Kayıt Ol

En Son Oynadığınız Oyun ve Mini Yorum

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
En Son Oynadığınız Oyun ve Mini Yorum
« : 16 Ocak 2012, 21:27:24 »
Bu bölümün belini biraz doğrultacağına inanıyorum bu konunun. Neyse, başlayayım.

Saints Row 3

Spoiler: Göster

Saints Row 2'de Stilwater şehrini mora boyayan Saint'lerimiz bu sefer eski ve onlar kadar iyi olan yeni karakterleriyle Steelport şehrinde.

Söyleyebileceğim ilk şey eğlence dolu olması. SR2 den çok daha fazla içeriğe sahip,gerektiği yerde ciddileşip gerektiği yerde cıvıtan... Ana hikaye modu tatmin eden,o bittikten sonra da insanı oyunda tutabilen zevkli bir oyun. Anlayacağınız Saints Row 3 'olmuş'.

Whored Mode'da isminden birşeyler çaktırıyor zaten.Apayrı bir eğlence kendisi.

Grafikler ise ortalama.Ben şu haliyle pek grafik aramadım oyunda.Yeterli seviyede diyebilirim.

Sonuç olarak beğendim,gülüp eğlenebileceğiniz bir oyun arıyorsanız aranan kan burada diyebilirim içtenlikle.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: En Son Oynadığınız Oyun ve Mini Yorum
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2012, 14:24:45 »
Rochard.

Rock is hard, John Rochard is harder.

Temelde çok basit bir oynanışa sahip, bağımsız bir oyun Rochard. Half-Life 2'deki Gravity Gun'ı andıran, Portal tarzı bulmacalar içeren gayet eğlenceli bir yapım. Aynı zamanda güzel esprilere de sahip. Türün meraklılarına duyurulur.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2012, 14:57:06 »
Skyrim oynuyorum 3 gündür. 3. Günde Full Dragonplate armor set yaptım. O da biraz ayıp oldu. Level sınırı var mı bu oyunun bu arada?

Şu an iş yerindeyim gözlerim kapanıyor. Skyrim bana pek iyi olmadı. Ayrıca açık alanda yolculuk yaparken hızlı koşarsam 5-10 saniyede bir takılmaları cidden oyundan soğuttu.

Mini yoruma gelince çok geniş ve çok çeşitli quest yapmışlar doğrudur. Ama konuşma seçeneklerinin azlığı buna gölge düşürmüş. Level atlama ve skill seçenekleri oldukça geniş. Ayrıca sağlam bir kurgusu var gibi. Ah bir de takılmasa tadından yenmeyecek.

Our hero, our hero claims the warriors heart...

« Yanıtla #3 : 17 Ocak 2012, 15:28:13 »
akliniza gelebilecek her turlu platform oyununa yoneldim.

limbo; karanlik atmosferiyle guzeldi fakat son bolumlerimdeki yercekimi ve ortamin donmesi muhabbeti adamin canini sikiyor.

trine: bu oyun kadar gereksiz zaman kaybi gormedim millet bunu neden bu kadar cok begendi anlamadim.

oio: evet gercekten eglenceli bir oyundu, oyunun tek problemi 12 seviyeyiydi sanirim siz kacarken ardinizdan bir makine ortaligi yakip yikarak geliyor ve cok seri kovaliyor sizi...

nightsky: zaman oldurgecinden baska bisi degil

machinarium: flashla yapildigi icin bazi seyleri tekrarlatirken adamin canini sikiyor.

and yet it moves ve trine 2 oyunu bilgisayarimda bulunuyor bir ara kurup bu ikisinide bitirecegim. yukaridaki listeden tavsiyem limbo ve oio digerlerine zaman harcamaniza gerek yok.
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2012, 20:53:38 »
Skyrim

Şu sıralar oyunun harikalığının içinde kayboldum. Çok fazla zaman ayıramıyorum ama oyunun ana hikayesi dışında yan görevler yapmanın çok ayrı bir tadı var. Bazen onları da yapmayıp etrafta boş boş dolanıyorum. Karakterim ile aramızda duygusal bir bağ oluştu.

Biraz da benim karakterin başından geçen son olayı anlatayım.

