Kayıt Ol

Beyoğlu Sahaf Festivali

Çevrimdışı elroy

• **
  • 91
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Beyoğlu Sahaf Festivali
« Yanıtla #15 : 08 Eylül 2011, 19:22:18 »
Açıkcası gidenleri kıskanmadım desem yalan olur.Bence son gün olsa da gidin hatta kitap standlarının fotoğrafları varsa paylaşırsanız çok güzel olur.

Geçen gün Number 1'de de bahsediyorlardı.Geçen sene 35 sahaf katılmış,bu sene de 32.Okuduklarımdan da anladığım kadarıyla gayet dolu,güzel bir festival olmuş.
He's there in the dark
 He's there in my heart
 He waits in the wings
 He's gotta play a part
 Trouble is a friend yeah trouble is a friend of mine...

Çevrimdışı Moonstone

• *
  • 34
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Eylül 2011, 20:04:39 »
Ben dün (7 Eylül) katıldım. Şunu söylemeliyim ki fiyatlar gerçekten çok uygun. İki lirara, beş liraya en fazla on liraya kitap dolu. Geçen yıl daha pahalıydı. Fakat bu sene de kitap çeşitliliği yok gibiydi. Ya da ben çok fazla inceleme yapmadım vaktim olmadığı için o yüzden bana öyle gelmiş de olabilir. ir de moralinizi bozmak istemem fakat aradığım bazı romanların da ellerinde kalmadığını söyleyenler oldu. En iyisi ilk gün katılmak sanırım.

Festivale katılamayanlar olursa aklınızda bulunsun diye söylüyorum. Belki bilmeyenleriniz vardır. Beyoğlu-İstiklal Caddesi Galatasaray Lisesi'nin tam karşısında Balık Pazarı var. Balık Pazarı'nda da sahaflar var. Orda da en az festivaldeki kadar uygun romanlara ulaşabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla kitap değiş tokuşu bile yapıyorlar.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #17 : 08 Eylül 2011, 20:27:25 »
17 ya da 18'inde Lenore ile ordayız. Ama son günlere kaldığımdan içim yanıyor. Kitap kalmayacak diye tırsıyorum. :D
Revaçta olan bir kitapsa sahaf olduklarına bakmayın ellerinde bulunur,ama bazen kitap satış mağazalarında bile rastlanmayan kitaplar çıkartıyor aslıhan pasajı sakinleri,onları arayan direkt alıyor genelde,ayrıca fantastik ve bilimkurguda ellerinde bulunur ve genelde yarı fiyatına satılır,size iyi kitap bulmacalar:)

Benim aradığım kitaplar genelde baskısı bilmem kaç yıl önce biten kitaplar olduğundan tek çarem sahaflar oluyor. :)

Bugün anne ve babamın yoğun ısrarıyla tekrar sahaflardaydım. İlk güne kıyasla tezgahlar epey bi boşalmış ve beğenip de param yetmediği için alamadığım kitaplar çoktan alınmıştı. Yine de birazcık eşelemeyle derinlerden bir şeyler çıkardım. Philip k. dick - Albemuth Özgür Radyosu'nu raflardan birinde bulmak çok iyi oldu gerçekten. 6 çok istediğim kitaba 38 lira para verdim toplam. Kütüphane iyice şişti :D

Şu an kahroldum. Daha üçüncü gün böyleyse son gün nasıl olur düşünmek bile istemiyorum... :(

ps. Geçen yıl benim rekorum 20 kitaba 80 liraydı. Hatta son kitabı aldığım amca "Size bir kitap hediye edelim." deyip En Güzel Ramazan Yemekleri adlı kitabı da elime tutuşturmuştu. Onunla 21 ediyor. Şu an o kitabın nerde olduğu konusundaysa hiiiiçbir fikrim yok. :D Halbuki ben umutlanmıştım istediğim bir taneyi seçerim diye. :D Böyle olaylar da tuz biber işte. :D
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı vangoghspoison

• **
  • 79
  • Rom: 2
  • I'm everything. My spirit talks.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 09 Eylül 2011, 03:40:04 »
İzmir'de bildiğim tek sahaf Kemeraltı'nda ve açıkçası festival havası yaratmayacak kadar tekdüze benim zevkim söz konusu olunca. Neden burada da yok böyle festivaller. Saatlerce kitapların arasında dolanmak mükemmel olurdu. Kitap fuarları güzel oluyor olmasına ama, hani sonuçta amaçlar ve fiyatlar farklı.

