Kayıt Ol

“Ulaş Apak” Röportajı Yayında!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
“Ulaş Apak” Röportajı Yayında!
« : 07 Ocak 2012, 21:16:49 »

Şenliklerimiz tüm hızıyla devam ediyor! Sırada çok sevdiğimiz ve yeni kitapları bir an önce dilimize çevrilsin istediğimiz bir serinin, Dresden Dosyaları’nın çevirmeni Ulaş Apak ile yapmış olduğumuz söyleşi bulunuyor!

Özellikle Dresden Dosyaları’nın başarılı çevirisi ile karşımıza çıkan Ulaş Apak’ın bu işe nasıl başladığı, seri hakkındaki görüşleri, Harry’nin içine bulaştığı amansız durumları ve elbette serinin yeni kitaplarının dilimize çevrilip çevrilmeyeceği hakkında hoş bir sohnet gerçekleştirdik.

Seri hayranlarının sabırsız bekleyişlerini buradan hissediyor ve sizleri fazla bekletmeden BURAYA alıyoruz! Hepinize iyi okumalar.

Yeni şenlik yazılarında görüşmek üzere, bizden ayrılmayın!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı alpi

• *
  • 29
    • Profili Görüntüle
    • resmî
Ynt: “Ulaş Apak” Röportajı Yayında!
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2012, 01:50:24 »
Gerçekten güzel bir röportaj olmuş Ulaş Bey'i de altı yıllık matematik geçmişine bir sünger çekerek çevirmenliğe geçiş yaptığı için tebrik etmek gerek.
- - -

Vesaire, vesaire.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2012, 11:56:44 »
Dresden Serisi'nin ne kadar iyi ve kaliteli bir seri olduğunu söylemekten yoruldum artık. Sayın Ulaş Apak'ın da bizim gibi düşündüğünü görmek güzel. Kendisi bu işi o kadar iyi yapıyor ki iyi ki matematik mühendisi olamamış diyesim geliyor :) Samimi cevapları için kendisine çok teşekkür ediyorum ve sonraki kitapların çevirilerinde görüşmek dileğiyle diyorum.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2012, 17:20:25 »
Okuduğum en keyifli röportajlardan biriydi. Keşke daha çok soru sorsaymışız dedim okurken. Verdiği cevapların hepsi gayet tatmin ediciydi. Kendisine buradan, bu güzel cevaplar için teşekkür ediyorum.

Çevirmeni bile bu serinin hayranıyken İthaki umarım serinin devamını getirir. Kendisinin yayınevine seriyi basmaya devam etmeleri için baskı yapmasını da ayrıca takdir ettim :D.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2012, 21:52:25 »
Kendisinin Dresden Dosyaları çevirilerini ekstra bir beğeniyorum. Bunda Jim Butcher'ın kullandığı dilin de etkisi vardır illa ki; ama olsun. Kendisini yeni çevirilerle görmek dileğiyle...
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T