Şu an adını hatırlayamadığım bir yere giderken -ve uyumak için yer ararken- han gibi bir yer gördüm, kapısı da kilitli değildi. İçeriye girdiğim anda içeriden buzdan oklar falan fırlamaya başladı. İçerideki büyücüyü görünce Lydia ile kılıçları çektik hemen tabi. Ben Fus-Ro[*]Dah'ını daha öğrenemedim[/*] ve Flame ile adamı yıpratırken o kılıçla adamı baya bir yıprattı. Sonunda Lydia'ya büyücünün buz oklarından biri daha isabet edince kalkamamak üzere düştü. Ben de onun acısıyla adamı öldürdüm ve evi yağmaladım.

Evden çıkınca yandaki dağın tepesinde dolanan bir ejderha gördüm. Lydia da ölünce tek başıma ejderhaya saldırdım. 6-7 kere öldüm tabii. Sonra 2 tane kaçma girişimi başarısız kaldı. Ama biraz önce ejderhayı peşime takarak tabanları yağladım ve kaçabildim. Bir sandığın önünde kilit açmaya çalışıyordum, kaydettim kapattım oyunu. Bu kadar adrenalin yeter ama kendimi tutamıyorum, oyunu yeniden açacağım galiba.

Eğer buraları gören biri varsa o ejderhayı öldürmem gerekir miydi? Bana ne kaybettirir?

Edit: Unuttuğum bir şey daha var, her oyunda okçuluğa ve onunla ilgili özelliklere dikkat ederim ama bu oyunda okçuluk çok zor olmuş.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2012, 21:24:06 »
Spoilerlı kısma cevaben
Ben büyücü değil de savaşçı yaptım kendime hatta bir kalkan bir one handed kullanıyorum. Dragonları öldürmek benim için hiç sorun olmadı şimdiye kadar biraz stamina ve dengeli bir hp ile halledilmeyecek bir durum yok. yer seviyesinde gezinirken dragon nefesini üflediği zaman hızlı koşmayı ve dragon özelliğini kullanıp durun ejderha sıkılıp yere inince de allah ne verdiyse boca edin ölüyor zaten. Dragon öldürmenin artısı büyük o özellikleri öğrenmek için ruhunu yakalayabiliyorsun. Ayrıca öldürdüğünde sana dragon bone ve dragon scale gibi iki eşya düşürecek bunlarla smithing özelliğini arttırıp dragon armor yapabiliyorsun ki oyunda en iyi ikinci armor.

Ha bir de Sana saldıran ejderha buz kullanıyorsa ateşle eğer ateş kullanıyorsa da buzla saldır böylece kolayca halledersin.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Ocak 2012, 22:05:41 »
Spoilerlı kısma cevap,

Eğer Dragon Scale, Dragon Bone ya da Dragon Soul'a ihtiyacın varsa öldürmeye çalış tabi ama çok da kilit bir durum söz konusu değil.

Öldürebilme konusunda da savaşçının defansif olarak avantajı daha fazla olabilir fakat ben en çok büyücüyle oynarken rahat ettim. Özellikle dual castingin varsa ve impact açıksa, çift elle yaptığın her büyü düşmanı bir süre sersemletiyor. Düşman ayılana kadar bir tane daha, bir tane daha, bir tane daha derken ejderha ağzını açamadan yığılıyor yere.

Okçuluk konusuna hiç katılmıyorum. Sneak + Okçulukla, sessiz sedasız, düşmanlar ne olduğunu anlayamadan ilerleyebiliyorsun. Okçuluk konusunda gizlenmeyi iyi yaptığın sürece, oldukça rahat yani.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Eldarion

• *
  • 17
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2012, 23:27:41 »
Warhammer 40K - Dawn of War II - Retribution. Bir yerden sonra sıkıyor, arkadaşlarınızla oynayacaksanız oldukça eğlenirsiniz. Tek oyunculu bölümler beni çok sıktı. Eldar'la oynadım, hikayesi vasat. Sürekli aynı şeyleri yapıp duruyorsunuz, çok monoton.

