Kayıt Ol

Photoshop ve Tasarım Dersleri

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Paint 2.Ders...
« Yanıtla #45 : 18 Şubat 2008, 21:11:24 »
Vov güzel olmuş gerçekten eline saglık :D
Ama imzanla daha çok ilgileniyorum sanırım :D

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Ynt: Paint 1.Ders...
« Yanıtla #46 : 18 Şubat 2008, 21:51:25 »
Aynı şekilde PS ile etrafı silinmiş hazırlanmış fotoğrafları yapıştırıp evirip çevirerek de çok güzel sonuclar elde edebilirsiniz.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Buraya Bakmadan Geçmeyin..!! Önemli..!!
« Yanıtla #47 : 18 Şubat 2008, 23:09:47 »
Derslerini çok beğendim :) Özellikle Paint dersleri çok hoş canım ellerine sağlık ;)

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 18 Şubat 2008, 23:28:47 »
Evet eline sağlık güzel olmuş :D şahsen işime baya yarayacağı kesin ... Photoshopu burda öğreneceğim ;)
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı NeziiWizardy

• *
  • 44
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
    • >>_TokioHoteL_<<
« Yanıtla #49 : 19 Şubat 2008, 00:30:07 »
Rica ederim inşallah hep beraber öğreneceğiz :ole

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Ynt: Photo Filtre/ Ders 3..
« Yanıtla #50 : 19 Şubat 2008, 09:25:05 »
Hiç PF kullanmamıştım ama yine de indirip denemek istiyorum. Bu ders harika olmuşş =)

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Ynt: Photo Filtre/ Ders 4..
« Yanıtla #51 : 19 Şubat 2008, 09:26:41 »
Kendinizi biraz kasarsanız bu olayı paintle dahi yapabilirsiniz. :D Tabiki grafik prgramlarındaki kadar kolay olmaz ömrünüzü yer ama sonunda basarırsınız yani :D

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Brush ve Font Yükleme
« Yanıtla #52 : 19 Şubat 2008, 09:46:41 »
Aslında bu basit bir olaydır ama farklı farklı değişik değişik brushlar ve fontlar olmadan insan PS yi çok boş hissediyor ! Yeni başlayacak olan arkadaşlarımız için bunu da anlatmak gerekiyor =)

Burush Yükleme

Öncelikle, brush nedir? Brush(fırça) grafik programlarında resmin tamamını veya bir bölümünü boyamaya yada çeşitli alternatif modelleriyle resme farklı bir tarz katmaya yarayan çokk önemli benim çok sevdiğim bir özelliktir.

İlk olarak brush'u indirmekle başlayalım işe. Sizlere önerilebilecek en önemli site ilk etabda www.brushezzy.com olacaktır. Siteden beğebdiğimiz brushu indiriyoruz.

-Eğer brush zip/winliyse onu zip/winden kurtarıyoruz. Kaydettiğiniz yerde normal bir klasör açılacaktır. Bu klaösürün içersinde brushumuz var !
 - Şimdi söyleyeceğim yolu izleyin !
Bilgisayarım -> Yerel disk C -> Program Files -> Adobe -> Adobe Photoshop cs2 -> Presents -> Brushes

Heh !Şimdi o brushu kaydettiğiniz yerden kesin bu klasörümüzün içerisine kopyalıyoruz !

Artık kullanıma hazır !! =)

Font Yükleme

Font nedir? Font yazı stilidir. Çalışmalarınızdaki yazılarınızın şekillerii bu olayla yaparsınız yani. Bunun için size www.dafont.com öneririm. Hala kullanırım mükemmel şeyler var ! İşte herneyse alın seçin beğenin ordan fontunuzu sonra kaydedin. Sonra kaydettiğiniz yerden kesip Başlat -> Denetim Masası -> Yazı Tipleri klasörüne uçurun.

Tamammmm ! Artık onlarda kullanıma hazır !

NOT: Eğer yükleme sırasında programınız açık kalmışsa kapatıp tekrar açın. =)

Çevrimdışı NeziiWizardy

• *
  • 44
    • Profili Görüntüle
    • >>_TokioHoteL_<<
Ynt: Brush ve Font Yükleme
« Yanıtla #53 : 19 Şubat 2008, 10:09:49 »
Harikasın tatlım   :uhe :hug ama şunu belirtmemde azda olsa yer var..Bir anda daha fazla indirme istek ve arzusuna kapılırsanız herşeyi kaydetmemenizde yarar var..Nasıl olacak diyeceksiniz..Şöyle ki;

İndirdiğimiz brushlarımızı dosyalayalım..Öyle beklemede dursunlar..Bir resim açtık kayıtsız brush kullanımı yapacağız..Fırça menümüzden Load Brushes dediğimizde PC mizde mevcut olan Brush Dosyamıza girip istediğinizi seçin ve tamam deyin..Bu şekilde rahat ve programa fazla yüklenmeden brush kullanımı yapmanız sizin için daha sağlıklıdır..!!

Çevrimdışı NeziiWizardy

• *
  • 44
    • Profili Görüntüle
    • >>_TokioHoteL_<<
Photo Filtre/ Ders 5..
« Yanıtla #54 : 19 Şubat 2008, 10:13:59 »
Wallpaper yapımı;

Programınızı açın..800x600 boyutlarında Wallpaper yapıcaz..File -> New deyin zaten programda ölçü yazılı direk tamam diyin..Beyaz bir sayfa açılacak..Ben onu boya kutumla lacivert renk yaptım..Çünkü ekleyeceğim resimdeki ağırlık renk lacivert..

