Kayıt Ol

İthaki Yayınları Soru Hattı

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: İthaki Yayınları Soru Hattı
« Yanıtla #1035 : 08 Nisan 2017, 12:15:52 »
Zaman Çarkı'nın ikinci kitabı büyük avı ne zaman tekrar basacaksınız?

Bu ay içerisinde dağıtımı yapılacak.

Çevrimdışı Eru Iluvatar

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1036 : 09 Nisan 2017, 01:14:17 »
Zaman Çarkı'nın ikinci kitabı büyük avı ne zaman tekrar basacaksınız?

Bu ay içerisinde dağıtımı yapılacak.
Diğer kitaplar da dahil mi ? İlk 5 kitabı toplu almıştım ve bitirdim.5.kitaptan itibaren nereye baktiysam bulamadim.Tükenmiş olarak gözüküyor.

Çevrimdışı darkshaman

• *
  • 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1037 : 12 Nisan 2017, 15:26:17 »
@irbis Zaman Çarkı 11. Cilt: Düş Hançeri bu aralar basılacak mı?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1038 : 12 Nisan 2017, 17:53:39 »
@irbis Zaman Çarkı 11. Cilt: Düş Hançeri bu aralar basılacak mı?

Zaman Çarkı'nın baskısı tükenen ciltleri sırasıyla yeni baskıya girecek. O yüzden ilk olarak 2. cilt basılıyor şu an. Devamında kalan ciltler de basılacak, yalnız çok kesin bir tarih vermem şu an mümkün değil. Birkaç ay içerisinde basılacak ama.

Ek olarak Enginlik Serisi de elbette devam edecek. Niye devam etmesin ki? Hazırlıklar devam ediyor. Hacimli kitaplar. Ha deyince çıkartamıyoruz maalesef.

Çevrimdışı zehir

• **
  • 83
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
    • Goodreads
« Yanıtla #1039 : 12 Nisan 2017, 20:35:45 »

Ek olarak Enginlik Serisi de elbette devam edecek. Niye devam etmesin ki? Hazırlıklar devam ediyor. Hacimli kitaplar. Ha deyince çıkartamıyoruz maalesef.

Bunu okuyunca "Dresden Dosyaları neden devam etmiyor ki" diye sorasım geldi ama sormayacağım. Onun yerine, Jeff VanderMeer'in Nebula ödüllü Southern Reach üçlemesi konusunda İthaki'nin bir girişimi var mı merak ediyorum. Malum Alex Garland ilk kitabı sinemaya uyarlıyor şu an, film çıkmadan kitabı dilimizde görebilsek ne güzel olur.
“...Why should I be made to feel I have to apologize for my existence? Maybe it's my brain chemistry. Maybe that's what's wrong with me. Bad chemistry. All my problems and anxiety can be reduced to a chemical imbalance or some kind of misfiring synapses. I need to get help for that. But I'll still be ugly though. Nothing's gonna change that.”

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1040 : 13 Nisan 2017, 10:52:41 »

Bunu okuyunca "Dresden Dosyaları neden devam etmiyor ki" diye sorasım geldi ama sormayacağım. Onun yerine, Jeff VanderMeer'in Nebula ödüllü Southern Reach üçlemesi konusunda İthaki'nin bir girişimi var mı merak ediyorum. Malum Alex Garland ilk kitabı sinemaya uyarlıyor şu an, film çıkmadan kitabı dilimizde görebilsek ne güzel olur.

Dresden :)

Görmediniz sanırım. VanderMeer'leri Alfa basıyor. İki gün önce tüm Southern Reach üçlemesi ön siparişe açıldı. Aynı zamanda öncesinde başka bir VanderMeer kitabı daha yayımladılar. Harikalar Kitabı. Muazzam bir kaynaktır. Tavsiyemiz olsun.

VanderMeer'i çok severiz biz ailecek.

Çevrimdışı zehir

• **
  • 83
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
    • Goodreads
« Yanıtla #1041 : 13 Nisan 2017, 20:34:48 »
Gerçekten de görmemişim, çok sağ olun. Oldukça güzel bir sürpriz oldu  :)
“...Why should I be made to feel I have to apologize for my existence? Maybe it's my brain chemistry. Maybe that's what's wrong with me. Bad chemistry. All my problems and anxiety can be reduced to a chemical imbalance or some kind of misfiring synapses. I need to get help for that. But I'll still be ugly though. Nothing's gonna change that.”

