Kayıt Ol

Muse

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Muse
« Yanıtla #15 : 14 Aralık 2008, 19:55:18 »
Yorumumu tazelemek istedim üstteki yorumu görünce. Bi an 'Olamaz neler görüyorum?!' dedim. 3-4 ay önceki sevgim hala katlanarak sürmekte. Supermassive Black Hole şarkısına yapılan 'berbat' yorumunu görünce de içim sızladı zaten. Matt gibi yetenekli bi insanı Brian Molko'yla bile karşılaştırabilirim, o derece harika bir şey olduğuna inanıyorum onun. Devam devam.

He ayrıca da piyasa mı olmuşlar, haberim yok?  :üü

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 14 Aralık 2008, 20:16:58 »
Yorumumu tazelemek istedim üstteki yorumu görünce. Bi an 'Olamaz neler görüyorum?!' dedim. 3-4 ay önceki sevgim hala katlanarak sürmekte. Supermassive Black Hole şarkısına yapılan 'berbat' yorumunu görünce de içim sızladı zaten. Matt gibi yetenekli bi insanı Brian Molko'yla bile karşılaştırabilirim, o derece harika bir şey olduğuna inanıyorum onun. Devam devam.

He ayrıca da piyasa mı olmuşlar, haberim yok?  :üü

9 yaşında faLan başLadım ben muse dinLemeye.. annemLe babamın kasetLerimi sakLadığını dahi hatırLarım takıntı oLdu diye, o derece muse sever ve dinLerdim..

evet muse artık piyasa, piyasanın önde gideni hatta.. Türkiyeye bi geLdiLer 12 /17 yaş arası kitLe aniden muser oLup cıkıverdi..
asit bir örnek:

5 yıL önce bir arkadaşım ben waLkman dinLerken kuLakığa ortak oLmuştu .. diyaLog aynen söyLe, dün gibi hatırLarım:

-öyykk yağmur bu ne ya cızırtı
-Muse.. cok seviyorum ben güzin ne cızırtısı..
-söyLeyen kız mı erkek mi anLayamadım gitti bu ne böyLe ağLar gibi :S
-erkek eLif matthew beLLamy o..
-osdfln

vs

gecen yıL aynı arkadaşLa [o da ankarada kaLmayıp antaLyaya taşınmış tesadüfen buLuştuk ankarada] buLuşup oturduk sohbet ediyoruz, benim kuLakLığın biri sarkıyor her zamanki gbi kuLağımdan.. güzin bir değişmiş tam tikki oLmuş bu arada.. kuLakLığa  yine ortak oLdu ve bu kez söyLe bi diaLog geçti;

-ne dinLiosun  ..   
-muse..
-amanın muse ofhh onun soListi var ya gecen hafta saLsa da cıktı posteri odamda asıLı askhımm yhaa böLe bişiii oLamaaaaaazzz.!!

zaten o posteri saLsa ya koyanda hata..

bikaç yıL öncesine kadar muse u yazıLdığı gbi okuyup hatta muz diyip soListine kız diyip beenmeyen insanLarın diLinde sakız oLdu muse, piyasa değiL de ne şimdi..

supermassive bLack hoLe da, yeni dinLeyiciLere hitap ediyor oLabiLir de biz eski muse severLer için büyük bir hayaL kırıkLığından başka birşey değiL ne yazıkki, aLıştığımız aLternative muse tarzından popumsu bi havaya bürünmüş garip bişiy o şarkı..

ama tabi ki zevkLer tartışıLmaz, ben sadece kendi görüşümü yazıyorum..

ankara karanfiL sokakta 3 kişiden birini cevirin, kLasik dar paca üstüne siyah tshirt üstüne koyu yeşiL boLero giymiş birbirinin  kopyası kız arkadaşLarımızdan, sorun ne dinLiyosun diye, greenday, duman, tokio hoteL, Linkin park , offspring faLan derLer..

sonra durur düşünür, muse da dinLiyorum der ve yıkıLır soran kişi.......

bir de muse pLacebo duman dinLeyen tipLemeLer var ki, muse ve pLacebo gibi iki harika gruba hakaret oLarak görüyorum onLarı..