Çevrimdışı Legend

• 590
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Şubat 2012, 23:54:14 »
İnfamous 2

Cole'un macerası devam ediyor. Ben evil karma bitirdim. şu an fırsat buldukça good karma olarak oynuyorum. Tabiki türkçe oynamak zevkimi 2'ye 3'e çıkarıyor.

Herşeyin yerli yerinde olduğu benden tam not alan bir oyun. PS3 aldırma sebebi. Sonsuz Tavsiyeler.

Çevrimdışı Legend

• 590
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Mart 2012, 18:33:28 »
Uncharted 3 : Drake's Deception

Bir PS3 başyapıtı daha Türkçe Dublajlı olarak oynadığım Uncharted 3 oyun görsel bir şölen oldu benim için. Normal da oynadım. Oynanış mükemmel, bulmacalar şahane yapay zeka kusursuzdu hele rubulhali de rpg bulunması gerekn bölümde kafamı siperden zar zor çıkardım. Tabii bu bir fps değil. Senaryosu "legen...dary" idi. Süprizlerle doluydu. Spoiler vermeyeyim.

Görsellik ise Killzone 3'ten sonra gördüğüm en iyi görselliklere sahip diyebilirim. Yüz modellemeleri şahaneyken mekan hiç bir zaman yapay değil ve kaplama hissiyatı vermiyor. Bir PS3 efsanesi. Daha da övmeye gerek yok.  9.7/10

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Mart 2012, 19:08:35 »
Star Wars: the Old Republic

Öncelikle bilmeyenler için oyunun bir mmorpg olduğunu belirtmek isterim. Yani Single Player seçeneği yok.

Oyunla ilgili düşüncelerim ise rakiplerine göre en büyük farkı olan hikaye tabanlı oyun teması çok büyük bir keyif versede zamanla rakiplerine karşı olan en büyük zaafı haline geliyor. Açıkçası oyuna hem çok güzel hemde yetersiz diyebilirim fazlasıyla karışık duygular içerisindeyim :)

Ultima Onlinedan sonra World of Warcraftın aldığı mmorpg tahtını kendisi üzerine alabilecek mi? Sanmıyorum ama kötü mmorpg denemelerine nazaran bir farklılık yarattığını belirtmeden geçemeyeceğim.

Bu arada Star Wars kurgusunu seviyorsanız bu oyunu mutlaka oynamalısınız. Her classın kendine özgü hikayesi gerçek anlamda muhteşem. Cumhuriyet ve imparatorlukta 4+4 toplam 8 class var buda 8 ayrı muhteşem hikayeyi deneyimleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Haziran 2012, 23:51:33 »
Şu sıralar Batman Arkham City oynuyorum. Henüz ana senaryoda çok ilerleyemesem de baya yan görev yaptım, müthiş oyun olmuş. Her şeyiyle kaliteli. Yalnız bazı bölümler çok zor. Özellikle silahlı adamlara karşı neredeyse hiç avantajımız yok. 7 tane otomatik silahlı kişiyle bir odaya kısıldım ve vantage pointler de işe yaramıyor çünkü şu garip gözlüklerden var adamlarda. 4'ünü sessizce aynı yerde indirdim ama sonuncusunu indirirken gördüler beni sonra da taradılar. Bilgisayar oyunu oynarken oyunla çok özdeşleşen bir insan olarak kalbim yetmiyor öyle bölümlere.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Ancient

• **
  • 54
  • Rom: 1
  • Ancient
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Haziran 2012, 09:27:28 »
En son oynadığım oyun Diablo 3. Madem yorum istiyorsunuz, şunları söylemekten çekinmeyeceğim:

Diablo 3, kesinlikle güzel bir oyun olmuş. Ne var ki, çok aceleye geldiğini düşünüyorum. Hiç zamanlı çıkış yapmadı. Biraz daha geliştirilmesine olanak tanınabilirdi. Şuan bu durumun sorunlarını yaşıyoruz. Arka arkaya gelen patch'ler, error'lar, işlem gerçekleştirememeler...

Blizzard'ın, oyunun zorluk derecelerinden Nightmare'dan sonra çok çok çok abarttığını söylemeliyim. Item'larınız her ne kadar sağlam olsa bile, daha ilk bölümden Undead'lerin 2-3 vuruşta sizi öldürmesi büyük olasılık. Nightmare'da karşınıza çıkan elite yaratıkların çok güçlü olması ve 3-4 kişilik gruplarla dolaşarak, her birinin ardı ardına attığı buz ve arcane'ler sayesinde ayakta kalmanız çok zor.

