Kayıt Ol

11/22/63 - Stephen King

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
11/22/63 - Stephen King
« : 06 Mayıs 2011, 19:15:31 »

Gül'ün çağrısı ile yollara düşen Roland'ı, bekçiliğini yaptığı otelin esiri olan Jack Torrance'ı ve sevdiklerini geri kazanmak için mezar kazmaktan çekinmeyen Louis Creed'in yaratıcısı Stephen King yeni bir öykü ve yeni bir karakter ile karşımıza çıkıyor!

Stephen King kendine has üslubuyla bizleri 1963 Amerikası'na, Kennedy Suikasti öncesine götürecek ve herkesin merak ettiği bir soruya "Kennedy suikasti olmasaydı dünya nasıl olurdu?" sorusuna kendi usulünce cevap verecek. Ve tarih 8 Kasım 2011'i gösterdiğinde tüm dünya bu sorunun cevabını almış olacak...

Geçtiğimiz haftalarda fazlaca haberi yapılan bu konunun isterseniz gelin şimdi yayınlanmış olan resmi tanıtım yazısını okuyalım! Stephenking.com'da yayınlanan tanıtımı sizler için çevirdik:

Alıntı
11/22/1963

22 kasım 1963'te, Dallas'ta silah patlaması duyuldu 3 kez, Başkan Kennedy öldü ve dünya değişti.
Eğer tarihi değiştirme şansınız olsaydı, yapar mıydınız?
Sonuçlarına değer mi?

Lisbon şelaleleri, Maine'de yaşamakta olan 35 yaşındaki ingilizce öğretmeni Jake Epping, GED Programına devam eden yetişkinlere eğitimlerinde yardımcı olarak ekstra para kazanmaktadır. Bir gün öğrencilerinden birinden bir kompozisyon alır - 50 yıl önce Harry Dunning'in babasının bir gece eve gelip karısını, kızını ve oğlunu çekiç ile öldürmesini anlatan birinci ağızdan yazılmış dehşet verici, yürek parçalayıcı bir hikaye. Harry'nin çarpık yürüyüşünden anlaşılacağı üzere, o ezilmiş bir bacakla kaçmayı başarmıştır.

Çok fazla geçmeden Jake'in bir arkadaşı, yerel lokantayı işleten  Al, bir sır keşfeder: Lokantanın kilerinde 1958 yılına açılan bir portal bulunmaktadır. Al, Jake'i çılgınca (ve bir o kadar da imkansız) bir göreve, Kennedy suikastini durdurmaya gönderir. Böylece Jake'in George Amberson adı ile Elvis ve JFK'li yeni dünyasındaki, büyük amerikan arabaları, sock hop dansları, problemli ve yalnız kalmayı tercih eden Lee Harvey Oswald ve güzel lise kütüphanecisi Sadie Dunhill (daha sonra Jake'in hayatının aşkı olacak kadın) arasında geçecek yeni yaşamı başlamıştı. Bu öyle bir yaşam olacaktı ki, zamanın tüm kurallarını ihlal edecekti.

Çeviri notları:

GED: General Education Diploma, Amerika ve Kanada'da verilen lise eğitimi ile eş değer olan eğitim sertifikası.
Sock hop: 1950'lerde ortaya çıkmış, liselerde daha yaygın olan bir dans türü.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Kanashii Uchiha

• **
  • 99
  • Rom: 9
  • Melek sesli iblis ve kan damlaları...
    • Profili Görüntüle
Ynt: King'in Gözünden Kennedy Cinayeti!
« Yanıtla #1 : 22 Ağustos 2011, 02:23:45 »

Stephen King kendine has üslubuyla bizleri 1963 Amerikası'na, Kennedy Suikasti öncesine götürecek ve herkesin merak ettiği bir soruya "Kennedy suikasti olmasaydı dünya nasıl olurdu?" sorusuna kendi usulünce cevap verecek. Ve tarih 8 Kasım 2011'i gösterdiğinde tüm dünya bu sorunun cevabını almış olacak...

Tarihin yaklaşıyor olması, sabırsızlığımın daha da artmasına neden oluyor ...
Tutunabilecek her şeyin yok olduğunda var olursun...Gerisi sadece suretlerin karmaşası!

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
"22/11/63" Raflarda
« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2012, 20:33:16 »

Stephen King, yeni romanıyla akıllarımızdaki tarihi düşlerimizde değiştirmeye geliyor! "22/11/63" ile zamanda yolculuğun en gerçekçi ve ürkütücü haline gidiyoruz. Kral bu defa "Kennedy suikastı ya gerçekleşemeseydi?" sorusuyla okurlarını bambaşka boyutlara taşıyor.

Alıntı
"22 Kasım 1963'te Dallas'ta üç el silah sesi duyuldu, başkan Kennedy öldü ve tarih yeniden yazıldı.

Peki, ya geçmişi değiştirme şansınız olsaydı?"

Gerilim ve heyecanın yeni boyutunda kaybolmak için yerlerinizi şimdiden alın! Kitabın Altın Kitaplar tarafından hazırlanmış tanıtım metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Kitabın çevirisini Zeynep Heyzen Ateş yaptı. 816 sayfalık bu dev romanın künye ve tanıtım bilgileri içinse buraya tıklayabilirsiniz.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2012, 20:53:14 »
Şu an okuyorum. Harika birşey ya. Kennedy suikastı kitapta çok az yer kaplıyor. Kitabın içinde aşktan tut herşey var. Bence kitaplığınızda bulunmalı.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Dovahkiin

• *
  • 7
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2013, 17:32:25 »
Ben çok sevdim okuduğum ilk King romanıydı.Tavsiye ederim