Kayıt Ol

Steins;Gate

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
Steins;Gate
« : 13 Nisan 2011, 23:03:29 »

The universe had a beginning, but has no end.
Infinite.
The stars, too, had beginnings, but their own power leads them to their destruction.
Finite.

Seri, Chaos;Head ile aynı evrende geçiyor. Bu yüzden Steins;Gate'e başlamadan önce Chaos;Head'i izlemeniz önerilir.

Konusu kısaca şöyle;
Okarin, 'deli' bir bilim adamıdır. 2 -birbirleriyle alakasız- arkadaşı ile birlikte yaptığı deneyler sonucunda farkında olmadan geçmişe mesaj gönderir. Günümüzde zaman yolculuğunu araştıran bir organizasyon ise bunu farkettiğinde bu 3'lünün peşine düşerler.

İlk bölümü beni kendine bağladı. Çizimler süper, anlatım süper, karakterler - Özellikle Okarin ve Mayuri- süper.

Konu açarken öğrendim bu arada, bu seri daha önce piyasaya çıkan görsel romanından uyarlanma.

İlk bölümden kareler (Biraz kötü olacak yine, BS Player sorunumu hala çözemedim.);
Spoiler: Göster

After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Steins;Gate
« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2011, 07:39:02 »
Önemli bir uyarı olarak Chaos;Head adlı 12 bölümlük bir anime serisini izlemeden önce Steins;Gate'in izlenmemesini öneririm. Başlık için teşekkür ederim Marius.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2011, 12:42:46 »
Ben önermemiştim aradaki bağlantıyı bulamadığım için ama yanlış yapmışım, düzelteyim. :) Ben teşekkür ederim uyarın için.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2011, 14:16:00 »
Çok izlemek istediğim animelerden biri fakat kota izin vermiyor :)

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Şubat 2012, 04:14:45 »
2011 DP Anime Ödüllerinde aday olduğu her dalda ilk sırada görünce acayip cezbetti beni. İyiki izlemeden önce buraya bakmışım. Chaos;Head'ten başlamak gerektiğini bende bilmiyodum o zaman Chaos;Head indirip ondan başlarız.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı yek

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2014, 20:33:39 »
Ben Chaos;Head'i izlemeden başlayıp bitirdim bu seriyi. Etkisi tam olarak nedir, ne değildir hâlâ bilmiyorum; zira C;H'yi henüz izlemiş değilim. Ancak Steins;Gate için şunları söyleyebilirim:

Başlangıçta yavaş ilerliyor, giriş kısmı animenin işleniş yapısı dolayısıyla oldukça ağır. Özellikle ilk bölümlerde sık sık "e hadi ama ne olacak neyi bekliyoruz" hissi yaşatması ve izleyiciyi kaçırması muhtemel. Ancak bu bölümleri yavaş yavaş belleğinize kazıdıktan sonra asıl macera başlıyor.

Normal bir animede flashback yapılmasına hepimiz alışığız, değil mi? S;G'de ise bu durum çok farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Sonunda sahneler zihninize öyle kuvvetlice kazınacak ki anime izlerken gerçek dünyadan nasıl koptuğunuzu ancak seri bittiğinde anlayabileceksiniz. Şahsen akşam başlayıp sabah 6'ya kadar kesintisiz izledim; o süreç boyunca ağlamadım mı, kahkaha atmadım mı, art arda olmadı mı bunlar? Hepsi oldu. Bir tür duygu yüklemesi gibiydi ve sonunda kendimi gerçekten severek okunmuş bir romanın kapağını hüzünle kapatırken buldum.

İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum, tabii ki beğeninin bireysel olduğu gerçeğini kimse göz ardı etmemeli ^^

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Rom: 1
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2016, 21:39:48 »
Steins Gate 0'ın yeni fragmanı yayınlandı. Fragmanda bolca övüldüğünü görüyoruz. Örneğin Famitsu "a masterpiece," demiş. PS4 ve Vita'ya 29 Kasımda çıkıyor. Beta çizgisinde ilerleyecek. Forumda visual novel severler varsa kesin alacaklardır zaten.
https://youtu.be/62M_YED_VFM

Çevrimdışı FrpMan

• *
  • 15
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Kasım 2017, 16:33:28 »
Artık gelse izlesek ya. Steins;Gate severler olarak merakla beklemekteyiz.