tuna biLir zamanında ne cektiğimi o tipLemeLerden =)

musetr die bi site var hatta eğer adminLerinden birine rasLarsanız rock'n coke öncesi///sonrası üye sayısı ve kaLitesindeki değişimi onLara sorun... ikisi cok yakın arkadasımdır...
tabi ki tartışma yaratmak deiL amacm aman yanLş anLaşıLmasın =)
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Aralık 2008, 20:27:13 »
Yoo, zaten tartışma yaratılcak bişe yok bence. Hani senin dediğin gibi 'ama tabi ki zevkLer tartışıLmaz, ben sadece kendi görüşümü yazıyorum..' diip işin içinden çıkabilirim bile şu an. :P Pöf her neyse, sevdiğim bir gruba onu dinleyenlere bakarak, 'aa tikkyler dinliyo şunlar dinliyo!' diyerek piyasa olmuş diyemiyorum, içim acıyo benim. Hiç bi zaman da demem, diyemem.

Bir not daha; Supermassive Black Hole'u sevmeme rağmen yeni bi dinleyici değilim ben de.

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Aralık 2008, 20:32:54 »

Bir not daha; Supermassive Black Hole'u sevmeme rağmen yeni bi dinleyici değilim ben de.

epey az da oLsa var öyLe kişiLer =)
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Ocak 2010, 23:54:10 »
O kadar ay,yapa yapa The Resistance yapabilmişler yuh.Sahneye 5 kişi çıktıklarını dahi gördüm,doldurma bir Uprising çalabilmek için.Exogenesis Pt. 1 dışında 2 defadan fazla dinlenebilir şarkıları yok bence bu albümde.Ayrıca Matt,georgism nedir ya,uzaylı paradoks düşüncelerine geri dön,dünya hepimizin diye tırt siyasi görüş olmaz.

Dipnot:Sadece resistance'larını eleştirdim.düzgün resist'sinler efendim yoksa ema'yi kaptırırlar battle for the sun'a elbette.

Gaia gittiğinden,düzelirler belki. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı eleanor rigby

• *
  • 48
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Şubat 2010, 12:36:58 »
Ya şu alacakaranlık, yeniay olayıyla gözümden düştüler sanki biraz. Şimdi bakıyorum, normalde lady gaga falan dinleyen insanlar muse dinliyor ki dinledikleri iki şarkı var, i belong to you ve supermassive black hole. Oysa eski albümleri çok daha iyidir diye düşünüyorum, öyledir de. Muse'un alacakaranlıkla tanınmasına sinir oluyorum ben. Ha, grup açısından iyi midir, olabilir, kesinlikle daha çok tanınıyorlar şu an.
Şimdi yaptıkları müzik de değişti, pek beğenmedim zaten yeni albümlerini. Artık arada hysteria, muscle museum falan dinleriz, napalım.

Çevrimdışı SéDa ERéN

• **
  • 83
  • Rom: 0
  • *WaiT Mé iN !NFéRNo~' Not Mé u'll waiT! ParasITé
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 25 Ağustos 2010, 14:31:52 »
Muscle museum BESTTTT!!

NoBody BUt ME caN NOT PlaY WIth My BRAIn ANYMORE!..

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 21 Ağustos 2011, 03:55:52 »
Bu da en sevdiğim üç gruptan biri.  ;D

Şu an bile MP3'üm de bir sürü şarkısı ekli ama benim en beğendiğim şarkıları Song of Absolution, gerçi klibinden hiçbir şey anlamadım orası ayrı.  :P

Dark Shines, Hysteria, Knights of Cydonia, Butterflies and Hurricanes, City of Delusion, Supermassive Black Hole, Stockholm Syndrom, House of the Rising Sun, ohoooo say say bitmez, burda bırakıyorum ben.  :P

Çevrimdışı Mimnennaorpi

• *
  • 39
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 13 Ekim 2012, 00:24:17 »
Super Massive Black Hole u çok sevmiştim ilk dinlediğimde ancak bir kaç arkadaşıma önerdiğimde
aa kanka bu şu Alacakaranlık 'ta çalınan şarkı değilmiydi ? diye tepkiler alınca şarkıdanda gruptanda soğudum :).
Yâ Rab bela-yı aşk ile kıl âşîna beni
Bir dem bela-yı aşktan kılma cüdâ beni