Kayıt Ol

Ateş Krallığı (Reign Of Fire)

Çevrimdışı Moonstone

• *
  • 34
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ateş Krallığı (Reign Of Fire)
« : 10 Eylül 2011, 23:30:53 »

Filmin konusu:

12 yaşındaki Quinn, farkında olmadan yüzyıllardır uyumakta olan bir ejderhayı uyandırır. Ağzından alevler saçan bu ejderhanın uyanışı Quinn’in annesinin ve yüzlerce insanın ölümüne neden olur. Üstelik, bu dinozor, neslinin tek temsilcisi değildir. İnsanoğlu, bildiği tüm silahları kullansa da, bu dinozorları alt edemediği gibi, uygarlığa verdikleri zararların daha da artmasına yol açar.

Quinn’in talihsizce neden olduğu bu olayın 20 yıl sonrasında dünya, ağzından ateşler saçan ejderhalar tarafından ele geçirilir ve tüm uygarlık yerle bir olur. Tam bir ananşi sözkonusudur. Bu olaya neden olan Quinn, hayatta kalan az sayıda insandan biridir ve yaşamda kalmak için mücadele etmek isteyen insanların bir kısmının başına geçerek kendisine küçük bir örgüt kurmuştur. Bu örgüt, bir yandan hayatta kalmaya çalışırken, bir yandan da ejderhaları yok etmek için yollar aramaktadır. Bir gün ejderhaların üremesini sağlayan ve çok iyi korunan erkek ejderhayı öldürüp insan soyunu yeniden egemen kılabilmek için kesin bir çözüm öneren Van Zan adamlarıyla birlikte Quinn’in örgütüyle bağlantıya geçer. Ancak Quinn’le Van Zan, aynı amaca sahip olsalar da bu amaca ulaşmada izlemek istedikleri yol oldukça farklıdır.

Yönetmen :  Rob Bowman
Senaryo :  Gregg Chabot, Kevin Peterka
Oyuncular :  Christian Bale, Matthew McConaughey, Izabella Scorupco, Gerard Butler, Scott Moutter
Filmin Türü :  Aksiyon, Fantastik 
Orijinal Adı :  Reign of Fire
Yapımcı Firma :   
Yapım Yılı :  2002
Yapım Ülkesi :  İrlanda/İngiltere
Orijinal Dili :  İngilizce
Filmin Süresi :  105 dakika
Resmi Sitesi :  http://www.reignoffire.com/ 
Dağıtıcı Firma :  Barber/Birnbaum [us]
Vizyon Tarihi : 04.10.2002

Kaynak:http://www.intersinema.com/ates-kralligi-filmi/

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
Ynt: Ateş Krallığı (Reign Of Fire)
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2011, 00:45:01 »
Bale denince akan sular durduğundan, yarın fizik konusunda da yine aynı suları durdurabilirsem mutlaka izlenecek film. :D
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı lenore

• *
  • 21
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2011, 02:56:16 »
Gerard Butler deyince de akan suların durduğu ve Erymnys ve benim aynı anda reklamını gördüğümüz, onun ne ara bilgisayarımı yürütüp hakkında bu mesajı gönderdiğini anlayamadığım, fiziği geçtim matematik izin verirse izlenecek olan film :D

Spoiler: Göster
Bu arada @Erymnys: Sen iyice Rıhtım bağımlısı oldun genç!!!
Yet each man kills the thing he loves
By each let this be heard,
Some do it with a bitter look,
Some with a flattering word,
The coward does it with a kiss,
The brave man with a sword!

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2011, 13:12:24 »
Çok başarısız bir film olmasına rağmen, enteresan biçimde çok sevdiğim bir filmdir. Konusu itibariyle bana çekici geldğini tahmin ediyorum. Yoksa prodüksyon ve oyunculuk pek başarılı değildi. Kurgu da tam oturmamış gibi gelmişti bana. Neyse tadınızı kaçırmayayım, izleyin bir de siz görün =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…