Kayıt Ol

Kafka ve Balzac Kitapları

Çevrimdışı Poirot

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Kafka ve Balzac Kitapları
« : 30 Temmuz 2011, 23:36:24 »
Arkadaşlar, Kafka ve Balzac kitapları okumayı düşünüyorum ama birçok yayınevi tarafından basıldıklarını öğrendim. Bu yüzden tereddütte kaldım. Her yayınevinin çevirisine güvenilmiyor, bilirsiniz. İşte bu konuda sizden yardım istiyorum. Çevirisi iyi ve bu yazarların kitaplarını tam metin basan yayınevleri hangileridir? Ya da siz bana hangisini önerirsiniz?

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kafka ve Balzac Kitapları
« Yanıtla #1 : 31 Temmuz 2011, 09:54:00 »
Franz Kafka için Cem yayınevini tercih etmelisin, Kamuran Şipal'in çevirisiyle çok oturaklı, hissediliyor. Tamamen tam metin. Can Yayınlarının çevirisi Ahmet Cemal'den, o da sağlamdır.
Balzac içinse Can yayınlarından Tahsin Yücel'in çevirisini okuyabilirsin.  Vadidaki Zambak'ın -E Yayınlarından- baskısını okuyabilirsin. İş Bankası Kültür yayınlarını da deneyebilirsin.
İyi okumalar.

Çevrimdışı Poirot

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Temmuz 2011, 15:02:58 »
Çok teşekkürler.

Çevrimdışı aksuvar

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2011, 07:04:29 »
çok güzel tercihler sizi tebrik ederim... :)

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2012, 00:01:30 »
Kafka'nın "Dönüşüm" adlı eserini kesinlikle Can yayınlarından tavsiye ederim. Ahmet Cemal'in çevirisi harikadır. Kitabın sonunda sonsöz ve Kafka'nın eseri hakkında yaptığı yazışmalar da yer alır. Lisans eğitimi sırasında bu kitap üzerine ödev de hazırlamıştım. Can yayınlarından çıkan Dönüşüm'ü ise çok değer verdiğim ve Ünsal Oskay'ın talebelerinden olan bir hocam tavsiye etmişti. Kulakları çınlasın.
Zemine Kazılı Notlar
http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com/

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2012, 01:04:35 »
Kafka için benim de önerim Kamuran Şipal ama özellikle Dönüşüm için bir Vesel Atayman önsözü okunmalı derim.
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...