Şunu söyleyerek bitireyim; oyunda düşmanlarınızı zorlamak istiyorsanız, PayPal sistemini bekleyip, ahım şahım özelliklere sahip item'lar almak zorundasınız.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Haziran 2012, 10:22:45 »
En son oynadığım oyun Diablo 3. Madem yorum istiyorsunuz, şunları söylemekten çekinmeyeceğim:

Diablo 3, kesinlikle güzel bir oyun olmuş. Ne var ki, çok aceleye geldiğini düşünüyorum. Hiç zamanlı çıkış yapmadı. Biraz daha geliştirilmesine olanak tanınabilirdi. Şuan bu durumun sorunlarını yaşıyoruz. Arka arkaya gelen patch'ler, error'lar, işlem gerçekleştirememeler...

Blizzard'ın, oyunun zorluk derecelerinden Nightmare'dan sonra çok çok çok abarttığını söylemeliyim. Item'larınız her ne kadar sağlam olsa bile, daha ilk bölümden Undead'lerin 2-3 vuruşta sizi öldürmesi büyük olasılık. Nightmare'da karşınıza çıkan elite yaratıkların çok güçlü olması ve 3-4 kişilik gruplarla dolaşarak, her birinin ardı ardına attığı buz ve arcane'ler sayesinde ayakta kalmanız çok zor.

Şunu söyleyerek bitireyim; oyunda düşmanlarınızı zorlamak istiyorsanız, PayPal sistemini bekleyip, ahım şahım özelliklere sahip item'lar almak zorundasınız.
Kesinlikle katılıyorum.Ben ölmekten bıktım onlar öldürmekten bıkmadı ;) Paypal'ı ise sabırsızlıkla bekliyorum.Çok para gidicek çook :(

Star Wars: the Old Republic

Öncelikle bilmeyenler için oyunun bir mmorpg olduğunu belirtmek isterim. Yani Single Player seçeneği yok.

Oyunla ilgili düşüncelerim ise rakiplerine göre en büyük farkı olan hikaye tabanlı oyun teması çok büyük bir keyif versede zamanla rakiplerine karşı olan en büyük zaafı haline geliyor. Açıkçası oyuna hem çok güzel hemde yetersiz diyebilirim fazlasıyla karışık duygular içerisindeyim :)

Ultima Onlinedan sonra World of Warcraftın aldığı mmorpg tahtını kendisi üzerine alabilecek mi? Sanmıyorum ama kötü mmorpg denemelerine nazaran bir farklılık yarattığını belirtmeden geçemeyeceğim.

Bu arada Star Wars kurgusunu seviyorsanız bu oyunu mutlaka oynamalısınız. Her classın kendine özgü hikayesi gerçek anlamda muhteşem. Cumhuriyet ve imparatorlukta 4+4 toplam 8 class var buda 8 ayrı muhteşem hikayeyi deneyimleyebileceğiniz anlamına geliyor.
Çıkar çıkmaz alıp oynamaya başladığım oyunlardan biriydi.Beklentilerimin ise oldukça yüksekti.Karakter sınıfları,oyun içi çeşitlilik yeterli gibi gözüksede oynanabilirlik düşük seviyede kalıyor ve başlangıç hariç oyunu oynarken sizi oyuna bağlayan bir sebep yok maalesef.Keşke daha detaylı bir yapımla karşımıza çıksaydı "Old Republic". 

Çevrimdışı Legend

• 590
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 22 Haziran 2012, 04:22:55 »
Max Payne 3

PS3'te oynayan ben oyunu çok beğendim. Senaryo ve kurgu zaten büyüleyiciydi , soft lock oynadığım savaş mekanizmasıysa (tam karşılığı bu oluyor sanırım ifade etmek istediğim şeyin) Uncharted'dan sonra en rahat ettiğim savaş mekanizması olduğunu söyleyebilirim. Söyleyecek fazla söz yok. Rockstar ortaya inanılmaz iyi bir oyun çıkarmış.