Kayıt Ol

Dr. Jekyll ve Bay Hyde

Çevrimdışı Moonstone

• *
  • 34
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Dr. Jekyll ve Bay Hyde
« : 12 Eylül 2011, 21:29:35 »

Gözü pek, hayalci bir karakter olan Henry Jekyll bilimsel deneyimlerini kullanarak insanı; biri tamamıyla saf, diğeri ise bir o kadar şeytani olacak iki farklı varlığa ayırabileceğine inanır. Bir kişinin özünde bu bölünmeyi yaratacak kimyasal iksiri hazırlamak için yorulmak bilmeden gizli laboratuarında çalışan doktor, sonunda yarım yamalak da olsa bir sonuca ulaşır.

İyi ve kötü yarıları ayırmak yerine Jekyll sadece ikincisini ortaya çıkarmakta başarılı olmuştur. Önceleri bu bile ona bir teselli gibi geldiyse de bu dönüşümde kontrolü kaybettikçe kendini bir kâbusun içinde bulur. Arkadaşları Jekyll’in haline acıyıp her geçen gün daha da kötüleşmesinden endişelenirler.

Jekyll acaba yaptığını düzeltebilecek midir? Ya da her şeyi sonsuza kadar değiştirmiş mi olacaktır?

Robert Louis Stevenson'ın aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Arunas Yayınları'ndan çıkan çizgi romanı okudum ben.

Uyarlayan: Cel Welsh
Çizen: Lalit Kumar Sharma

Siz başka yayınları tercih edebilirsiniz. Çok severek okuduğum bir çizgi romandı. Okumanızı öneririm. Kitabını okuma fırsatım olmadı henüz.