Sonuna kadar katılıyorum. İzmir'deki kitap fuarı iyi, güzel ama sahafların yerini de tutamaz. Üstelik burada kitap okuma oranı da hayli yüksek. Neden bizde de böyle etkinlikler yapılmıyor anlamıyorum. Bir de neredeymiş şu Kemeraltı'ndaki sahaf? :)

Kızlarağası Hanı'nın yakınında, bir boncuk dükkanının yanında. Yine de oldukça zayıf bir yer olduğunu düşünüyorum. En sevmediğim kısmı da sahibinin bilgisizliği. Kitaplar aşırı darma dağın, ben gittiğimde şansa bir şeyler alıyorum. Genelde İngilizce romanlarına bakıyorum zira fantastik vs ya da umduğum başka Türkçe kaynakları bulmam imkansız oluyor. İçerisi de çok dar, diğer tarafa bakmak istesem de, her daim birkaç adamın oturduğu bir yoldan geçmek ve kitaplara bakarken eğilip kalkmak istemiyorum. Oradan alabildiğim en faydalı kitap Production Management ve bir cadı romanı oldu. Hepsi o. O yüzden tavsiye etmiyorum mit. Sevgi Yolu'nda sahaf görmedim ben ayrıca.  Sanırım daha geniş bir araştırma yapmalıyım. =)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #19 : 09 Eylül 2011, 10:30:28 »
Tamam, vazgeçtim o zaman. Hayallerim yıkıldı :P Kızlarağası'nın oralarda Çiğdem Erkal İpek'e ait bir sahaf olduğunu duymuştum bir aralar ama hala var mı bilmiyorum. Sevgi Yolu da kitapçı dolu ama çok eski ürünleri bulmak pek mümkün olmuyor. Genelde ders kitapları ve yeni çıkanlar oluyor maalesef.

Bu arada "Ruhun uzun karanlık çay saati"ne (Douglas Adams) rastlayan olursa talibim :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 09 Eylül 2011, 14:36:22 »
Açıkçası Kemeraltı'nda benim bildiğimi bi iki yer var; ama benim ilgi alanıma giren şeyler sattıkları söylenemez. Zaten aynı sahaftan bahsediyorsak Kızlarağası'nın içindeki sahaf bayağı profesyonel bir yer, elli yaşından daha genç bir kitap olmuyor içinde.

Bu arada kendi yaşadığımız şehirlerdeki sahafları bulmakta güçlük çekiyoruz anlaşılan. Bu bağlamda sahaf adreslerini barındıran başlıklar açılabilinir diye düşünüyorum. Ama ne yazııki ben çok az sahafın açık adresini biliyorum. Genelde aklımdaki krokilerle buluyorum yolumu ;D
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı vangoghspoison

• **
  • 79
  • I'm everything. My spirit talks.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 09 Eylül 2011, 17:37:47 »
Bir dahaki gidişimde açık adres alır bir şekilde paylaşırım sanırım; ancak içerideki kitapların elli yaşından fazla olmadığı ortak noktasından yola çıkarak, belki de aynı sahafı söylüyoruz ronin47. Yine de rastladıkça paylaşmak güzel olabilir kesinlikle. Ben internet alışverişine dadanıyorum söz konusu eski kitaplar olduğunda. Bir google canavarı olduğumdan bir şekilde buluyorum da. İnternet alışverişinde kitapçıların sağladığı kampanya ve üyelikler de oluyor elbette. Tavsiye ederim. Konudan da sapılııııır.

Ee, gidenler, Beyoğlu Sahaf Festivali ne alemde? (Konuya geri dönüş yapılıııır.)

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 11 Eylül 2011, 09:23:56 »
Festival 24'üne kadar uzatılmış, dün orayı epey talan ettik ama yeni şeyler bulabilirsiniz her an :)

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #23 : 11 Eylül 2011, 17:07:22 »
Çok sevindim bunu duyduğuma. Bu sayede artık son gün gidiyorum, olamaz acısına son verebilirim gönül rahatlığıyla. :)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Meczup

• *
  • 44
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 15 Eylül 2011, 00:43:10 »
Dükkanın tekinde 1'den 12'ye kadar Zaman Çarkı kitapları 300 liraya satılıyor...6.cı kitabı görünce fiyat sorayım dedim adamcağız seri halinde satıyorum dedi:)

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #25 : 17 Eylül 2011, 08:15:39 »
Bugün saat 5te Murat Menteş, yarın da saat 4te Alper Canıgüz festivalde olacakmış. İlgilenenlerin dikkatine. :D

Beklerim efendim...

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 17 Eylül 2011, 09:22:08 »
Süper bir haber :) Fuardan sonra gitmek farz oldu.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #27 : 17 Eylül 2011, 20:30:39 »
Bugün fırsattan istifade edip koşa koşa gittim. Saat 2 civarı ordaydım. Daha o saatte bile kalabalıktı, hafta sonu olmasından dolayı, yarın daha da kalabalık olur diye düşünüyorum.

Bu yıl sonlara kaldığımdan ben pek birşey bulamadım. İçimde hala bir Kundera, bir Eco bulamamanın acısını yaşıyorum. Bir de bu yıl fiyatlar geçen yıla göre biraz daha fazlaydı bence.

Son olarak Murat Menteş için konuşuyorum: O nasıl bir kuyruktur öyle ya!

Beklerim efendim...

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 06 Temmuz 2012, 06:56:40 »
Aldığım duyumlara göre bu yıl da muhtemelen Eylül ayında yapılacakmış. Şimdiden paranızı ayırın :)

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 06 Temmuz 2012, 12:00:50 »
Ben de epeydir internette bakıyorum. Hatta tanıdık sahaflara soruyorum ama herkes "belirsiz" yorumunu yapıyor. Umarım dediğin gibi olur. Kendimi festivale hazır hissediyorum :D
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…