Kayıt Ol

Genel Oyun Tartışmaları

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Genel Oyun Tartışmaları
« Yanıtla #165 : 18 Haziran 2015, 10:45:50 »
Oyungezerin E3'te yayınlanan Fallout videosu değerlendirmesinde tanıdık biri var. Kim olduğunu bulamadım iki saattir ama acayip tanıdık.

Oo İhsan abi. Keyifli sohbet olmuş, akşam akşam iyi geldi :)

Hehehe, teşekkürler dostlar :) 3 günlüğüne E3 çıkartması yaptık bütün yazarlar olarak ofise. Güzeldi, keyifli geçti. Sonlara doğru yorgunluktan piksel piksel dökülsek de...

Şu videoları izleyince ne kadar mutlu oldum anlatamam. :D O kadar yaşı olup da böyle tepkiler veren insanların olduğunu, bu konuda yalnız olmadığımı bilmek çok şukela. :D

O videolara ben de koptum Volkan. Hatta bütün ofis oturup onları izledik :D Ceketli adamın verdiği tepkiler ayrı bir güzel. GOTY muhabbetine hiç girmiyorum. Gönlüm Witcher'dan yana elbette ama şöyle bir gerçek var ki yıl sonuna doğru çıkan oyunlar genelde daha şanslı oluyor, çünkü uyandırdıkları heyecan hala taze oluyor. Neyse... Kimse seçmezse biz seçeriz :D
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 11 Temmuz 2015, 15:33:14 »
Witcher 2 ile ilgili bir şey diyeceğim için nereye yazayım bilemedim :P. En sonunda burayı uygun buldum.

O saatler süren, artık bitmeyeceğine kendini inandıran credits kısmı nasıl olduysa bitiyor ya, bir de video giriyor hani. Zaten credits'in en başında, "bekle bak sonda bir şey göstereceğiz, gerçek son hehe" yapıyorlardı. Heh, işte tam orasıyla ilgili diyeceğim bir şey var.

Spoiler: Göster
O dalganan bayraktaki güneş simgesini gördüğüm an pençlerimi çıkarttım desem yeridir. Kan beynime sıçradı u_u. Allah cezanızı versin Nilfgaard :(. Nasıl bir güçsünüz? Bir bitip tükenmediniz. Cemaatten mi alıyorsunuz desteği?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 11 Temmuz 2015, 15:48:46 »
Daha da acısı var. Ama üçüncü oyunda... Spoiler'a girmesin diye yazmayacağım ama resmen içiniz acıyor daha önce adım attığınız "bazı yerleri" aynı bayrakla donatılmış bir şekilde görünce.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 11 Temmuz 2015, 17:03:02 »
Witcher 2 hakkında bir sorum olacaktı:

Roche tarafında bitirip Iorveth tarafında bitirmeyenler için spoiler olabilir, bilemedim. :)

Geçen Roche tarafında bitirdim de oyunu, Shilard'ın Assire var Anahid'i öldürdüğü herhangi bir şekilde ima ediliyor muydu. Iorveth kısmında direkt ara sahne olarak gösteriliyordu bu olay; ama Roche kısmında denk gelmedim ölümüne dair bir habere, ya da gözümden kaçtı.

Bir de Wild Hunt oynayacaklara eğer ilk kitabı bile okumuş olsalar (son kitabı okumadıklarını varsayarak), White Orchard'tan sonra çok ağır bir spoiler yiyeceklerini; bir de altıncı kitabı okumuş olanların Mysterious Elf karakterinin Gwent kartını gördüklerinde direkt kim olduğunu anlayacaklarını, karakterin kim olduğuna dair gizemin uçup gideceğini söyleyeyim.  :) İkinci spoilerı yediğimde, karakterin tahmin ettiğim kişi olduğunu öğrendiğimden çok etkilenmedim de ilk yazdığım spoiler moralimi yerle bir etti, o derece. :D (Son kitabın başlarındayken oyunu da oynayacağım diye tutturunca böyle oldu. :P)
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #169 : 13 Temmuz 2015, 03:20:35 »
Satoru İwata hayatını kaybetmiş. :( Tüm Nintendo camiasının başı sağolsun.

http://nintendoeverything.com/nintendo-president-satoru-iwata-has-passed-away/
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 13 Temmuz 2015, 23:11:30 »
Satoru İwata hayatını kaybetmiş. :( Tüm Nintendo camiasının başı sağolsun.

http://nintendoeverything.com/nintendo-president-satoru-iwata-has-passed-away/

Satoru Iwata'nın anısına

After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #171 : 19 Temmuz 2015, 22:44:21 »
CS:GO almayı düşünen iyi FPS oyun oyuncularına sesleniyorum. Oyun yüzünden apandisim patlıyordu az kalsın, sinir problemi olanlar uzak dursun.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #172 : 16 Kasım 2015, 13:59:43 »
Bu oyuna nedense ayrı bir konu açmamışız ve şu an çok üşendiğim için buraya yazıyorum. Divinity: Original Sin'in Enhanced Edition'ı ilaç gibi olmuş. İlk hali de güzeldi, fakat (eh) biliyorsunuz ki artık iki adım ilerleyebilmek istiyordunuz. Şimdi her şey böyle çok tatlı olmuş.

