Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Faqy

Sayfa: 1 [2]
16
Miras Döngüsü / Ynt: 4.kitap ELDUNARİ
« : 08 Şubat 2010, 23:46:45 »
2 metrelik gaga kapakta çirkin gözükür küçücük bir kapak sonuçta kocaman a4 veya daha büyük kağıtlara yapmıyorsunuz ki daha ayrıntılı olarak tasvir edin.

17
anlanmayacak gibi demişsin fakat bu metin eragon'un eldunariyi oromisten öğrenmeden önce geçen bir diyalog. dikkatli okumayan birisi eragon'un oromisden eldunarileri öğrendiğinde bu metini hatırlamayayıp çözemeyebilir.

18
Eragon'un tanıştığı adamlardan biri sağ elinin iki parmağını ve sol bacağını dizinin altından kaybetmişti. Adamın sakalı kısa ve kırlaşmıştı gözleri siyah örtüyle örtülmüştü. Eragon, onu selamlayıp nasıl olduğunu sorduğunda adam uzanıp sağ elinin üç parmağıyla Eragon'u dirseğinden tuttu. Boğuk bir sesle, "Ah Shade Katili. Geleceğini biliyordum. Işıktan beri gelmeni bekliyordum."
   "Ne demek istiyorsun?"
   "Dünyanın tenini aydınlatan ışık. Bir anda en büyüğünden en küçüğüne kadar etrafımda yaşayan bütün canlıları gördüm. Kollarımda parlayan kemiklerimi gördüm. Topraktaki kurtları ve gökyüzündeki leş kargalarını ve kargaların kanatlarındaki akarları gördüm. Tanrılar bana dokundu Shade Katili. Bu hayali bana bir neden yüzünden verdiler. Seni savaş alanında gördüm, seni ve ejderhanı, loş mum ormanının arasında parlayan bir güneş gibiydin. Ve kardeşini gördüm, kardeşini ve ejderhasını ve oda güneş gibiydi."
   Dinlerken Eragon'un ensesindeki tüyler diken diken oldu. "Benim kardeşim yok."
   Sakat kılıç savaşçısı gıdaklar gibi güldü."Beni kandıramazsın Shade Katili. Ben biliyorum. Dünya benim etrafımda dönüyor ve ateşten zihinlerin fısıltısını duyuyor, fısıltılardan bir şeyler öğreniyorum. Kendini benden saklayabilirsin, ama seni yine de görebiliyorum. Belinin etrafında on iki yıldızın dolaştığı alevden bir adam ve başının üstünde diğerlerinden de parlak bir yıldız var."
   Eragon elini Bilge Beloth Kemeri'ne bastırıp içine dikili olan on iki elmasın hala gizli olup olmadığını kontrol etti. Hepsi yerinde duruyordu.
   "Beni dinle Shade Katili," diye fısıldadı adam, Eragon'u kırışık yüzüne doğru çekti. "Kardeşini gördüm, oda yanıyordu. Ama senin gibi değil. Oh hayır. Onun ruhundaki ışık içinden parlıyordu, sanki başka bir yerden geliyor gibi. O, o adam şeklinde bir boşluktu. Ve o şekilden yanan bir parlaklık çıktı. Anlıyor musun? Başkaları onu aydınlatıyordu."
   "O başkaları neredeydi? Onları da gördün mü?"
  Savaşçı tereddüt etti. "Onları elde tutabileceğim kadar yakınımda hissediyordum, her şeyden nefret ediyor gibi dünyaya öfke kusuyorlardı, ama bedenlerini elde tutabileceğim kadar yakınımda. Hem oradaydılar hem değildiler. Bundan daha iyi açıklayamam... O yaratıklara daha fazla yaklaşamam Shade Katili. Onlar insan değiller, bundan eminim ve nefretleri, minik bir cam şişeye tıkılmış,gördüğüm en büyük fırtına gibiydi."
    "Ve şişe kırıldığında..." diye mırıldandı Eragon.
    "Kesinlikle, Shade Katili. Bazen Galbatorix'in tanrıları esir alıp kölesi haline getirip getirmediğini merak ediyorum, ama sonra gülüp kendime aptal olma diyorum."
    "Ama kimin tanrılar,Cücelerin mi? Yoksa göçer kabilelerin mi?"
    Eragon homurdandı. "Belki de haklısın."

