Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Finarfin

Sayfa: [1]
1
Çizgi / Karakalem
« : 27 Aralık 2014, 02:06:12 »
Yaklaşık 4 yıldır tek çizim yapmayıp, ansızın gelen bir istekle doğaçlama bir şeyler karaladım.Devamının geleceğini sanıyorum.

Spoiler: Göster

2
Televizyon / Diriliş ''Ertuğrul''
« : 11 Aralık 2014, 20:48:36 »


Fragman

Fragman 2


Spoiler: Göster

Spoiler: Göster

        

         Uzun zamandır televizyon izlemememle beraber dün tesadüfen twiterda böyle bir dizinin çekildiğini ve 20.00 de yayınlanacağını gördüm.Açıkcası bütçesi ve oyuncu kadrosuyla ilgili pek bir bilgimde yoktu.Oturup izlemeye koyuldum ve kendi açımdan büyük bir sürprizle, beklentilerimin oldukça üstünde bir iş ile karşılaştım.Gerek özel uğraşılarım gerekse okuduğum bölümle ilgili tarihe, dünyada çekilen benzeri dizi ve filmlerin tümüne, bu tür bilgisayar oyunlarına oldukça ilgim var.Ben gerek genel atmosfer, gerek yakın dövüş sahneleri gerekse diyaloglar açısından oldukça başarılı buldum.Açıkçası Türkiye'de Kurtuluş ve Cumhuriyet tv serilerinden sonra adamakıllı beğendiğim ilk tarihi yapım sayabilirim.İzleyip arkadaşlarımla paylaştıktan sonra warband camiasından tanıdık arkadaşlarında dizinin aksiyon sahnelerinde yer aldıgını ögrendim.Açıkçası Türkiye deki örneklerinden çok ilerde, yabancı dizilerden de genel atmosfer ve yakın dövüş efektleri olarak birçoğunu geride bıraktığını düşünüyorum.Dizi ile ilgili beni rahatsız eden tek şey kötü adamın Erol Taş stili oyunculuğu oldu.Herkes gayet ayarında oyunculuk yaparken ben Kara Toygarı bayağı kötü olmak için konuşurken ağzını burnunu eğen bi adam olarak hatırlayacağım, çok gözüme battı bölüm boyunca.Sizlerin yorumlarını merak ettim.Var mı izleyen?Engin Altan'ın bu rolün adamı olduğunu düşündüğümü ve karakterlerin birçoğunu oldukça beğendiğimide söyleyeyim.

3
      Hmm takıldığım forumlardan birinde bu garip konuya rastladım.Konuyu açan arkadaştan(Big Mike) özel izin aldım.O forumdan tanıdığım kişilerinde i doser la ilgili tepkilerinin olumlu olduğunu görünce buradada paylaşmam gerektiğini düşündüm.Bu forumdada bu konularla ilgili bir çok psikopat arkadaşımın olduğunu bildiğim için hiç vakit kaybetmedim hemde :D (Özellikle Gate of Hadese dikkat saygıdeğer psikopat arkadaşlarım :D )

Merhaba arkadaşlar, elimden geldiği kadar I-Doser hakkında bilgi vereceğim. Yazıların çoğu alıntıdır. Maksat hem I-Doser nedir öğrenelim ve burada etkisi altına girdiğiniz reaksiyonları tartışalım. Evet işte başlıyoruz.

I-Doser Nedir?

