Kayıt Ol

“Zaman Çarkı” Tamamlandı!

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
“Zaman Çarkı” Tamamlandı!
« : 22 Aralık 2011, 14:12:32 »

“Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…”

Ama bu bir bitiş. Çünkü bugün, Robert Jordan’ın kalemiyle kendi yorumunu birleştirerek Zaman Çarkı’nı yazmaya devam eden Brandon Sanderson’dan bir haber geldi:

“Bayanlar ve baylar! Zaman Çarkı’nın son kitabı A Memory Of Light (Işığın Anısı)’ın yazımı bitti!”

1990 yılında Robert Jordan’ın ellerinden ilk kez çıkan bu efsanevi hikaye, nihayet bizi o çok merak ettiğimiz sona doğru götürmek üzere Brandon Sanderson’un ellerinde tamamlandı. Rand Al’Thor, Matrim Cauthon, Perrin Aybara ve daha yüzlerce kahramanımızın, dünyalarını karanlık varlıktan korumak üzere çıktıkları bu yolculukta, onları asla yalnız bırakmayan sadık okuyucuları uzun zamandır bu haberi bekliyorlardı. Henüz kitabın ne zaman basılacağını ve Türkçeye çevrileceğini söylemek için çok erken. Ama bildiğimiz tek bir şey varsa, o da Brandon Sanderson’un okuyucularını bekletmekten hoşlanmadığıdır. Sizlere şimdiden iyi okumalar, ama öncesinde sabırlı bir bekleyiş dileriz.

Umarız hayatınız boyunca Rand’ın kılıcı kadar keskin, Matrim’in Ashandarei’si kadar şanslı ve Perrin’in çekici kadar adil olursunuz!
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: “Zaman Çarkı” Tamamlandı!
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2012, 09:48:52 »
Hala kesin bir çıkış tarihi yok mu?
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2012, 10:25:39 »
Hala kesin bir çıkış tarihi yok mu?

Amerika'da 8 Ocak 2013'de çıkacak.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2012, 15:40:11 »
İthakide en geç 6 aya çeviririz dedi onada +1 ay yapalım Ağustos 2013 gibi çıkar demekki... Teşekkürler HighLord :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2012, 09:44:28 »
Evet tahmini çıkış süresi Temmuz-Ağustos 2013. Türkiye çıkış tarihi tabii =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2012, 18:42:01 »
Brandon Sanderson sosyal paylaşım sitesinden üzerinde düzenlemeler yaptığını bildirmişti.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Temmuz 2012, 17:23:31 »
Az önce Brandon Sanderson, twitter üzerinden düzenlemelerin sona erdiği haberini verdi. 360.000 kelimelik son Zaman Çarkı kitabının haberini de verdi =)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2012, 18:14:20 »
Yani kitap yaklaşık 1 yıl içinde Türkçe çevirisiyle elimizde olabilir :D Yazın en güzel haberi :)
Kara Dalamar

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Temmuz 2012, 18:43:09 »
Hem iyi, hem kötü bir haber olarak sayılabilir. Demek o kadar emek verilen, ince elenip sık dokunan bu harika seri bitti he... Umarım kitap iyi olur. Ben henüz ilk kitaba bile başlayamadım ama tüm kitapları okuyanlar beğenir inşallah :)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2012, 00:36:10 »
İstanbul Tüyap'a Türkçe çeviri yetişse ne kadar harika olurdu :D
Kara Dalamar

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Ağustos 2012, 01:53:07 »
Temmuz ayında çıkar diye düşünüyorum. 6 ve 8 Ocak'ta Amerika'da yayınlanacaktı sanırım.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993