Kayıt Ol

Kralkatili Güncesi - Patrick Rothfuss

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralkatili Güncesi // Patrick Rothfuss
« Yanıtla #240 : 19 Temmuz 2013, 12:59:30 »
Bu seri de "Game of Thrones" gibi herkesin izlediği, bildiği, ergenlerin diline düşecek bir seri olacaksa hiç sıcak bakmıyorum açıkçası bu dizi işine.
Hatta kesinlikle kitapta ki o 'duygu'yu aktarabileceklerini zannetmiyorum.Umarım vazgeçerler bu fikirden.
En azından Kral katilimiz sadece bizim olsun, bizim bildiğimiz, konuştuğumuz bir seri olsun.
Herkesin, özellikle ergenlerin diline düşmesin. :P

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 19 Temmuz 2013, 13:10:15 »
Ben dizi değil de film olacak diye duydum? :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #242 : 19 Temmuz 2013, 13:53:11 »
goodreads'te Rothfuss'un bir videoda son kitabın 2014'te çıkacağının sinyallerini verdiğini yazıyor. hem dizi hem kitap aynı anda çıksa, hayat bayram olsa, insanlar el ele...
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 20 Temmuz 2013, 01:53:38 »
Bu seri de "Game of Thrones" gibi herkesin izlediği, bildiği, ergenlerin diline düşecek bir seri olacaksa hiç sıcak bakmıyorum açıkçası bu dizi işine.
Hatta kesinlikle kitapta ki o 'duygu'yu aktarabileceklerini zannetmiyorum.Umarım vazgeçerler bu fikirden.
En azından Kral katilimiz sadece bizim olsun, bizim bildiğimiz, konuştuğumuz bir seri olsun.
Herkesin, özellikle ergenlerin diline düşmesin. :P

Dizisi bence gayet mükemmel.Boşver sen o ergenleri.Onların diline düşmesin diye biz güzelim diziden olmayalım.Kralkatili güncesi en az buz ve ateşin şarkısı kadar diziye uyarlanabilecek bir seri.Çünkü fantastik ögeler olduğu kadar gerçekçi birçok öge var.Umarım iyi bir bütçe aktarırlarda güzel bir yapım olur.Game of Thrones'u milyalarca kişi izliyor.Onu bırakın doğaüstü diye saçma sapan vampir dizilerini milyonlar izliyor.Biraz akılları varsa bu seridende bir Game of Thrones çıkabilir.

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 20 Temmuz 2013, 02:53:09 »
   Bize kalsın mantığıyla bakmaya devam ettiğimiz sürece birkaç eser bize kalacak, dilimize çevrilmemiş ham cevherler de yabancılara. Eğer Game of Thrones ergenlerin diline düşmeseydi belki de devam kitaplarını dilimize kazandırılmış olarak göremeyecektik. Umarım Kralkatili'nin dizisi çıkar da ülkemizde daha çok yabancı kitapların çevrilmesine vesile olur.

Yaşasın ergenler.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 20 Temmuz 2013, 14:40:41 »
Bu "kimse okumasın sadece bize kalsın ergenleri sevmiyoruz" düşüncesi bitti sanıyordum. Bırakın, diğer insanların sevip sevmemesi umrunuzda olmasın. Bırakın Facebook'ta onlarca sayfa açsınlar "Kralkatili Sevenler", "Kingkiller TR" diye. Bırakın bütün genç kızlar Kvothe'u oynayan erkeğe aşık olsun, erkekler de Fela'ya. Nasıl kendiniz rahat olmak istiyorsanız, insanları da rahat bırakın.

Bu arada emuk çok güzel demiş. Game of Thrones örneği var gözümüzün önünde. Dizisi çıkmasa kitaplar kim bilir ne zaman çevrilirdi. Şöyle söyleyeyim, Buz ve Ateşin Şarkısı'nı dizisi çıkmadan önce de duymuştum hatta almak istemiştim ama -yamulmuyorsam- Arkabahçe çevirisinin kötülüğü falan derken vazgeçtim ve bu kadar iyi bir seri olduğunu bilmiyordum. Dizisi çıkınca ilk sezonu izledim ve kitapları alıp okudum. Ve evet, o zamanlar ergendim[*]hala ergen mi sayılıyoruz bilmiyorum[/*].

