Kayıt Ol

Yükselen Dünya'nın Savaşları - Licia Troisi

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Yükselen Dünya'nın Savaşları - Licia Troisi
« : 10 Ağustos 2011, 01:40:52 »

Ülkemizde Ejder Kız serisiyle tanınan ve oldukça sevilen Licia Troisi'nin bir diğer serisi Yükselen Dünya'nın Savaşları'nın ilk kitabı Suikastçılar Mezhebi çok yakında Türk okurlarla buluşuyor!

Alıntı
Büyük Savaş'ın üzerinden tam kırk yıl geçmişti ama Yükselen Dünya hala barışa kavuşamamıştı.

Ejderha Süvarisi Dohor, Güneş Ülkesi'nin kralı olmuştu ve hakimiyetini genişletirken kendisine karşı duran halkları acımasızca eziyordu.

Ancak Dohor güç arzusuyla yanıp tutuşan tek kişi değildi. Suikastçılar Loncası adında gizemli bir topluluk, korkunç ve kanlı bir mezhebi yeniden canlandırmaya çalışıyordu. Loncanın, karanlık planlarını uygulamaya koyabilmek için çok iyi suikastçılara ihtiyacı vardı.

On yedi yaşındaki Dubhe bunlardan biriydi. Dubhe, Güneş Ülkesi'ndeki en iyi hırsızdı. En korunaklı evlere kolayca sızıyor ve en değerli eşyaları kolayca çalıyordu. Loncaya göre Dubhe, Ölümün Çocuğu'ydu, öldürme yeteneğiyle donatılmış, kusursuz bir varlık. Genç kız kendisini öksüz ve evsiz bırakan korkunç bir kazanın ardından hiçbir insanın canını bilerek ve isteyerek almadığına yemin ediyordu. Fakat Loncanın elinde, onu kendi emellerine alet etmelerini sağlayacak pek çok koz vardı; örneğin, Dubhe'yi, tek bir emirle bir ölüm makinesine çevirebilecek bir büyü.

Önümüzdeki günlerde Doğan Egmont Yayınları'ndan çıkacak kitabın çevirisini Delal Aydın, editörlüğünü ise Özgür Batur üstleniyor. Kitap tanıtım yazısı ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yükselen Dünya'nın Savaşları - Licia Troisi
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2012, 09:53:31 »
 Şu ana kadar çıkan son kitabı ikinci şu an onu okuyorum .Bu seri Tiran ve Genç Kız serisinin devamıdır.Ama o seriyi okumadanda başlanabilir kanısındayım zaten bende öyle yaptım çünkü o serinin basımı durdurulmuş.Seride ejderhalar bolca  görünmekte ve duygusal kısımlarda yok değil özellikle ikinci kitabında.İlk kitapta okuyucular bir takım hayalkırıklıklarına uğrayabilirler fakat ikiyi o kitaptan biraz daha  ileride göreceklerdir.

Bazen okuyucu yer yer sıkılabilir.Geçmişini anlatan karakterlerden hoşlanırken kapalı alanlarda oflayıp poflayıp sıkılabilirsiniz.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ekim 2012, 21:57:32 »
1. yi aldım okudum. 2. yi almayı düşünmüyorum.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2012, 16:46:30 »
2. daha hoş bir kitap ama 1 kadar sıkmasada o da sıkıyor.

Çevrimdışı queenhunter

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2012, 19:15:58 »
Yazar, okuyucuyu sıkmamak için açık alanın ağırlıkta olduğu Usta&Dubhe ve Theenar kısımlarını ard arda vermiş ama Theenar kısımlarında okuyucuyu sıkmaktan kurtulamamış. Genel anlamda orta dünyayı anımsatıcı bir çerez kitap olarak baktığım için o şevkle okumaya devam ediyorum. Güzel bir seri. O kadar da sıkıcı değil, hele yeraltı kısımlarını sıkılmadan okumayı başarırsanız oldukça akıcı. Denenmesini tavsiye ederim ben.

Çevrimdışı Lotrist

• *
  • 20
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Şubat 2013, 14:23:40 »
Seriyi beğenmeyenleri anlamak mümkün değil, kendi fikirleri doğru ama bu serinin hakkı bu değil. 2 kitabı da okudum 3. kitap sanırım daha yayınlanmadı, yayınlandığı zaman onu da almayı düşünüyorum. Gerçekten hoş, akıcı ve sağlam bir kalemden çıkmış bu eser kesinlikle okunmalı. Okumayanlar önemli bir şey kaybediyor.
"İnsan, üretmeden tüketen tek yaratıktır."

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2013, 16:13:08 »
Okurken bana bir şey katmıyor ancak okuyorum ama ana karakterin Dubhe gibi biri olması daha kötü ama seri fena değil yine de.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Yükselen Dünyanın Savaşları Sona Eriyor
« Yanıtla #7 : 26 Kasım 2013, 19:21:54 »

Ejder Kız serisiyle pek çok genç okurun gönlünde taht kurmuş Licia Troisi’in bir başka güzel serisi olan Yükselen Dünya'nın Savaşları’nda 3. ve son kitap da yayınlandı!

Tam adı Yükselen Dünya'nın Savaşları 3 - Yeni Bir Krallık eserde Yükselen Dünya’nın barışı için artık son savaş kapıda. Ölümün çocuğu Dubhe’ninse artık sabrı kalmadı.

Kitabın konusuysa şöyle:

Alıntı
Yükselen Dünya’yı fethetmek için Suikastçılar Loncası’yla anlaşan Dohor’u bir an önce durdurmak zorunda. Yoksa bu tehlikeli ortaklık, felaket sonuçlar doğuracak. Güneş Ülkesi’nin zalim kralına ulaşmanın tek yolu ise sarayın içine sızmak. Her türlü mücadeleyi göze alan Dubhe, görevine olan inancını kimsenin bozamayacağını düşünüyor. Ta ki Dohor’un oğlu Learco ile tanışana dek…

Aster’i diriltmek için San’ın bedenine ihtiyaç duyan tarikat üyeleri, küçük oğlanı bulacaklarından emin. Fakat tek bir noktayı atlıyorlar: Onu ne pahasına olursa olsun korumaya yemin eden Ido.

Tılsımı bulmak için yola çıkan Lonerin ile Sennar, pes etmiyor. Çünkü sahip olduklarında bu gücün, savaşın gidişatını değiştirecek boyutta olduğunu biliyorlar. Yükselen Dünya’nın kaderi, ümit etmekten vazgeçmeyen ve yeni bir krallık uğruna savaşmayı göze alan kahramanların elinde.

Ejder Kız serisinin yazarı Licia Troisi, okurların hafızasına kazınacak muhteşem bir final sunuyor. Yeni Bir Krallık, Yükselen Dünya’nın Savaşları serisinin üçüncü ve son kitabıdır.

Artık tüm okurların gözü kulağı bu kitapta. Doğan Egmont Yayınları tarafından basılan kitabın künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.