Kayıt Ol

Liam Aiken

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Liam Aiken
« : 29 Ocak 2008, 20:33:49 »

Aiken, Manhattan, New York, ABD'de doğdu. Bill Aiken ve Moya Aiken'in tek çocuğuydu. Babası Bill, MTV kanalında çalışıyordu fakat 1992 yılında öldü. Annesi Moya ise İrlandalı. İlk Ford Motor Company Windtar reklamında oynadı. Liam 7 yaşındayken, A Doll's House adlı Broadway müzikalinde oynadı. Aynı yıl Henry Fool adlı yapımda Parker Posey'in oğlunu oynadı. Okul parasına ihtiyacı olduğu için annesi onun oyunculuğa devam etmesini istedi. Liam ise oyunculuğu eğlenceli bulunca oyunculuğa devam etmeye karar verdi.

1998 yılında Liam, Stepmom adlı filmde Susan Sarandon'un küçük oğlunu oynadı. 2002 yılında Road to Perdition adlı filmde Tom Hanks'in küçük oğlunu oynadı. 2003 yılında Good Boy adlı filmde Owen Baker karakterini oynadı. 1999 yapımı The Sixth Sense adlı filmde Cole Sear rolünü geri çevirdi çünkü annesi onun ölümlü bir filmde oynaması için çok küçük olduğunu düşünüyordu. Bu yüzden rolü 1988 doğumlu Haley Joel Osment oynadı. Liam Harry Potter filmde Harry Potter rolünü oynayacaktı fakat film İngiltere'de geçtiği için rol Daniel Radcliffe'e verildi. 2004 yılında ise Liam Talihsiz Serüvenler filminde 12 yaşındaki yetim Klaude Baudelaire rolünü oynadı.

Aiken şu an Dwight-Englewood Okulu'na gidiyor. 2008 yılında mezun olacak. Punk müziği çok seviyor ve bas gitar, klasik gitar ve biraz da bateri çalıyor. Tom Morello gibi gitar çalmak istiyor. Saint Levi adlı grupta gitar çalıyordu fakat grup 2007 başına dağıldı. Kes adında bir köpeği var. Köpeğinin adını Kes adlı filmi izledikten sonra koymuş.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Ynt: Liam Aiken
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2008, 20:45:22 »
Klaude Baudelaire değil o Klaus :D

Çok tatlı çocuk DanieL de karizma var Liamda tatlılıkk

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2008, 20:51:13 »
İyi bir Oyuncu bence :hug Hp'de oynamamış ama Tsd'de gördüğümüz iyi oldu onu :yeho

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2008, 21:04:34 »
Çok tatlı çocuk ya bir ara aşıktım bu keretaya =P

yazım hataları tarafımca düzeltilmiştir --- By Neases

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2008, 21:12:24 »
Ya düşünsenşze ne güzel fırstalar yakalamış ama annesine para gerekiyormuş eğer gerekmese göremeyecektik demek...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Ocak 2008, 21:13:57 »
Ya düşünsenşze ne güzel fırstalar yakalamış ama annesine para gerekiyormuş eğer gerekmese göremeyecektik demek...
Ama o oyunculuğa kendi istediği için devam etmiş sonuçta annesi sadece destek olmuş

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı LinkinLady

• **
  • 258
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Ocak 2008, 21:17:53 »
Gözleri çok güzelmiş. :D Ayrıca evet, Klaude değil, Klaus olcak. ;D

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Ocak 2008, 22:37:56 »
Onun gözleri kahverengi değil miydi ya ?

Yazım hataları tarafımca düzeltilmiştir --- By Neases

Çevrimdışı LinkinLady

• **
  • 258
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Ocak 2008, 23:06:39 »
Onun gozLerı kayferengı dııL mıydı ya ;D
Hayır, yeşil. ::)

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Ocak 2008, 00:03:43 »
Hayır, yeşil. ::)
Neyse göz yanılması,affedin.

Yazım hataları tarafımca düzeltilmiştir --- By Neases

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #10 : 30 Ocak 2008, 12:28:06 »
Kitaptaki karakterle pek de bütünleşememiş bir oyuncu.

