakar. Kız kapıya vardığında son kez arkasına döner ve bakar, sanki durdur beni der gibidir. Erkek bunubilir ama ses çıkarmaz Kız eli kapının kulubumda birkaç saniye bekler. Gözünden yanağına 2 damla yaş düşer.

1.   Senaryo. Amerikan filmi:
Erkek yerinden fırladığı gibi kızı kolundan sürükler ve yanına çekerek ona ateşli bir öpücük verir. Kız erkeği itekler ama bu göstermeliktir, az biraz sonra ateşli öpücük kız tarafından alevlendirilir ve sorun o anlık askıya alınmış olur.
2.   Senaryo. Türk filmi
Kız kapının kulu bunu tutarken titrer ama gururuna yediremediği için geri dönmeye de cesaret edemez. Erkek son derece mağrur ve kararlıdır. Bu tür basit sorunlarla hayatını harcayamayacak kadar erkektir ve kadın hatalıdır. Sabit fikirlidir, aşk dediğin nedir ki, hayatına başka güzel kızlar da girecektir. O erkektir ve yakışıklıdır. O her şeyin en iyisine layıktır. Kız giderse kendi kaybedecektir ve bu düşüncelerle ellerini iki yana açmış sandalyenin üstüne genişçe yayılmışken bakışlarını kızdan ayırarak dışarıyı izler. Kız dönerse;
a)   Onun yanağına bir öpücük kondurur ve bir daha hata yapmamasını öğütler.
b)   Kıza bakmaz ve elindeki çay bardağını uzunca inceler, onu terk etmeye çalıştığı için suçludur ve cezalandırılmalıdır.
c)   Dönmek daima hatayı kabullenmektir, kız özür dilemelidir, bekler.


Eros iki meleğe bakıp gülümser : “ Üzgünüm ama melekler aşık olamaz.  Ve oklarımdan birinin daha eksildiğini görürsem” parmağını iki meleğe doğrultur “kanatlarınızı tek tek yolarım ona göre” der ve oradan uzaklaşır. İki melek birbirlerine bakakalırlar.

“Az kaldı, sonunda insanoğlunun başarısızlığını görecek ve onlara aşk vermeyecek” diğeri gülümser “O zaman bize verir mi sence?” diğeri “Elbette, bizden daha iyisini mi bulacak? Bir gün”  der diğeri, der ve kanatlarını sonsuzluğa açar. Aşk olmayınca ölümsüzlüğün hiçbir anlamı yoktur ve onlar bunu bilir. Onlar melektir.


*** İçimden geldi çizittireyim dedim. Ve gülümsedim. Ağlanacak halimize gülümseyince kendimi daha iyi hissettim. Siz de deneyim iyi geliyor.Sayfa: [1]