Kralkatili Güncesi bize kalmasın. Dizisini de yapsınlar, filmini de. Herkes izlesin dizisini filmini, ama en çok da ergenler izlesin o zaman.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı minrand

• **
  • 80
  • Rom: 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 20 Temmuz 2013, 17:12:46 »
Bırakın bütün genç kızlar Kvothe'u oynayan erkeğe aşık olsun, erkekler de Fela'ya.

Madem öyle yapsınlar dizisini ya da filmini artık hangisini yapacaklarsa ben hemen Auri ve Devi'ye aşık olayım. Hatta eğer aşk aşırı sevgi ve bağlılık duygusu ise ben abartıp Elodin'e bile aşık olurum. Fela'ya da aşık olmak isterdim ama o benden daha iyilerini hak ediyor bir de ayrı dünyaların insanıyız, o yüzden olmaz  :D. Ama sorun onda değil bende. Denna senle hayatta olmaz ablam(seni arkadaşım hatta kardeşim olarak görüyorum yalana bak sana uyuz oluyorum  ;)).Sen çok çirkin ve aptalsın keşke ölsen.
"oh lord, if there is a lord,
save my soul, if i have a soul."

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 20 Temmuz 2013, 19:05:59 »
Yaaa filmini çekmek benim hayalimdi.. Böyle emekli olunca falan en kral adamları tutup çekicektim ne güzel... Ses getirecekti.
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 20 Kasım 2013, 15:18:49 »
The Doors of Stone olacakmış 3. kitabın ismi ve 2014 veya 2015 te çıkacakmış Ama Pat'ın gönlünden 2014 geçiyormuş :D
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Patrick Rothfuss Gümbür Gümbür Dönüyor
« Yanıtla #249 : 30 Ocak 2014, 01:19:48 »

Kralkatili Güncesi’nde dünyanın gözü kulağı 3. kitap olan “Taş Kapıları”ndayken (The Doors of Stone), son günlerde Rothfuss yepyeni sürprizlerle adından söz ettirmeye başladı. Üzgünüz, 3. kitap biraz daha bekleyecek. Ancak yeni dönemin başarılı fenomeni Kvothe’un dünyasından ayrılmaya henüz hazır değil. Çünkü 3. kitaba geçmeden önce bize birkaç kısa romanla anlatmak istediği başka öyküler var. Hatta onunla da yetinmeyip, başka kitaplarda bambaşka öykülerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Kalkanlarınızı kaldırın, çünkü bu sağlam bir haber bombardımanı olacak!

Sıradaki Kitapları:

- 9 Eylül’de ortaya çıkması beklenen ilk öykü hancı Kote’nin yardımcısı Bast ile ilgili. The Lightning Tree (Yıldırım Ağacı) adındaki bu kurgu aslında Bast’ı merkezine alan bir kısa roman (novella). Ancak bu tek başına basılacak bir eser de değil, çünkü The Lightning Tree’yi George R.R. Martin ve Gardner Dozois’ın üzerinde çalıştığı Rogues (Hırsızlar) adlı büyük antolojide göreceğiz.

- Rothfuss’ın üzerinde çalıştığı tek kısa roman bu değil. Kvothe’un okulda tanıştığı ve hiçbir şekilde geçmişini öğrenemediğimiz, geceleri yer altındaki gizemli evinden çıkıp gelen Auri’nin arka planda kalan öyküsü de anlatmak istediklerinden bir diğeri. Auri’nin hikâyesi aslında Kvothe’u bile düşündüren cinsten. Şimdi o da okurla birlikte bu hikâyeyi öğrenecek gibi görünüyor.

Auri ile sınırlı kalmayan bu kısa roman Modeg’i merkez ediniyor ve aynı zamanda Laniel Young-Again’in de öyküsünü bizlere aktarıyor. Fakat çıkış tarihi henüz belli değil. Tahminler 2015’in başlarında çıkacağı yönünde.

- Tüm bunların ardından sıra ancak The Doors of Stone’a geliyor. Üzülerek söylüyoruz ki şu anki tahmin kitabın 2015’in sonlarına doğru çıkacağı yönünde.

