Kayıt Ol

Açlık Oyunları'ndan İlk Trailer!

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Açlık Oyunları'ndan İlk Trailer!
« : 04 Eylül 2011, 12:05:14 »

Suzanne Collins tarafından kaleme alınan Açlık Oyunları (The Hunger Games) serisinin ilk kitabı hakkında medyada birçok haber yayınlanmıştı. Ülkemizde de oldukça fazla yankı bulan kitap, hayran kitlesini katlayarak çoğaltmaya devam etti.

Geçtiğimiz günlerde ünlü blog dergilerinde bu serinin filminin yapılacağına dair söylentiler yayınlanmıştı ve bu söylentiler doğru çıktı. Kitabın konusunun film yapılmaya oldukça müsait olması buna en büyük neden belki de. Fantastik ve bilim kurgu temelli bir kitap olmasına rağmen görsel efektlere ağırlık verilmesi gerekmeyecek.

Katniss Everdeen'in, kardeşini kurtarmak adına ölümüne savaşacağı bir arenada, sırf Capitol'ün zengin ve burnu havada ırkını eğlendirmek için başladığı macera bakalım nerelere doğru yol alacak. Katniss'in maceralarını beyaz perdede görme fikri oldukça heyecan verici.

Ve şimdi konusuyla kitap severleri büyüleyen Açlık Oyunları'nın ilk fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Kitap Kapağından Alıntı:

Alıntı
Bir zamanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içerisinde Panem ulusu yaşamaktadır. Başkent Capitol'ün etrafında 12 bölge bulunmaktadır. Capitol şiddetli ve acımasızdır ve bölgeler bir hat boyunca sıralanmıştır. Onların her biri her yıl yapılan Açlık oyunlarına katılmak zorundadır. Yarışma için her bir bölgeden yaşları 12 ila 18 arasında değişen birer erkek ve bir kız çocuğu göndermek durumundadır. Açlık oyunları TV'den canlı yayınlanan ölümüne bir kavgadır.

On altı yaşındaki Katniss Everdeen annesi ve 12 yaşındaki kızkardeşi ile yaşamaktadır. Oyunlarda kızkardeşinin yerine geçerek ölüm cezasını üzerine alır. Ancak Katniss daha önce de ölüme çok yaklaşmıştır ve bu kez kız kardeşi için ikinci kez hayatta kalma mücadelesi erecektir. Gerçekten ne anlama geldiğini bilmeden bir yarışmacı olmuştur. Eğer bu mücadeleyi kazanırsa hayatta kalma seçeneğini başlatmış olacaktır.

Kazanmak ün ve talih demektir. Kaybetmek ise kesin ölüm anlamındadır. Açlık Oyunları başlasın!
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Açlık Oyunları'ndan İlk Trailer!
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2011, 17:21:18 »
Serinin ilk kitabını 3-4 gün önce bitirmiş biri olarak bu konuda oldukça heyecanlandım. Gel gelelim filmin başrol karakterinin bu kadar küçük olmasını beklemiyordum. Bu filmleri normalde şiddet içerdiği için yaş sınırına koymaları lazım. Bunu atlatmak için böyle numaralar yapıyorlar. Başrol oyuncusu 20 yaşında da olsa bu filmi daha fazla kişi izlesin diye bu numarayı yapacaklardı sanırım. Her neyse geri kalanını da umarım Narnia gibi çocuk masalına dönüştürmezler. Güzel ve hoşuma giden bir seriydi. 2 günde bitti ilk kitabı.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2011, 17:32:49 »
Trailer çok bir şey ifade etmese de,söylendiği gibi konunun film yapmaya müsait olması ile birlikte gayet başarılı bir yapım beklemekteyim.
Ama bir kitap-filmi olacak gibi duruyor.Beni rahatsız eden durum aksiyon-savaş sahnelerine çok fazla yoğunlaşılıp kurgunun geri plana atılması yani 12.mıntıkanın sefilliğinin,gale ve katniss'in yaşadıklarının,capitol'ün panem'in yani kurgunun yapıtaşlarının,dünyanın geri plana atılması.Umarım yanlış düşünüyorumdur.

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2011, 22:29:07 »
Ukalalık etmiş gibi olmiyim ama ilk kitabı hariç öyle ahım şahım bir tarafı olmayan ve bir Gale sever olduğumdan dolayı bu haber beni pek etkilemedi.Umarım çekilecek bu seri geçmişte defalarca şahit olduğumuz kitap uyarlaması filmlerin gittiği mezarlığa gitmez.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2011, 00:23:58 »
bence son kitap hariç gayet iyiydi seri. ama ben de filmden pek umutlu değilim. woody harrelson seçimi hariç oyuncu kadrosundan hiç hoşlanmadım. trailer pek bişey ifade etmiyo şu an, çünkü epey bi teaser tadında. bekleyip görücez artık.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2011, 14:15:13 »
Ama bir kitap-filmi olacak gibi duruyor.Beni rahatsız eden durum aksiyon-savaş sahnelerine çok fazla yoğunlaşılıp kurgunun geri plana atılması yani 12.mıntıkanın sefilliğinin,gale ve katniss'in yaşadıklarının,capitol'ün panem'in yani kurgunun yapıtaşlarının,dünyanın geri plana atılması.Umarım yanlış düşünüyorumdur.
Benim düşüncemse bütün bunları geriye atıp Gale-Katniss-Peeta üçlemesine ağırlık verip olayı Alacakaranlık'a çevirecek olmaları yönünde. :S Umarım yanılıyorumdur. Eğer aksiyonu bol tutup Capitol-Panem ilişkisine de yer verirlerse gayet iyi olur diye düşünüyorum.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Chiyo