    "Beni bağışlayın lordum. Yaralarının şoku onu delirtti. Hep güneş ve yıldızlar, gördüğünü iddia ettiği parlak ışıklar hakkında konuşup duruyor.Bazen bilmemesi gereken şeyleri biliyor gibi oluyor, ama kanmayın, bunları öteki hastalardan öğreniyor. Yaralılar durmadan dedikodu yapıyor, bilirsiniz. Yapabilecekleri tek şey bu, zavallılar."   "Ben lord değilim," dedi Eragon. "Ve o deli değil. Ne olduğunu bilmiyorum, ama o adamın olağanüstü bir yeteneği var. İyileşir ya da kötüleşirse Du Vrangr Gata'ya haber verin."
   Şifacı selam verdi. "Nasıl isterseniz Shade Katili. Hatam için özür dilerim."
   "Nasıl yaralandı?"
   "Bir kılıcı eliyle durdurmaya çalışırken asker parmaklarını kesmiş. Daha sonra İmparator'un mancınıklarından fırlayan bir top, bacaklarına çarpıp onarılamayacak hale getirmiş. Bacağını kesmek zorunda kaldık. Yanındaki adamlar top düştüğü anda onun ışıktan bahsetmeye başladığını, adamı kaldırdıklarında gözlerinin bembeyaz olduğunu söylüyorlar. Gözbebekleri bile kaybolmuş."
   "Ah. Çok yardımcı oldun. Teşekkürler."

   Eragon ve Nasuada sonunda şifacıların çadırından çıktıklarında hava kararmıştı. Nasuada içini çekti. "Şimdi bir kadeh içki iyi gelirdi." Eragon başını sallayıp yere baktı. Nasuada'nın çadırına yürümeye başladılar.
"Ne düşünüyorsun Eragon?"

   "Garip bir dünyada yaşadığımızı ve bu dünyanın küçük bir parçasını anlayabilirsem şanslı olacağımı." Sonra adamla yaptığı konuşmayı anlattı.Nasuada da adamı Eragon kadar ilginç bulmuştu.
   "Bunu Arya'ya anlatmalısın. Bu 'başkalarının' kim olduğunu o bilebilir."
   Çadırın önüne gelince ayrıldılar. Nasuada bir raporu tamamlamak için içeri girdi, Eragon, Saphira ile birlikte kendi çadırına doğru yürüdü.Saphira yere kıvrılıp uyumaya hazırlanırken Eragon yanına oturup yıldızlara baktı. Yaralı adamlar gözlerinin önünde geçit töreni yapıyorlardı.
   Hepsinin bir ağızdan söylediği şey zihninde yankılanmaya devam ediyordu:
Senin için savaştık Shade Katili.Burda ki geçen konuşmalardan Galbatorix'in Murtagh'a birden çok eldunari verdiğini biliyoruz.Okuyupta anlamamış olanlar varsa açıklayayım istedim.

19
Miras Döngüsü / Ynt: 4.kitap ELDUNARİ
« : 07 Şubat 2010, 20:19:37 »
Onu bunu bilmiyorumda kapaktaki'nin lethrblaka olduğuna adım gibi eminim kanat boyuna baksanıza ne kadar küçük lethrblaka'dan başka birşey olamaz.

20
Miras Döngüsü / Ynt: Brisngr // Tartışma Platformu
« : 07 Şubat 2010, 19:58:56 »
evet sadakat yemini konusuna katılıyorum

21
Miras Döngüsü / Ynt: 4.kitap ELDUNARİ
« : 05 Şubat 2010, 03:07:11 »
Pek sanmıyorum..Ama olmayacak da bir şey değil...
Bu ejderha ile ilgili ne biliyoruz?
Yani bu 4. ejderha değil.Galbatorix'in ejderhası olabilir ama siyah değil..Sizce bu kapaktaki hangi ejderha?
Bu Kapaktaki Ejderha Değil Razac'ın Binek Hayvanı Aynı Zamanda Ebeveynleri Olan Lethrblaka'dır.

22
Miras Döngüsü / Ynt: Angela'nın Kehaneti
« : 05 Şubat 2010, 03:03:49 »
Denizlerin Ötesinde Topraklar Varsa Bile Bunu Sadece Elfler Biliyor...

Zaman Herşeyi Çözecektir. Sabır,Sabır,Sabır...

23
ama hatırlarsan eragon büyüyü saphirayı bulduktan sonra keşfetti.
roranın ejderhası olmadığı için büyü yapamaz doğal olarak...

1. Not : Yapabilir... Eragon'un ve Murtagh'ın annesi Selena'nın insan olduğu halde Karael adıyla büyü yapabildiğini biliyoruz değil mi ? Gerekli eğitimi alan herkes süvari olmadanda büyücü olabilir.

Örneğin İkizler veya Du Vrangr Gata çok basit örnekleri var eğitimini almış herkes büyü yapabilir eğer Eragon,Roran süvari olmasa bile onu eğitirse büyü yapmasını sağlayabilir.


