Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #765 : 22 Eylül 2015, 20:57:11 »
Artık bir kitabın fiziksel baskısıyla elektronik sürümünün birlikte çıkması standart hale gelmeli. Hadi bunu geçtim, en azından baskısı tükenmiş kitapları elektronik olarak sunmanın yayınevine hiçbir zararı yok sanırım. Bunu engelleyen tam olarak nedir, gerçekten anlamış değilim. Bilmediğim bir süreci vardır belki fakat üstesinden gelinmesi zor bir durum olduğunu da pek sanmıyorum. Yayınevleri bu hizmeti sunmadıkça gönüllüler ücretsiz olarak hazırlayıp sunmaya devam edecektir, etmeliler de.

Öyle. Ama yayınevleri bu dediklerini yapsa bile bir kitabı elektronik olarak okuyacağımı sanmıyorum. Elektronik kitaplar daha rahat fakat ben kitapları kitaplığımda görmek isterim :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #766 : 22 Eylül 2015, 22:19:48 »
Kitapları kitaplığımda görmek ben de istesem de e kitap benim mecbur olduğum bir durum. Üstelik çağımızın iyi bir getirisi. Görsem bu kadar çok istemezdim belki; ama şu durumda hem kendime hem de genel olarak insanlara olan avatnajlarının farkındayım.

Gönüllüler çıkan kitapları hemen düzenleyip koyamıyorlar internete, insanlar işlerinden güçlerinden bulabildiği vakitlerde yürütüyorlar bu işi. Oysa bu iş yayınevlerince yapıldığı takdirde hiçbir gecikme yaşanmaz, yabancı ülkelerde olduğu gibi.

Bunun dışında bir sürü e kitap mağazası var, ayrıca yerli ve sadece e kitap satan bir internet mağazası ancak yayınevlerinin ve okurların çaba ve uğraşlarıyla ortaya çıkabilir. Bu süre zarfında da Google Play Kitaplar, D&R, İdefix, İbooks -ki Türkiye'de tam olarak açılması için iyi bir teşfiktir- gibi mağazalarda satış yapılabilir.

Dediğim gibi, İthaki gibi büyük bir yayınevinin bu konuda bir tereddütü olmaması gerektiğini düşünüyorum. Umarım en kısa zamanda böyle bir atılım gerçekleşir.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #767 : 22 Eylül 2015, 22:39:57 »
Elbette elektronik okuyup okumamak tercih meselesi. Gerçi bizim ömrümüz içinde gerçekleşir mi bilmiyorum, ama bir noktada kağıt kitapların tamamen tarih olacağından eminim. Neyse, konu zaten bu değil. E-kitabın yayınevine pek bir maliyeti olmadığından talep az da olsa bir zarara girmeyecekler. Ellerinde kalması falan söz konusu değil sonuçta. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #768 : 22 Eylül 2015, 22:57:10 »
Ben de kitaplıkta kitap görmek isteyenlerdenim ama özellikle basımı bulunmayan ama ekitap olarak güzel hazırlanmış bilimkurgu kitaplarını okuyabilmek için Kindle almak istiyorum. Aranızda bu cihazı kullanan var mı? Boyut olarak biraz küçük gibi geldi bana kitap okurken rahatsız ediyor mu bu durum? Hazır konu burada dönüyorken sormak istedim..

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #769 : 22 Eylül 2015, 23:20:23 »
Kindle konusunda bir fikrim yok. Benim tek isteğim hevesle beklediğim kitapları tarama zahmetinden kurtulmak. Kitabı taradığım o süre boyunca taradığımdan daha çok sayfa okuyabilirim.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #770 : 22 Eylül 2015, 23:36:19 »
Oyunbozanlık yapmak istemem ama bu konu altında e-book tartışmasını daha fazla uzatmayıp, Tartışma Platformu altındaki uygun başlık olan E-kitap Ve Normal Kitap'ı kullanırsak konuların temizliği açısından daha güzel olur. Burayı İthaki Yayınları'na sorulacak sorulara ayıralım. :)
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #771 : 22 Eylül 2015, 23:47:34 »
Sanırım bu aslında biraz yayınevinin dikkatini çekmek için. :)

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #772 : 27 Eylül 2015, 21:11:50 »
Herbert'in başka kitapları ya da Dune hakkında yazdığı ana seri dışındaki kitaplarla da ilgilenecek misiniz?
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #773 : 28 Eylül 2015, 00:44:23 »
Kafes'in ikinci kitabı gelecek mi? Daha doğrusu ikinci kitabı var mı?

Çevrimdışı ceydadogam

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #774 : 28 Eylül 2015, 14:51:52 »
Geçen sene İthaki Antalya kitap fuarında yoktu benim için büyük hayal kırıklığı olmuştu acaba bu sene antalya fuarında olucakmı merak ediyorum, çünkü kitap bile almıyorum kendimi fuara saklıyorum ...

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #775 : 29 Eylül 2015, 19:46:11 »
Başka bir forumda gördüm. Telefon ile arayıp soran bir arkadaşa, Zaman Çarkı 7. Kitap için kasım ayının ikinci haftası demişler. Çıkar mı çıkmaz mı bilinmez ama benim gibi merak eden diğer arkadaşlara ileteyim dedim.

Çevrimdışı tnrkrp

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #776 : 11 Ekim 2015, 10:12:46 »
Wheel of Time Companion yeni Zaman Çarkı kitabı, gündeminizde mi?

Çevrimdışı briareus

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #777 : 17 Ekim 2015, 00:55:27 »
Gedik savaşları,krondor serisi,yılan savaşları vs gedik savaşları kitapları,Arthur C. Clark kitapları,Vakıf serisi,Zaman Çarkı Yeni Bahar ve diğer kitapları bunların basımı olacak mı?

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #778 : 17 Ekim 2015, 13:14:35 »
Şu gedik savaşlarının 22 kitabını falan basıp son 3 "kitabı basmayarak zaten ayıp ediyorlar bari çevrilmişleri bassalarda bizlerde alıp okusak keşke :\\\\

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #779 : 21 Ekim 2015, 01:24:39 »
1. Glen Duncan'ın Son Kurtadam serisi dışında başka kitabını basacak mısınız? (yalvarırım basın)
2. Basmanız için ne yapabilirim?