I-doser beyin dalgalarınızı etkiliyor ve, örneğin alkol dozunu aldığınızda, gerçekten alkol almış gibi hissetmenizi sağlıyor; ya da uyku sorunlarını gideren bir bir doz aldığınızda, rahat uyumanızı sağlıyor. Bunun gibi bir çok etkisi olan doz var. Etkiler dozun gücüne göre değişiyor. Kısaca farklı dozlar var,hepsi farklı etki yaratıyor.
Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Evet. Gerçekten işe yarıyor!
Binaural dalgalarla beyine etki edip, istenilen sonucun alınabileceği bilimsel olarak kanıtlanmış bir şeydir. (Bende daha olmadı ama belirli şartları sağlamanız gerekiyor.)
Ne Kadar Etkili?
Etkisi dozun gücüne göre değişiyor.
Dozlerın güçleri; Moderate(Orta),Strong(Güçlü),Very Strong(Çok Güçlü),Very Very Strong(Çok çok Güçlü) olarak gruplara ayrılıyor.
Dozlar ilk kullandığınızda etkili olmayabilir. Ama ikinci veya üçüncü kullanışınızda beyin alışır ve daha etkili olur. (1 kere dinleyipte amaan olmuyor deyip bırakmamak gerekiyor!)
Önemli bir soru: Herhangi Bir Zararı Var mı?

Tabiki yok! Hiç bir dozun, hiç bir şekilde yan etkisi yok.
Uyuşturucu dozları da bağımlılık yapmıyor tabiki.Araştırdığıma göre bilimsel onaylı imiş. Ama ne kadar doğru bilemem.

Nasıl kullanmalıyım?
Mp3'ü mp3 çalarınıza atın. Kulaklığınızı takın(Mp3 çalar dediğine bakmayın bilgisayarda olur ama kulaklık şart). Gözlerinizi bir bezle bağlayın (ortam yeterince karanlıksa buna gerek yok)forum.vatan.tc ve çalan sese konsantre olun. Doz bitmeden kapatmayın.Sakın başka birşey düşünmeyin! Olacağına inanın.

Evet yukarıda I-Doser nedir,nasıl kullanılır bunu öğrendik. Sıra geldi dozlarımızı paylaşmaya. Dozlardan önce küçük bir tavsiyede eklemek istiyorum:

"Yeni başlayanlar, french roast, sleeping angel, quick happy gibi hafif şeylerden denesinler, daha sonra marihuanna heroin gibi hayal gördürücü ve uyuşturucuları deneyin, ard arda dinlediğiniz her 2 dozdan sonra reset" dozunu kullanın yoksa 3. ve ardında ki dozlar etki etmez."
Evet sıra kullanacağımız dozlara geldi:
NOT: Dozların linklerini forumda paylaşmayacağım,yasakmış galiba. Siz seçtiğiniz dozun adını Özel Mesaj'dan atın,ben linkini veririm. Eğer link paylaşmak yasak değil ise söyleyin linkleride eklerim. :)
İşte dozlar:
Gate of hades
En muhteşem dozlardan, korku, ölüm hissi ve hiçbir zaman yaşayamayacağınız bi heyecan.
 
Hands of god
Ne kadar muhteşem bir doz olduğunu anlamak için youtube'a bakın.(Detaylı bir açıklama yok)
 
Reset
Üst üste dinlediğiniz dozlar işe yaramaz. İki doz arasında bunu dinleyin.
 
Eroin:
Adı üstünde Eroin etkisi veren doz.
 
Lsd(hayal gördürücü):
Güçlü açık göz halüsinasyonları.
 
Lucid Dream
Rüyada, rüyalarınızı kontrol etmenizi sağlayan muhteşem doz. Uyku felci(karabasan) sorunu yaşayanlar uzak dursun.

Marihuanna:
45dk.lık ağır bir uyuşturucu etkisi veren doz.
 
Optium
Eroinin bi alt versiyonu. eroinden önce bunu dinleyin.
 
Orgazm:
Bildiğimiz Orgazm ^^
 
OOB
Beden dışı deneyim yaşatıcı.
 
Peyote
En ağır uyuşturucu doz. Yeni başlayanlar denemesin.
 
quick happy
Mutlu edici doz. 5dk'lık
 
Sleeping angel
uyku getirici, uyku sorunlarına birebir.
 
Speed
mutluluk yaratıcı, enerji arttırıcı, uyku kaçırıcı.
 
tranquil
"Ruh Okşayıcı". En ilginç dozlardan. nasıl olduğunu anlamak için denemeniz lazım.
 
White crosses:
Bu dozu, dozu yapanlar bile açıklayamıyor. Mutlaka denemelisiniz.
 
