Kayıt Ol

Manga Kitapları

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
Manga Kitapları
« : 24 Ağustos 2011, 21:23:35 »
Başka bi başlıkta Paul Gravett'in Manga isimli kitabından bahsedilmiş ama bu eser 50 liralık fiyatıyla birçoklarının içine oturmuştu. Bu sebepten bu konuyla alakalı üç kitap daha tanıtmak istedim.

İlki Sanat Dünyamız isimli derginin 105. sayısı. Üç ayda bir Yky tarafınca çıkarılan dergi her sayısında bir konu belirliyor ve neredeyse tamamen o konu üstüne yoğunlaşıyor. 105. sayının çerçeve başlığı ise ''Uzakdoğu'dan Çizgiroman: MANGA'' idi. Yky bu derginin eski sayılarını kendi satış noktalarında bulundurduğu için kolayca ulaşılabileceğini düşünüyorum. Üstelik fiyatıda 15 liraydı...

Birde Paco Asensio'nun Manga adındaki ve Christopher Hart'ın Yeni Başlayanlar İçin Manga adında iki kitap mevcut. Ancak bu iki kitap da çizim kitabı olduğundan herkesin ilgisini çekmeyebilir...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
Ynt: Manga Kitapları
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2011, 22:43:51 »
M. Korkut Öztekin'nin Manga (Bir Kültürel Direniş Aracı) isimli kitabı raflardaki yerini almış. Yazar DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nda öğretim görevlisi diye biliyorum. Zira daha önceden bu vesileyle kitabın pek bulunmayan ilk baskısını inceleme fırsatım olmuştu. Ne diyelim manga ve animeye olan ilgi gün geçtikçe artarken umarım bu alaka yayımlanan çr ve kitaplara da yansır...

http://www.idefix.com/kitap/manga-m-korkut-oztekin/tanim.asp?sid=LGKB9HJDN3VN6MWK2SJM

Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Lesane

• *
  • 13
  • Rom: 0
  • Funshitsu Hatoba ja nai,Katsura da!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Manga Kitapları
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2013, 13:08:46 »
Yeni Başlayanlar İçin Manga gerçekten mükemmel! Basit ve eğlenceli bir anlatımı var. Manga tarzında çizim öğrenmek isteyenlere öneriyorum. ^_\\/