Kayıt Ol

"Eski Dünyanın Orduları" Yayında!

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« : 06 Haziran 2011, 18:32:58 »

İki arkadaşın bir araya gelerek hiçbir sponsor ve maddi destek almadan bir kısa film yapmaya çalıştığını hayal edin. Bahsettiğimiz öyle küçük de bir şey değil hani. İçerisinde bilim kurgu, fantastik türüne ait konular ve buna özel efektler barındırsın. Bunun yanında tarihle sentezlensin. Gerek kostümleri, gerek görsel efektleri, gerekse konusu ile sizleri olağanüstü bir maceraya sürüklesin...

İşte bu hayal, sadece 2 öğrenci tarafından hiçbir sponsor ve prodüksiyon desteği olmadan gerçeğe dönüştürüldü! Geçtiğimiz günlerde Eski Dünyanın Orduları adıyla duyurulan bu kısa filmin ortaya çıkışındaki asıl iki isim İsmail Kemal Çiftçioğlu ve Tuncay Çakmanus.

Fragmanı, resmi sitesi www.eskidunyafilm.com'da yayınlanan filmin yönetmeni İsmail Kemal Çiftçioğlu, görüntü yönetmeni Cezmi Kardaş, oyuncuları ise Tuncay Çakmanus, Çilem Özel, İsmail Kemal Çiftçioğlu, Metin Yağlı ve Yavuz Sinan İleri. Haziranda tamamen internette yayınlanacak olan 30 dakikalık film için hikaye tartışmaları başladı bile. Tarihi ve geleceği bir arada harmanlayan filmin, içeriği ile bağlantılı sürpriz sonu sır gibi saklanıyor.

Filmin dünyasına giriş niteliğindeki konusu şu şekilde;

Alıntı
Sargon, ne zaman başladığını bile hatırlamadığı korkunç bir savaşın tam ortasında mücadele eden deneyimli bir askerdir… Zaman ve mekandan yoksun bu muazzam savaş alanında tek düşmanı “Cellat” diye tabir ettiği büyük bir savaşçıdır. Sınırsız silah ve akıl oyunlarıyla bezenmiş, orduların ve sayısız dünyaların önemsiz bir piyon gibi devrildiği bu korkunç dövüşte Sargon, bir türlü Cellat'a karşı üstünlük gösterememektedir. Cellat'ın zaman ve mekan üzerinde kavrayamadığı bir gücü vardır. Bu gücü kendisi de ele geçirebilirse oyunu sona erdirebilecektir...

Bizler de, kısa film çıkmadan önce yönetmeni  İsmail Kemal Çiftçioğlu ile sizler için keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Filmin yapım sürecini ve böyle bir fikrin nasıl oluştuğunu anlatan röportaj ve filmin fragmanı için buradan buyurun.

Not:
Her ne kadar yeni gelişmeleri aktaracak olsak da, siz yine de arada bir www.eskidunyafilm.com adresine ve resmi facebook sayfasına uğramayı unutmayın.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: "Eski Dünyanın Orduları" Yakında Yayında!
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2011, 21:33:16 »
Vay be! Çok harika bir projeye benziyor, amatör olması ise onu epey cazip hale getiriyor. Kurgu da sağlam, fragmanı izledim resmi sitesinden gerçekten baya baya şehir tasarlamış adamlar, Star Wars filmlerini dövecek neredeyse. :)

Teşekkürler, röportaj da çok bilgilendirici olmuş. :)
May the force, be with you.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Eski Dünyanın Orduları’ndan Yeni Fragman!
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2011, 12:34:26 »
Geçtiğimiz günlerde haberini gerçekleştirdiğimiz, Türkiye’nin ilk bağımsız bilimkurgu filmi “Eski Dünyanın Orduları”nın, Haziran’daki gösteriminden önceki son fragmanı yayınlandı. Değerli dublaj yönetmeni Aziz Acar ve seslendirme sanatçısı Zeki Atlı’nın destekleri ve katkılarıyla içeriği daha da güçlenen 30 dakikalık film, Haziran’ın son haftası bedava olarak sitesinden yayınlanacak.