Çevrimdışı oh yes

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1042 : 14 Nisan 2017, 21:12:25 »
yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen; gedik savaşları serisinin kalan kitaplarının çevrilmeyeceğini duymuştum bir yerde. daha önce bahsi geçti mi başlıkta bilemiyorum.5-6 kitap falan kalmıştı serinin sonlanmasına,acaba planlarınızda kalan kitapların çevrilmesi var mı? yoksa seriyi ingilizce mi bitireceğiz? teşekkürler şimdiden.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1043 : 15 Nisan 2017, 01:31:18 »
yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen; gedik savaşları serisinin kalan kitaplarının çevrilmeyeceğini duymuştum bir yerde. daha önce bahsi geçti mi başlıkta bilemiyorum.5-6 kitap falan kalmıştı serinin sonlanmasına,acaba planlarınızda kalan kitapların çevrilmesi var mı? yoksa seriyi ingilizce mi bitireceğiz? teşekkürler şimdiden.
2 sayfa geride benim soruma cevap vermişlerdi . Olumsuz cevap .

Çevrimdışı cadikazanniii

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1044 : 25 Nisan 2017, 22:13:22 »
merhaba. eski cevaplara baktım ama göremedim, daha önce cevaplandıysa kusura bakmayın. ann leckie'nin Imperial Radch 3. kitabı ne zaman çıkacak acaba?

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
« Yanıtla #1045 : 26 Nisan 2017, 19:02:39 »
Tom Wood'un Suikastçi kitabının devamı gelecek mi? Bir de programınızda başka polisiye kitaplar var mı?

Çevrimdışı sheril

• **
  • 63
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1046 : 27 Nisan 2017, 22:07:48 »
Merhabalar, Kuzgunun Gölgesi serisinin 3. ve son kitabı olan Queen of Fire kitabının çevirisi yapılıyor mu, yayınlanacak mı merak ediyoruz :) burada 2017 nin ilk aylarında yayınlanacağı yazılmış ancak kitap hala yayınlanmadı

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1047 : 01 Mayıs 2017, 22:17:08 »
Soru değil de geri bildirimim olacak bir tane. Silmarillion baskısı çok kötü. O kalitede bir kitaba hiç yakışmamış. Kapak resmi çok kötü, kitanın garip de bir boyutu var, gerçekten de  hayal kırıklığı.  Bitmemiş Öyküler kitabı tarzında bir baskı yapsaydnız keşke. Başka bir arkadaşım için de sipariş vermiştik o da hayal kırıklığına uğradı baskıyı görünce. Böylesi, tabiri caizse şahsına münasir ve kült bir esere daha kaliteli bir baskı olması gerekirdi.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1048 : 03 Mayıs 2017, 10:54:51 »
merhaba. eski cevaplara baktım ama göremedim, daha önce cevaplandıysa kusura bakmayın. ann leckie'nin Imperial Radch 3. kitabı ne zaman çıkacak acaba?

3. kitap çok yüksek ihtimalle kasım ayında yayımlanacak.

Tom Wood'un Suikastçi kitabının devamı gelecek mi? Bir de programınızda başka polisiye kitaplar var mı?

Devam etmek istiyoruz. Çevirileri yapılıyor. Fakat şu an yayın programımızda yerini kesinleştirmiş değiliz.

Merhabalar, Kuzgunun Gölgesi serisinin 3. ve son kitabı olan Queen of Fire kitabının çevirisi yapılıyor mu, yayınlanacak mı merak ediyoruz :) burada 2017 nin ilk aylarında yayınlanacağı yazılmış ancak kitap hala yayınlanmadı

Merhaba, evet çevirisi yapıldı fakat henüz editöryel süreçten geçmedi. Yaz sonu sonbahar başı gibi diyelim.

Soru değil de geri bildirimim olacak bir tane. Silmarillion baskısı çok kötü. O kalitede bir kitaba hiç yakışmamış. Kapak resmi çok kötü, kitanın garip de bir boyutu var, gerçekten de  hayal kırıklığı.  Bitmemiş Öyküler kitabı tarzında bir baskı yapsaydnız keşke. Başka bir arkadaşım için de sipariş vermiştik o da hayal kırıklığına uğradı baskıyı görünce. Böylesi, tabiri caizse şahsına münasir ve kült bir esere daha kaliteli bir baskı olması gerekirdi.

Eleştirileriniz için çok teşekkürler. Tolkien eserlerini elden geçirme gibi bir planımız var ufukta fakat ne zamana hazır olur emin değilim.

Çevrimdışı Antrim

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1049 : 13 Mayıs 2017, 14:07:43 »
Zaman Çarkı Büyük Av bu ay içinde çıkar mı?