Adrenochrome
Çok güçlü hayalgördürücü, enerji verici.
 
Genesis
Ruh arındırıcı
 
multi0
Çoklu orgazm
 
Anti-depresan:
 
insomniac
Çok aşırı güçlü uyku getirici
 
Nitrous
10dk.lık hızlı uyuşturucu. Güçlü öfori.
 
Trip
Göz açıkken bile güçlü hayal gördürücü, hayat değiştirici.
 
Beyin+
Yaratıcılık ve zeka arttırıcı, 10dk'lık hızlı doz.(Her sınavdan önce dinleyin.  :P )
 
Alkol
Size sarhoşluk hissi veren doz.
 
Anestezi
Güçlü ağrı geçirici
 
Black Sunshine
White crosses'in bi gömlek üstü. ruh okşayıcı.
 
Kokain:
 
Kristal Meth:
 
Divinorum
 
Ekstazi
Adı üstünde ekstazi etkisi yaratan doz.
 
F Roast
mutlu edici. moda sokucu. 5 dk.

İyi eğlenceler  >:D ben de denemedim henüz bi bakacağım yalnızken :D

Alıntı yapılan konu
 :P :P

4
Oyunlar / Mount&Blade Warband
« : 28 Mart 2011, 17:52:25 »


Forumda Mount&Blade Warband ile ilgili detaylı bir bilgi olmadığını fark ettim.Kimsenin bu zamana kadar bu oyunlarla ilgili herhangi bir konu açmayışıda şaşırttı gerçekten beni..Bende dedim bari ben açayım :)

Mount&Blade Warband

Tanıtım

Mount&Blade: Warband, aksiyon ve RPG karışımı olarak nitelendirebileceğimiz türe sahip Türk yapımı bir oyundur. Dizayn ve programlama Armağan Yavuz, çizim ise İpek Altan Yavuz tarafından yapılmıştır.
Mount&Blade Warband  yaklaşık  6-7 yıldır geliştirilen Mount&Blade isimli kurgusu ve içeriği orta çağ bazlı olan oyunun Multiplayer oyun imkanı sağlayan yeni sürümüdür.Mount&Blade 0.202 sürümü ile internete yayıldı ve 1.011 sürümüne kadar çok yol katedildi.Birçok yeni ekleme ile beraber geliştirilen Mount&Blade Warband uzun süredir heyecanlı bir bekleyişte olan takipçilerine 2010 Mayıs ayında sunuldu.Dünyada büyük ilgi gören Mount&Blade Warband ın henüz ülkemizde yeterince tanınmadığını düşünüyorum.Oyun piyasaya sürüldüğü andan itibaren 3 ay içinde dünyada 95000 Türkiyede 5000 satış yaparak bir rekora imza attı ve sadece 3 ayda dünyada en çok oynanan 25 oyun arasına girdi.Kafamdan yazıyorumda şu an yılın en iyi 5 oyunu arasında 2. olarak gösterildi bir çok önemli oyun otoritesi tarafından.