2 öğrencinin hiçbir sponsor ve maddi destek olmadan çektiği film, tarih ile geleceği harmanlayan hikayesi ile ilgi uyandırıyor. Daha önce hiçbir Türk filminde olmadığı kadar görkemli görsel efekt sahneleri içeren film; hikayesi, müzikleri, kostümleri, savaş sahneleri ve daha birçok özelliği ile izleyicilere Türk sinemasında alışık olmadığımız bir deneyim yaşatacak.

Fragmanları, resmi sitesi www.eskidunyafilm.com’da yayınlanan filmin yönetmeni İsmail Kemal Çiftçioğlu, görüntü yönetmeni Cezmi Kardaş, oyuncuları ise Tuncay Çakmanus, Çilem Özel ve İsmail Kemal Çiftçioğlu. Film hakkındaki en son haber ve gelişmeler resmi sitesinden ve Facebook sayfasından takip edilebilir.

Fragmanı izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: "Eski Dünyanın Orduları" Yakında Yayında!
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2011, 18:32:23 »
Ben çok beğendim fragmanı da, öyküyü de. Umarım beklentilerimizi karşılar. :)
May the force, be with you.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Temmuz 2011, 12:22:20 »
Ve nihayet kısa film yayında! Hemen izledim ve ilk yorumum tek bir kişinin böyle güzellikte bir iş çıkarabilmesi müthiş :) Demek ki elinde kaynak ve gerekli maddi durum olsa daha neler neler yapabilirmiş.

Bu vesileyle İsmail Kemal Çiftçioğlu ve şahsında tüm ekibine tebriklerimi iletiyorum. Kısa süre içerisinde portalda da yayınlayacağız haberi. Şimdilik ister buraya tıklayarak, isterseniz hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
Ynt: "Eski Dünyanın Orduları" Yayında!
« Yanıtla #5 : 05 Temmuz 2011, 13:10:47 »
Gayet başarılı, gayet. Gurur duydum.

Çevrimdışı Beyaz Gölge

• **
  • 56
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Temmuz 2011, 15:52:25 »
2. Si ne zaman geliyo? :D Gerçekten çok sevdim. . :) Oldukça başarılı bir çalışma koymuşlar ortaya. .
...Hayal Edebildiğin Kadarını Gerçekleştirebilirsin...

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Temmuz 2011, 17:53:08 »
Şaşırdım. Açıkcası işin içinde bir kaç kişi olduğundan ve maddi durum söz konusu olduğundan anca "Selena" gibi bir şey bekliyordum ama bayağı şaşırdım yahu.

İki öğrencinin herhangi bir maddi destek olmaksızın Türk sinemasının en başarılı görsel efektlerini çıkarabilmeleri insanı "Senelerdir böyle bir şey çıkarılabilecekken neden b.k gibi korku filmleri ile uğraşıyorsunuz?" diye düşündürüyor. Bunca zaman bizden bir fantastik/bilim kurgu türünde film çıkacağını duyunca burun kıvırmamıza neden olan türk filmlerini yerin dibine sokabilecek bir yapım olmuş. Oyunculuk bazı yerlerde çok iyi olmamış ancak daha önce bir film için kamera önüne geçmediklerinden doğal birşey. Tebrik ediyorum tüm ekibi.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Temmuz 2011, 13:51:10 »
Bunalttı açıkçası. Işık ve bilgisayar efekti olayının cılkını çıkarmışlar biraz. İzleyemedim tamamını, olay örgüsü akıcı değil, film bunaltıcı.

Fena değil ama zorlanırsa izlenir. Çoğu filmden daha iyi. Yine de bir çok profesyonel film bile sırtını bu kadar bilgisayara dayamıyor. Abartmamak lazım.
try again fail again fail better

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Ağustos 2011, 16:55:04 »
Arkadaşlar bugün saat 22:30'da Trt Haber kanalının "Güzel Ülke" adlı programında filmin kamera arkası ve yapım öyküsü yayınlanacak. Boş vaktiniz varsa izleyin derim.

Ayrıca program fragmanına ve detaylı habere buradan ulaşabilirsiniz.