Şu oyunun anlaşmazlıklara çözümü olan taş-kağıt-makas sistemi de beni ayrı eğlendiriyor. Karşımızdakini ya da takım arkadaşımızı ikna etmek için (artık tehdit ederek mi, mantığın sesi olarak mı, büyüleyiciliğinizi kullanarak mı ikna etmeye çalıştığınız sizin seçiminize ve statlarınıza kalmış) taş-kağıt-makas oynuyoruz. Bu zaten vardı, daha hoş bir hale getirilmiş.

Class'lara da bazı ayarlar getirilmiş. Pek keyifli olmuş. Özetle bu enhanced edition "olmuş" benim gözümde. Kaçtı, 13.000 şey mi değişmişti? Sayı epey yüksek. Dahası, Original Sin sahiplerine de bedavaya yollamış olmaları hoş bir jest.

Peki Wolf Among Us 2 ne zaman gelecek? O sondan sonra gelmek zorunda diye düşünüyorum. Çocuğumu keserim.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 20 Nisan 2016, 14:16:15 »
Bastion ve Transistor'un yapımcısı yeni oyununu duyurdu: Pyre.
Bu seferki takım bazlı bir RPG olacakmış, hadi bakalım.

Resmi duyuru: http://www.supergiantgames.com/blog/first-look-at-our-third-game-pyre/

Trailer: https://youtu.be/7zTRjARs3BU
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 14 Haziran 2016, 17:57:47 »
Bu sene E3 kısır geçiyor, E3 çok reröre demek üzereyken Sony konferansında yine bombalar patlamış. :D

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #175 : 14 Haziran 2016, 19:51:20 »
E3'ü ilk takip ettiğim senede, bu mu abartılan E3 diyecekken, Sony geldi. Oyun fuarında olduklarını hatırlattı insanlara. Heyecanı kaçmasın diye, sadece, güzel şeyler olduğunu söylemekle yetiniyorum. Buradan izleyebilirsiniz.  :)

Çevrimdışı Ecthiel

• *
  • 8
  • Rom: 0
  • Hodie Mecvm Eris İn Paradiso
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #176 : 14 Haziran 2016, 22:10:48 »
Uzun zamandır oyun oynamayan ve E3'ü takip etmeyi bırakan biri olarak acaba ne olmuş diye bir bakayım dedim. GoW duyurusu sürpriz olmadı ama Kojima'nın yeni oyununu görmek heyecanlandırdı beni fazlasıyla. Gerçi Kojima daha sonra yaptığı açıklamada oyun motorunun bile seçilmediğini söyledi.
Uzun yıllar bekleyeceğiz gibi. 
...but i'll keep coming..

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #177 : 19 Ağustos 2016, 10:23:56 »
Galiba âşık oldum :3

Little Nightmares[*]Küçük İsmailler![/*] adında çok şirin bir platform oyunu duyurulmuş Gamescom oyun fuarında. Ama şirinliği tatlılıkta değil, Alice Harikalar Diyarı'nı andıran çarpık dünyasından ötürü! Videosunu izleyin mutlaka:

https://www.youtube.com/watch?v=n4eO2rtRYOs
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
Darksiders 3 duyuruldu!
« Yanıtla #178 : 03 Mayıs 2017, 11:51:22 »

Veeee huzurlarınızda üçüncü kardeş Fury (Öfke)! Tam da ikinci oyun bittiğinden beri beklediğimiz ve istediğimiz gibi  8) Ne zamandır bu hatunu ve öfkesini kontrol etmek (ya da edememek) istiyordum, bu haber iki kez sevindirici oldu benim için.

Fury kırbacının yanında şekil değiştirme özelliklerine de sahip olacakmış. Fragmandan anladığım kadarıyla oyun yine War'un tutsak olduğu ve Death'le ortalığı dağıttığımız aynı zaman diliminde geçiyor. Hikaye bir gıdım bile ilerlemeyecek yani gene :D Acaba en sonunda dördünü birden yönetebildiğimiz, epik bir son mu düşünüyorlar?

Darksiders 3, 2018'de bizlerle olacak. Merakla bekliyorum! İşte IGN'de yayınlanan ilk fragman:

https://youtu.be/Q-QgJ-EFq7A

Try to hide if you dare.

Çevrimdışı salvorhardin

• **
  • 121
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #179 : 03 Mayıs 2017, 18:18:59 »
Serinin geri kalan oyunlarına olan ümidimi kesmiştim ikinci oyundan sonra. Haberi görünce baya heyecanlandım şimdi :) İkinci oyunun mekanlar ve müziklerini sevmiş olsam da, ilk oyunun yeri benim için hala farklı. Keşke sonda yine War' u kontrol etsek diyorum :D

"Şiddet, beceriksizlerin başvurduğu son çaredir." -Isaac Asimov