Kayıt Ol

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - megalomaniac ~

Sayfa: [1]
1
Sinema / Histeri ~ The Children
« : 07 Eylül 2009, 20:28:10 »


Tür : Korku
Gösterim Tarihi : 31 Temmuz 2009
Yönetmen : Tom Shankland
Senaryo : Tom Shankland , Paul Andrew Williams (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Nanu Segal
Müzik : Stephen Hilton
Yapım : 2008, İngiltere , 84 dk.
Fragman.

Oyuncular

Eva Birthistle (Elaine) , Stephen Campbell Moore   (Jonah) , Jeremy Sheffield (Robbie) , Rachel Shelley (Chloe) , Hannah Tointon (Casey) , Raffiella Brooks (Leah) 
 
Sen onları dünyaya getirirsin, onlar seni bu dünyadan koparırlar...

Sakin bir Noel tatili, çocukların ailelerine karşı düşmanca tavırlarda bulunmasıyla korkunç bir hayatta kalma savaşına döner. 

Spoiler: Göster
Öncelikle her ne kadar sonu çok açık bitse de fena bir film değildi. Ama bilinmeyen sorular vardı mesela çocuklar neden öyle oldular, bir sebep olmadan mı? Devamı gelirse belki hoş olabilir bilemiyorum. Ama 10 üzerinden 7 verebilirim sanırım. Bu arada korku diyor ama ben sadece bazı yerlerde gerildim, ve bazen iğrendim :P İzleyin yine de, vakit geçirmek için ideal.

2
Sinema / Sahtekar ~ Changeling
« : 07 Eylül 2009, 20:19:58 »


Yapım:2008 ~ ABD
Tür:Dram,  Gerilim,  Gizem,  Suç
Yönetmen:Clint Eastwood
Senaryo:J. Michael Straczynski
Yapımcı:Clint Eastwood,  Ron Howard,  Brian Grazer,  Robert Lorenz
Görüntü Yönetmeni:Tom Stern
Müzik:Clint Eastwood
Dağıtım:UIP Filmcilik
Filmin Websitesi:www.changelingmovie.net
Süre:2 saat 20 dk
Gösterim Tarihi:30 Ocak 2009 (Türkiye)

Oyuncular ~  Angelina Jolie,  John Malkovich, Amy Ryan,  Jeffrey Donovan,  Colm Feore.

Özet ~

Kaçırılan oğlunun bulunmasıyla birlikte Christine Collins’in (Angelina Jolie) duaları kabul görmüştür. Ancak anneyle oğlunun yeniden buluşmasının karmaşası arasında Christine bu çocuğun kendi çocuğu olmadığını fark edecektir. Medyanın ve yozlaşmış polis teşkilatının kendisine destek olmaktan çok köstek olmasından bunalan Christine, aradığı cevaplara ulaşmak için kendi başına adımlar atmaya başlayınca hayatını sonsuza dek değiştirecek gerçekle yüz yüze gelecektir.

Yer: Los Angeles, yıl: 1928. Bir cumartesi sabahı her zamanki gibi işine gitmeye hazırlanan Christine oğluna “hoşçakal” dedikten sonra evden çıkar. Akşam işten eve döndüğünde oğlu evde değildir. Çocuğu arama çalışmaları bir türlü sonuç vermez. Aylar sonra Christine’nin dokuz yaşındaki oğlu olduğunu iddia eden bir çocuk çıkagelir. Polislerle gazetecilerin telaşlı koşuşturmacası arasında duygu karmaşası yaşayan Christine, çıkagelen çocuğun bir gece kendisiyle birlikte evde kalmasına izin verir. Ancak kalbinin derinliklerinde bu çocuğun kendi oğlu Walter olmadığını bilmektedir.

Konunun araştırılması için yetkilileri zorlar ancak bir sonuç alamaz. Bu durum karşısında çaresiz kalan Christine, aradığı desteği aktivist rahip Briegleb’de (John Malkovich) bulur. Rahip Briegleb oğlunu bulma mücadelesinde Christine’e yardımcı olacaktır.

Spoiler: Göster
sinemalar.com'dan alıntıdır. (:

* umarım açılmamıştır. arama yaptım ancak bulamadım.

Sayfa: [1]