- Kralkatili Güncesi’ni tamamladıktan sonra yazarın bu evrende geçen başka kitaplar yazması da diğer beklentiler arasında.

Rothfuss Şu Sıralar Neler Yapıyor?

- Rüzgarın Adı’nın dizileştirmesiyle bir hayli haşır neşir. Ancak dizi henüz geliştirilme aşamasında.

- Torment: Tides of Numenera adlı eskileri yâd eden RYO türü oyundaki senaristlerden biri de kendisi. Baldur’s Gate, Planescape: Torment gibi RYO türünün baş taçlarına bir saygı duruşu olan oyun Kickstarter projesinde muazzam bir başarıya ulaşmıştı. Rothfuss bir de oyun sektöründe adını duyurmaya hazırlanıyor.

- Brandon Sanderson'ın bir türlü dilimize çevrilmeyen “Mistborn” serisi şu sıralar en büyük favorisi.

- Tenekeci Tanner şarkısının tam versiyonu Rüzgarın Adı’nda gizli! Bunu keşfeden hayranlarsa şöyle tatlı bir seslendirme yaparak şarkıya hayat vermişler.

Patrick Rothfuss’ın arayı çok açmamasını ve okurlarını daha fazla meraktan çatlatmamasını can-ı gönülden diliyoruz. Ancak bizlere getirdiği haberler merakımıza merak katıyor.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 30 Ocak 2014, 06:51:23 »
Birşey tutunca ondan sonuna kadar para kazanmaya çalışmak... Umarım bu 3. kitap hariç yapacağı işler kalitesiz olmaz da 3. kitabı beklediğimize üzülmeyiz.
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 30 Ocak 2014, 12:47:03 »
Ben sanmıyorumn kalitesiz olacağını. Hatta belki de karakter tasarımında Bast'ı oluştururken yazdığı bir öykü bile olabilir. Auri'yi de öyle temelsiz bırakıp kitaba koymaz herhalde, o seri için basit kaçar. Auri'nin hikayesi de Bast gibi olabilir. Mesela Tolkien'in çoğu kitabı Orta Dünya tarihiyle ilgilidir. Hepsi bağlantılıdır. Rothfuss'un yaptığı bunun daha basit hali ''diye düşünüyorum''. :)

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #252 : 30 Ocak 2014, 14:35:17 »
Ben de tam bunu düşünüyordum geçen gün. 3. Kitap çıkınca yarattığı bu koca evren bu kadar sığ, içi doldurulmamış mı kalacak diye. Ancak yan karakterlerin geçmişine değinen hikayeler yazılıyor olması sevindirici bir haber. İlerleyen yıllarda Ulu Taborlin ile ilgili de kalın bir kitap bekliyorum.

Patrick Rothfuss şimdiye kadar çok titiz bir iş çıkardı. Adamın işini yaparken kılı kırk yardığı çıkardığı kitaplardan açıkça anlaşılıyor. O nedenle kitap tuttu haydi, haydi zengin olana kadar işi götürelim, sıçıp sıvasak da önemli değil gibisinden popülerist yazarvari harekette bulunacağını sanmıyorum açıkçası. Bu haberleri duyduğuma sevindim.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralkatili Güncesi - Patrick Rothfuss
« Yanıtla #253 : 01 Mart 2014, 21:00:37 »
Acaba Rothfuss günlüklerin sonrasını da mı yazıyor?

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralkatili Güncesi - Patrick Rothfuss
« Yanıtla #254 : 02 Mart 2014, 01:28:15 »
Tek kitapta şu anki durumun hepsini nasıl bağlayabilir diye merak ediyorum. Zira daha yanıtlanmamış ve bir sonuca ulaştırılmamış birçok konu var gibi duruyor. Tahminimce, Kvothe'un otobiyografisi bittikten sonra, yani günce üçlemesi bittikten sonra, kurgunun başka bir kişi gözünden ya da ilahi bakış açısından devamı gelebilir.

Kaldı ki ben sonrasına değil, öncesine yönelik bir hikaye istiyorum. Taborlin'in öyküsünü.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”