2. Not : Bazılarınız Roran'ın zarif bir süvari olamayabileceğini sölüyor neden olmasın tüm süvarilerin zarif veya soylu olduğunu kim söylemiş ki ? O kadar geriye gitmeye bile gerek yok yakına bakın. Örneğimiz Eragon olsun... Eragon'da bir çiftçi idi. Ama süvari olabildi değil mi ? Saphira binlerce kişinin arasından Eragon'u seçti başkasını değil Yeşil Ejderha'da Roran'ı seçerse kimse buna itiraz edemez bu tamamen Ejderha İle Süvarisi arasında ki bağdır.

24
Miras Döngüsü / Ynt: Eldunari
« : 14 Ocak 2010, 20:02:49 »
satışa sunulsa bile Türkçesini bekleyeceğimiz için fark edeceğini sanmıyorum :)

25
Tamerlein , Roran için biçilmiş kaftan...

26
Elbette en sevdiğim Vroengard... Sonuçta uzun yıllar hüküm sürmüş Ejderha Süvarilerine ev sahipliği yapmış ve miras döngüsünde en merak ettiğim yer..


bu arkadaşa katılıyorum bende vroengard'ı seçtim.

27
Bence Roran olmalı kesinlikle son kitapta bir seferde 200 askeri öldürdü o eragondan daha çok hakediyor bence ve kesinlikle çok güçlü bir süvari olur :clap


1-) Roran , Eragon'dan daha güçlü bir süvari olamaz.

2-) Saphira nerden baksan doğduktan bu yana 1 yaşını doldurmuş olması lazım.

3-) Buda yeşil ejderha'nın yani Roran'ın süvarisi olabileceği ejderhanın Saphira'dan daha zayıf bir ejderha olacağını gösterir çünkü Saphira eğitim görmüş bir ejderha aynı zamanda eldunari meselesini bilen bir ejderha eldunari meselesini süvariler arasında sadece galbatorix ve eragon biliyor. arya ,nasuada falan demeyin çünkü süvariler arasında dedim özellikle. Roran'ın eldunariden haberi yok. Ve yeterli eğitimi almadanda haberi olamayacak.
(--Oromis Hakkın Rahmetine Kavuştuğu İçin Onu Saymıyorum--)


4-) Eragon'un sihir gücü Roran'dan her zaman daha üstün olacak çünkü sihir gücünün kaynağı Ejderha'dır demişti Brom hatırlayanlar olursa. Ejderha ne kadar güçlü olursa Süvarinin sihir gücüde o kadar güçlü olur. Bu tezimizde Saphira Yeşil Ejderhadan daha güçlü olduğu için Roran, Eragon'un sihir gücüne hiçbir dozajda yetişemeyecektir.

5-) Ve Hatırlarsanız Brom Ve Eragon Her Gece Antreman Yaparken Eragon'un Sağ Kolu Sakatlandığı İçin Sol Koluyla Antreman Yapıyordu. Ve Brom'u Sol Koluyla Yenmeyi Başarmıştı

Kırmızı kılıcın ucu Brom'un boğazında, ikisi de nefes nefese duruyordu.Eragon yavaşça kolunu indirip geri çekildi. hileye başvurmadan ilk kez yeniyordu Brom'u. Brom kılıcını alıp kınına soktu. Zorlukla nefes alarak "Bugünlük yeter," dedi.
"Ama yeni başladık," dedi,Eragon şaşırarak.
Brom başını iki yana salladı. "Kılıç konusunda daha fazla bir şey öğretemem sana.
Tanıdığım bütün savaşçılar içinde yalnızca üçü beni böyle yenebildi, ki onlardan hiçbirinin de bunu sol eliyle başarabileceğini sanmıyorum.
Yani Roran ne kadar eğitim alırsa alsın , Eragon'u geçemeyecektir Bu Konuda Aynı Fikirleri Taşıdığımızı Ummak İsterim.

6-) Ki Roran tüm eğitimini Eragon'dan almak zorunda çünkü Roran'ı eğitecek başka bir süvari yok. Ve Eragon'un Roran'ı Ellesmera'da eğitebileceğini ise hiç sanmıyorum 3. Yumurta En Umulmaz Bir Zamanda Kırılıp Roran'a çıkacak ve Eragon'un Roran'ı Muhtemel Nedenlerle Savaş Alanında eğitmesi gerekecek.

7-) Eklemeden edemeyeceğim Eragon'un Kuthian Kayalıkları gibi bir avantajı var son kitapta burayı bulacak ve gücünün doruğuna ulaşacak buraya kimse değinmemiş nedende Galbatorix'e karşı galibiyette Kuthian Kayalıklarının önemli bir rolü olacağını düşünüyorum. Ve Kuthian Kayalıklarında gerçek adını haykırması gerekiyor. Ve Eragon gerçek adını öğrenip bunu kontrol altında tutmayı başarabilirse gücüne güç katacaktır bunu bizzat Brom sölemişti.

Sayfa: 1 [2]