İstediğim resmi lasso sayesinde yeni açtığım sayfama ekliycem..

hemen kayıt yapmadan Filter->Soften-> Blur diyorum..Sonra resmimi kaydediyorum..

Daha sonra kaydettiğim resmi açıyorum..Işıklandırmalarını yapıyorum..Koyuluk açıklık veriyorum..

Denizin içinde olan Kate'e deniz effecti verecek baloncuklarımız var..Resmin belli bi kısmını kare içine alıp Photomasque'den baloncuk effecti vericem..

Baloncuklarıma renk verdim ve tamam dedim..

Gelelim alttaki boşluğa resim eklemede..Kate'in resme uygun bir resmini ekliycem..Kate'in resmini lasso yardımı ile kestim..Kestiğim kısmı diğer resme kopyalamadan renk kuşağından öbür resme uyması açısından maviye boyadım..

Resme yine uygun bir effect kullanıp yapmak istediğim işlemleride yapıp bitiriyorum..Vee resmim bitti..Hepinize kolay gelsin..

Resme tıklayarak yüksek çözünürlü halini görebilirsiniz.. ;)

Çevrimdışı NeziiWizardy

• *
  • 44
    • Profili Görüntüle
    • >>_TokioHoteL_<<
NeSmile..
« Yanıtla #55 : 19 Şubat 2008, 10:17:22 »
Smile nedir? Smile sanal ortamda yazı dilinin yüz ifadelerini yansıtabilen en iyi araçtır..şimdi diyceksiniz ki ne alaka..Biz Smile sayesinde resmimize efekt vericez..Evet farklı smile şekilleri ile yaptığımız her hangi bir resme renk vericez.. :D

Başlıyoruz bakalım  :uhe bu benim icat ettiğim bir resim stilidir..Bu dersin adı NESMILE çok basit ve çokta harika bir ders..

Önce şuan ekranda görünen kırmızı kalbi Bilgisayarınıza kaydedin..Kaydetme işleminden sonra Smile üzerine sağ tuş düzenle deyip paint sayfasında açın..

Daha sonra herhangi bir resmi yine paintte açıp istediğiniz kısmı kesip kopyala dedikten sonra Smile'ı açtığınız paint sayfasından Düzen/Yapıştır deyin..Resmi kaydetmek için Dosya/Farklı Kaydet/Jpeg ve istediğiniz ismi koyduktan sonra kayıt işleminizi tamamlayın..

Ben Luna üzerinde denedim..ışte sonuç;

Başka bir Smile üzerinde deniyelim..

Smile'ımız bu mavi zarf..Vee sonuç;

şimdi farklı bir stil yakalayalım..

Smile'larımız bunlar:

Resimlerde nasıl yaptığım ortada..Ne yaptığımı açık bir şekilde anlayabilirsiniz..

Vee sonuç:

şaşırdınız değilmi.. :D Resim nasılda değişti..Önemli olan doğru Smile'ın elinizde olması..Her Smile renk vermez..Nasıl anlayacağız derseniz kaydedin ve bu şekilde paintte üstüne resim yapıştırıp bakın.. ;) Bu dersin stili bana ait olduğu gibi NESMILE bir ders adıdır ve bana aittir....Paintin aslında içinde daha ne cevherler sakladığını görüyorsunuz..Göreceksinizde..

Çevrimdışı NeziiWizardy

• *
  • 44
    • Profili Görüntüle
    • >>_TokioHoteL_<<
Photo Filtre/ Ders 6..
« Yanıtla #56 : 19 Şubat 2008, 10:22:25 »
# Avatar Yapımı

# Programı açtık..New diyoruz ve karşımıza bu menü çıkıyor..

# Kırmızı kare içine aldığım yükseklik ve genişlik boyutunu 1oox1oo yaptım..Standart avatar boyutu 1oox1oo dür..

şimdi tamam dedik..

# Şimdi avatarıma sığacak boyutta başka bir resim açtım..

# Daha sonra istediğim kısmı sağ tuş copy ve 1oox1oo avatarıma saş tuş paste dedim...

# ve işte farklı avatar şekillerim..

# ve benim şekillendirdiğim avatarım

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Ynt: Brush ve Font Yükleme
« Yanıtla #57 : 19 Şubat 2008, 10:23:05 »
Fazla Brush programı felaket derecede kasıyor !

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Ynt: Photo Filtre/ Ders 5..
« Yanıtla #58 : 19 Şubat 2008, 10:24:53 »
Aslında genel olarak hepsi aynı gibimsi. Kesip biçip yapıştır süsle. Ebatlar farklı :D

Çevrimdışı NeziiWizardy

• *
  • 44
    • Profili Görüntüle
    • >>_TokioHoteL_<<
Photo Filtre/ Ders 7..
« Yanıtla #59 : 19 Şubat 2008, 10:34:17 »
# Photo Filtrede resmi geometrik olarak şekillendirme..Çevirme..!!

# İlk önce resmimizi açıyoruz..Görev çubuğundan İmage -> Rotate -> oradaki derecelerle resmi istediğiniz gibiçevirebilirsiniz..!!

# Şimdi tekrar İmage -> Rotate -> en altta Free var onu seçiyoruz ve çıkan menüden resmi istediğimiz gibi sağa yatık sola yatık her şekilde çevirebiliyoruz..!!

Bu şekildeki çevirme şekillerini kullanarak imza,avatar yapabilirsiniz..!!