İçeriği

Spoiler: Göster
Oyun içerisindeki uluslar birbirleriyle savaşmaktadır. Savaşların sonunda krallıklar yıkılabilmektedir, bütün krallıklar yıkıldığında oyun bitmiş olur. En sona kalabilen ulus, savaşı kazanmıştır. Oyun senaryosunda bütün krallıklar, oyun evreni olan Kalradya'da eski Kalradya İmparatorluğu'nu yeniden canlandırabilmeyi amaçlamaktadır. Oyunda 6 devlet vardır: Rodok Krallığı, Vaegir Krallığı, Svadya Krallığı, Nord Krallığı, Kergit Hanlığı ve Sarranid Sultanlığı. Rodok Krallığı, Kalradya evreninin güney kısmını kaplamaktadır. Genelde dağlık bölgeleri vardır, yer yer ovalarla ve ormanlarla kaplıdır. Kalradya dışı ile olan bağlantıları Bezan Denizi tarafından kapatılmıştır. Vaegir Krallığı, Kalradya evreninin kuzey-doğu kısmını kapsamaktadır. Sürekli karlarla kaplı bu bölge, Kalradya'nın en soğuk bölgesidir. Kalradya dışıyla olan bağlantıları Büyük Tayga ve Alai Denizi'nin bir kısmıyla engellenmektedir. Svadya Krallığı, Kalradya evreninin batısında yer alır. Nehirlerle, ormanlarla kaplıdır ve bütün devletlere komşudur. Nord Krallığı, Kalradya evreninin kuzey-batı kısmını kapsar. Diğer krallıklarla arasına yer yer ormanlar veya dağlar girer, ayrıca her bölgesinin denize kıyısı vardır. Kalradya dışıyla olan bağlantılarını Alai Denizi engeller. Kergit Hanlığı, Kalradya evreninin doğusunu kapsar. Büyük bir bozkırda yaşarlar ve göçebedirler, Kalradya'nın dışıyla olan bağlantılarının bozkır uçurumları kesmektedir. Sarranid Sultanlığı, Kalradya evreninin güney-doğusunu kapsar. Çöllerle kaplı bir arazidedirler, yer yer tepeler bulundurmaktadır. Kalradya dışıyla olan bağlantıları arasında Sarrdak Çölü vardır.
(Orjinal sitesinden ve vikipediadan derlemedir.)


Warbandla gelen özellikler

    
Spoiler: Göster
     *Mount&Blade'te askerler sadece 3 gruba ayrılmıştı; piyade, okçu ve süvari. Oysa Warband'ta bunlara ilâveten 6 ismi değiştirilebilir grup bulunuyor.
    * Mount&Blade'te oyuncu "Bu konumda kal!" emrini vermek için F1'e bastığında askerler oyuncu neredeyse oraya gidiyordu. Warband'ta ise oyuncu F1'i basılı tutarsa sarı bir bayrak çıkar ve oyuncu bunu askerlerini başka bir konuma konuşlandırmak için kullanabilir. F1 bırakıldığında bayrak kaybolur ve askerler bayrağın son konumuna giderler.
    * Mount&Blade'te leydilerden sadece görev veya yardım alınabiliryordu, ancak Warband'ta leydilere kur yapılarak onlarla evlenilebilir, evlenildikten sonra ise ziyafet veya ülkede itibar kazanmak için onunla konuşulabilir.
    * Mount&Blade'te aileler ve ziyafetler yoktu, oysa Warband'ta bunlar var. Ziyafet, size nam ve diğer lordlarla ilişkinizi iyileştirme imkânı sağlar. Aileler ise ortaçağlardaki soylu ailelerini temsil eder. Bu ailelerdeki leydilerden biri ile evlenilip o aile ile ittifak mühürlenir. Ayrıca aynı aile üyeleri birbirleriyle tartışmazlar veya savaşta olan iki ayrı krallığa geçerlerse birbirlerine saldırmazlar.
    * Mount&Blade'te savaş hareketleri daha az gerçekçiydi, üstelik grafiklerde çok güzel değildi; ancak Warband'ta daha gerçekçi savaş hareketleri ve daha iyi grafikler var.
    * Mount&Blade'te 5 taraf vardı; Svadya Krallığı, Vaegir Krallığı, Kergit Hanlığı, Nord Krallığı ve Rodok Krallığı. Ancak Warband'ta bunlara Sarranid Sultanlığı denilen, Ortadoğu-Pers karışımı bir taraf eklenir. Zırhları Svadyan ve Vaegir zırhlarına göre daha az korur ancak Svadyan ve Vaegirlerden daha hızlıdırlar. Okçuları Vaegir Okçuları kadar iyidir ve Memlûklüleri'de gayet iyidir, ancak Svadyan Şövalyeleri'yle boy ölçüşemezler.
    * Mount&Blade'te derebeyler taraflarını neredeyse her zaman bulundukları taraf yenilince değiştiriyorlardı, oysa Warband'ta hükümdarlarından hoşlanmadıkları zaman da taraf değiştirebiliyorlar.
    * Mount&Blade'te bir cirit veya fırlatma baltası yakın dövüş silahı olarak kullanılamıyor, tüm gönderli silahlar at üstünde otomatikman koltuklanıyor ve bir battal balta sadece savrulabiliyordu. Warband'ta ise X'e basılarak (değiştirilmemişse) bir cida veya fırlatma baltası yakın dövüş silahi olarak kullanılabiliyor. Artık kargılar hariç hiçbir gönderli silah at üstünde kotluklanmıyor, buna ilâve olarak kargı X'e basılarak koltuklanıyor. Ayrıca artık bir baltanın küt ucu kullanılarak onu gönderli silah olarak kullanmak münkün, ki çift elli silah moduna geri döndürülmek istenirse X'e basılması yeterlidir.
    * Mount&Blade'te çok oyunculu oyun modu yoktu, oysa Warband'ta onlarca gerçek oyuncu ile internet üzerinden oynanabiliyor.
    * Mount&Blade'te oyuncu kendi krallığını kuramıyor; kale veya şehir ele geçirse de hiçkimse onun derebeyi olmuyor, isyancı olarak tanınıyordu. Warband'ta ise oyuncu kendi krallığını kurup diğer krallıklar gibi Kalradya Tahtı'nda hak payı tâlep edebiliyor. Ayrıca derebeyler artık oyunucunun krallığına geçebiliyor.
    * Mount&Blade'te harita değişikti, çöl yoktu; Warband'ta ise yeni bir harita var ve çöl iklimi eklendi.