Jo_Kathleen

« Yanıtla #11 : 30 Ocak 2008, 13:14:16 »
Tam adı Liam Padraic Aiken
Şimdi size tam olarak görev aldığı film ve dizileri sıralayayım;

A Doll's House : 1997 yapımı - oynadığı karekter 'Bobby Helmer' - Film yönetmeni 'Anthony Page'
Henry Fool : 1997 yapımı - oynadığı karekter 'Ned Grim' - Film yönetmeni 'Hal Hartley'
The Object of My Affection : 1998 yapımı - oynadığı karekter 'Nathan' - Film yönetmeni 'Nicholas Hytner'
Law & Order : 1998 yapımı - oynadığı kareketr - 'Jack Ericson' - Film yönetmeni 'Various'
Stepmom : 1998 yapımı - oynadığı karekter 'Ben Harrison' - Film yönetmeni 'Chris Columbus'
I Dreamed of Africa : 2000 yapımı - oynadığı kareketer 'Young Emanuel' - Film yönetmeni 'Hugh Hudson'
Sweet November : 2001yapımı - oynadığı karekter 'Abner' - Film yönetmeni 'Pat O’Connor'
The Rising Place : 2001 yapımı - oynadığı karekter 'Emmett Wilder' - Film yönetmeni 'Tom Rice'
Road to Perdition : 2002 yapımı - oynadığı karekter 'Peter Sullivan' - Film yönetmeni 'Sam Mendes'
Law & Order: Criminal Intent : 2002 yapımı - oynadığı karekter 'Robbie Bishop' - Film yönetmeni 'Frank Prinzi'
Good Boy! : 2003 yapımı - oynadığı karekter 'Owen Baker' - Film yönetmeni 'John Hoffman'
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events : 2004 yapımı - oynadığı karekter 'Klaus Baudelaire' - Film yönetmeni 'Brad Silberling'
Fay Grim : 2006 yapımı - oynadığı karekter 'Ned Grim' - Film yönetmeni 'Hal Hartley'
Law & Order : 2007 yapımı - oynadığı karekter 'Tory Quinlann' - Film yönetmeni 'Michael W. Watkins'

Ayrıca Liam fanlarına güzel bir haber vermek istiyorum;Liam 2008 de Airborn adlı bir filmde Matt Cruse adında 15 yaşındaki bir karekteri canlandırıcak.
Airborn hakkında kapsamlı bilgi araştırmak için : http://www.liam-aiken.us/video/airborn/ adresine girebilirsiniz

Çevrimdışı Eragon_Shadeslayer

• *
  • 33
  • InTo The Sky to WiN or diE...!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Şubat 2008, 18:16:42 »
İyi bir genç oyuncu fakat kitaptaki Klaus ile uzaktan yakından alakası yok.. En benzemeyenini nasıl buluruz diyerek seçmişler gibi..

Kitapta Klaus, Violet'ten kısa ama filmde uzun.. Klaus düz siyah saçlı ve gözlüklüydü kitapta.. Ama filmde dağınık, uzun, kahverengi saçlı ve gözlüksüz.. Kitapta Klaus gözlüğünü düşürdüğünde ne kadar zorluk çektiğini hatırlıyoruz.. Ama filmde bütün sahnelerde adam gözlüksüz rahat rahat dolaşmakta..

Ancak fiziki olarak benzememesine karşın rolünü en iyi şekilde yaptı..

Hayatı Cid'Tİ'ye Almak Lazım...

89T Life Style

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #13 : 23 Şubat 2008, 23:57:58 »
aslında harry potter rolünde görmeyi isterdim ilginç olurdu :P ama yakışmazdı sanki harry olmak Liam'a :P

neyse rolünü hakkıyla oynayan bir oyuncu olduğunu içtenlikle söyleyebilirim :)

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #14 : 24 Şubat 2008, 15:56:01 »
Bana kalırsa Lima'dan çok iyi Harry olurdu. Göz alışkanlığımızdan dolayı biz su anda bunu göremiyoruz ama çok iyi olurdu. Daniel mükemmelimiz ama =)