Kayıt Ol

Olasılıksız - Adam Fawer

Çevrimdışı Mr Thame Dummee

• **
  • 121
  • Rom: 1
  • Daha Gençsin.. Öğreneceksin...
    • Profili Görüntüle
    • Hortkuluk Avcısı
Olasılıksız - Adam Fawer
« : 25 Ocak 2008, 00:31:58 »
Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi? Siz hiç Loto’da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar?

Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı?

Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parkta baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mi yoksa geleceği mi görüyorsunuz? Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, ‘OlasılıkSız’ tam size göre bir roman..

Kitabın tanıtımı bu... Belki sizin için pek bir şey ifade etmeyebilir... Benim için de arkasındaki yazı önemsizdi ama eğer Dan Brown tarzı dediğimiz kitaplar hoşunuza gidiyorsa şu iki satırlık yazımı okumanızı rica ederm. ;D

Yazarı bile tanıdık değil evet belki ama kitabın üslubu kurgusu... yorum yapamıyorum muhteşem...
Güzelim sömestr tatilinizde her akşam 100er sayfa okuyup 4 5 günde bitirebileceğiniz bir kitap.. Kefilim

Felsefe bu kardeşim: Save the Cheerleader, Save the world...

Zümrüdüanka Yoldaşlığı => SeVeRuS SNaPe

kayiprihtim kayiprihtim... Al linki tıkla şimdi... Yaşamak için fantastik dünyada... Arkadaşlıklar kuruldu burada...Lay lay lay lay lay... Cesaret ister hayaller... İnancımız bizi besler.. Nolursa olsun buradayız... İşte parola: kayiprihtim Forever...

Önemli Olan Zirveye Ulaşmak Değildir... Zira Yılan Da Zirveye Ulaşabilir, Kartal Da... Ama Birisi Sürünerek, Diğeri Süzülerek... Nereye Ulaştığınız Değil, Nasıl Ulaştığınız, Önemlidir.

Çevrimdışı nymph

• 412
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Olasılıksız - Adam Fawer
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2008, 13:09:17 »
kanka buraya da açtın ya bu konuyu helal ne diyeyim  :D kesinlikle süper bir kitap elimden bırakmadan okumuştumm  ;D bu arada 4 5 gün fazla be kanka maksimum 3 günde biter  :P (abarttım sanki :P )
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı Mr Thame Dummee

• **
  • 121
  • Daha Gençsin.. Öğreneceksin...
    • Profili Görüntüle
    • Hortkuluk Avcısı
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2008, 14:00:24 »
benim bir gündü...Ortalama yazayım dedim...

Herkes bilinçlensin canım... :P

Felsefe bu kardeşim: Save the Cheerleader, Save the world...

Zümrüdüanka Yoldaşlığı => SeVeRuS SNaPe

kayiprihtim kayiprihtim... Al linki tıkla şimdi... Yaşamak için fantastik dünyada... Arkadaşlıklar kuruldu burada...Lay lay lay lay lay... Cesaret ister hayaller... İnancımız bizi besler.. Nolursa olsun buradayız... İşte parola: kayiprihtim Forever...

Önemli Olan Zirveye Ulaşmak Değildir... Zira Yılan Da Zirveye Ulaşabilir, Kartal Da... Ama Birisi Sürünerek, Diğeri Süzülerek... Nereye Ulaştığınız Değil, Nasıl Ulaştığınız, Önemlidir.

Çevrimdışı Onirique

• *
  • 44
  • Rom: 0
  • living is easy with eyes closed.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2008, 00:09:06 »
cok hosuma gitmisti. yazın denize falan gitmedigimi hatırlarım ben bu yüzden :P agzım acık okumustum : :anem
~
Herkes ve her şey, beni yok etmek için, durmaksızın payını isteyerek, hiçbir zaman, bana el uzatmadan, yardımıma gelmeden, böyle olduğum için ve böyle kalayım diye beni severek, üstüme geliyor.
AlbertCamus

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Şubat 2008, 11:13:14 »
benim bir gündü...Ortalama yazayım dedim...

Herkes bilinçlensin canım... :P

Aynen bende bir günde bitirdim :) Onirique'in aksine yazın denize gittim ama plajda okudum :P Olayları, aksiyonu bir film edasıyla anlatışı, muhteşem kurgusunun yanında o teorileri öğrenmek benm için çok iyi oldu. Heissenberg teorisini bana gösterdiği için bu kitaba borçlu sayılırım, bu teori üzerine yazdığım bir makale ile yerel de olsa gazeteye çıktım zira :D
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2008, 12:29:20 »
Müthişti.. Nefessiz okudum denebilir. Bilim, merak, heyecan, adrenalin, entrika... Hepsi bir arada. Daha ne isteyebilirim ki bir kitaptan? :D

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #6 : 11 Mayıs 2008, 19:32:10 »
Müthişti.. Nefessiz okudum denebilir. Bilim, merak, heyecan, adrenalin, entrika... Hepsi bir arada. Daha ne isteyebilirim ki bir kitaptan? :D
Okadar da mühiş değildi bence ,tamam iyiydi sürükleyiciydi de ,...abartmamak lasım  :-X

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Mayıs 2008, 17:44:13 »
Okadar da mühiş değildi bence ,tamam iyiydi sürükleyiciydi de ,...abartmamak lasım  :-X

Arkadaşım.. taptım ben o kitaba resmen, yaladım yuttum sen gelmiş ne diyorsun :P

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #8 : 14 Mayıs 2008, 16:04:50 »
Arkadaşım.. taptım ben o kitaba resmen, yaladım yuttum sen gelmiş ne diyorsun :P
Helal olsun o zaman :D

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Mayıs 2008, 18:38:16 »
Kitap dedin mi böyle olcak işte. Okurken sonunu gerçekten çok merak ettiğim kitaplardandır, çünkü öyle bi kurgulanmış ki bi fikir yürütemedim sonunda nolcağı hakkında.

Sonuç olarak okunması gereken kitaplardan, kesinlikle mükemmel..(:

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #10 : 30 Mayıs 2008, 14:53:43 »
Çok iyi yorumlar var, yazın(yaz geldi ya!) okumayı düşünüyorum. :)

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Rom: 0
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Haziran 2008, 14:41:35 »
Hala en çok satılanlar arasında raflarda olan bir kitap..Kısa süre içinde alıp okumayı düşünüyorum, üslup hoş diye düşünüyorum. Yazarın 2oo8 Nisan ayında "Empati" adlı bir kitabı çıkmıştır.

I'll be your water. I'll be yours

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Haziran 2008, 22:35:01 »
Çok harika bi kitap bitiricem bigün inş.. Kitap dediğin gerçekten böyle olur okuyup geçmiyiceksin herşeyi yazarın yapmasını beklemek bence aptallık bişeyleride sen çözmelisin ;D

Çevrimdışı Belgarion

• **
  • 286
  • Life is only joke maybe we make it!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Haziran 2008, 14:37:22 »
Çok güzel bir kitap okunması şiddetle tavsiye edilir !

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 19 Haziran 2008, 22:39:37 »
günümüz edebiyatının aynası olmuş tavsiyederim