• **
  • 154
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2011, 19:40:50 »
Hiçbir roman uyarlaması film okuyucunun kafasında kurguladığı dünyayı birebir canlandıramadığı için çok da büyük beklentiye girmemek lazım. Zaten hp filmlerinden de her zaman hayalkırıklığıyla sinema salonundan ayrılmıştım. Eğer kitaplarını okumayıp da konuyu hiç bileden tüm hikayeyi silmde görerek öğrenmiş olsaydım filmlere bayılırdım muhtemelen. Benim için aynı şey bu film için de geçerli olacak. İlk çıktığı gün izlemeye gitmeyecek miyim, hem de büyük bir merak ve heyecanla, gideceğim sinemaya. Ama beklentim küçük olacak. :)

Çevrimdışı elroy

• **
  • 91
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Eylül 2011, 17:06:20 »
Kitaba olabildiğince sadık kalıp,aksiyon sahnesi de olan,kitabın ana temasını da kaçırmadan güzel görsellerle anlatan bir film olur diye içimden geçirsem de beklentimi yüksek tutmamaya çalışıyorum.Ellerinde çok güzel bir malzeme var,inşallah bunu iyi kullanırlar da biz de film arşivimize ekleyecek güzel bir film izleriz.
He's there in the dark
 He's there in my heart
 He waits in the wings
 He's gotta play a part
 Trouble is a friend yeah trouble is a friend of mine...

Çevrimdışı vangoghspoison

• **
  • 79
  • Rom: 2
  • I'm everything. My spirit talks.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2011, 16:38:13 »
Bu filmde söylenenin aksine görsellere abanılması gerektiğini düşünüyorum. Muttaların ve oyunlardaki bazı felaketlerin büyümelerinin nasıl yansıtılacağı özellikle merak ettiklerimden. Oyuncu seçimi konusunda ne kadar isabetli davrandıklarına sanırım izlerken karar vereceğim. Yine de Jennifer Lawrence'ın X-Men Birinci Sınıf'taki performansını beğenmiştim. Son kitabın yarısındayım; ancak filmde kitabın tadını bulacağıma çok da inandığım söylenemez. Bekleyip göreceğiz.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Kasım 2011, 21:57:29 »
Şimdi tam anlamıyla trailer diyebileceğimiz bir trailer gelmiş durumda. İzledim ve kitabı yeni okuduğumdan dolayı mı bilmem biraz etkilendim. Efektleri çok çok iyi tutmamışlar ve bu da konunun işlenişi açısından bana umut verdi diyebilirim. Ha bir de 12. mıntıkayı tam düşündüğüm gibi yapmışlar cidden. Effie biraz abartılı olmuş gerçi.

Official Trailer

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Kasım 2011, 22:14:52 »
Bu trailerı izlemiştim.Beni pek heyecanlandırdı diyemem ama umutlandırdı diyebilirim içtenlikle.Nasıl umutlandırdı? Atmosfer olarak. Ama izlediğim 2 dakika görsel ve oyunculuk olarak pek tatmin etmedi,daha iyi olabirdi dedirtti ama bunları söylemek için çok erken de olabilir. Neyse takipteyiz efenim filmi. :D

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Kasım 2011, 18:33:30 »
Ben fragmanı ilk gördüğümde şahsen bayağı bir rahatlamıştım. daha kötü olmasından korkuyordum. Ama şimdi kitabı -okudum ama- okumamış biri gözüyle bakarsak çok daha ilgi çekici olacaktır. Kısacası başarılı buldum. Filmi merakla bekliyorum :)
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Ulubatli

• *
  • 38
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Aralık 2011, 08:14:41 »
Ben filminden umutluyum, ilk kitap fena değildi çünkü. Trailer güzel. Göreceğiz bakalım.

Çevrimdışı BuzSakal

• *
  • 30
    • Profili Görüntüle
    • Biraz Yazalım Blog
« Yanıtla #13 : 16 Aralık 2011, 12:58:19 »
Çok iyi bir seri, Son kitabın sonu hariç..

Daha İlk kitabı okurken, kitabın konusu film yapmaya ne kadar da müsait diye düşünmüştüm. İlk film çekilecek haberini duyduğumda da oldukça sevindim.

Filmden beklentim oldukça yüksek ama biliyorum ki hayal kırıklığına uğrayacağım. Her detayı veremeyecekler ( Yüzüklerin efendisinde çıkarılan o kadar çok sahneyi bir kenara atarsak Tom Bombadil'in sahnelerinin filmde olmayışı buna örnek), bu normal belki ama filmleri yapanlar ve yönetenler en önemli detayları genelde filmde hiç göstememeyi tercih ediyorlar. Umarım yanılırım...

Bu filmde en çok beklediğim sahne Rue ile yaşanan dramatik kısım . Bu sahneyi umarım en az kitaptaki kadar etkileyici olarak yansıtabilirler...( Rue bu seri de beni çok etkileyen karakterdir.)

Merakla beklemekteyim..

Altın Parlaktır, Elfler Kaypaktır...

birazyazalim.blogspot.com
geocachingmaceralari.blogspot.com

Çevrimdışı Kvothe

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 26 Şubat 2012, 14:54:16 »
Kitabı okurken Katniss'in  açlığını, yaşam mücadelesini,kararsızlığı, ölüm korkusunu hepsini hissettik. Umarım filmde kitap kadar etkileyici olmuştur. Tralier'ında pek ipucu vermediğini düşünüyorum. Beklentimizi karşılaması dileğiyle, 23mart açlık oyunları başlasın  :)
“Birinin ailesi hiç olmayacak bir şarkı söylemiş.”