(Oyunun resmi sitesi ve vikipediden derlenmiştir bu kısımda.)


Sistem gereksinimleri

Spoiler: Göster
Her türlü çalıştırır  :P


Oyunla ilgili bir kaç resim 4. deki benim jeneriklik oyun içi görüntümdür ;D

Spoiler: Göster


Spoiler: Göster


Spoiler: Göster


Spoiler: Göster


Spoiler: GösterBu arada oyunun Türkler ve yabancılar tarafından yapılmış bir çok modu vardır.Her türlü tarihsel olay ve kişilerin fantastik kurgularıyla ilgili mod bulabilirsiniz.Buda oyundan sıkılma ihtimalinizi azaltıyor.Ben 5 yıldır oynuyorum hala sıkılmadım :D .Warband yeni bir oyun tadında etki yarattığı için bende hala sıkılmayı düşünmüyorum açıkcası :)

Modlardanda bi kaç görüntü koyayım :)

Spoiler: Göster


Spoiler: Göster


Spoiler: Göster


Spoiler: Göster


Yukarıdaki ss lerden bazıları düşük ayarda oynayan bilgisayarlarda çekildiği için görünüm kötü olabilir.Bilgisayarınız iyi sayılırsa yüksek düzeyde grafiklerinin inanılmaz hoşunuza gideceğini iddia ediyorum :)

Ayrıca Mount&Blade warband ın multiplayer seçeneğini daha eğlenceli hale getirmek için ortaya çıkarılmış bir klan sistemi vardır.Warband klanları warband oyuncularının farklı sancak ve isimler altında toplanarak oluşturdukları birliklerdir.Ayrıca her sene milli takımlar arasında dünya kupası benzeri turnuvalar düzenlenmektedir :)

Mod listesi için linkMedyadan bir video
http://oyungezer.com.tr/component/seyret/video/1027

Oyunla ilgili internet siteleriBenim yorumum : Oynayın işte 15 liraya alınabiliyor artık orjinali daha ne olsun.


5
Çizgi / Karakalem-2 :)
« : 22 Ocak 2011, 22:02:06 »
Bunlarda benim nacizane çalışmalarım :) Victoria Frances'e 2 resimdeki katkılarından dolayı teşekkürler  :P ;D

Spoiler: Göster


Spoiler: Göster


Spoiler: Göster


Spoiler: Göster


Spoiler: Göster


Spoiler: Göster


Buda ilk portre çalışmam.Diğerlerine göre daha amatör.Başka bir portre çalışmasından esinlenmiştim :)

Spoiler: Göster

Sayfa: [1]