Kayıt Ol

Forumda en çok okunan Kitap

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
Ynt: Forumda en çok okunan Kitap
« Yanıtla #15 : 30 Haziran 2012, 00:20:05 »
Ejderha Mızrağının dili ağır geldiyse size Eragon'u tavsiye edebilirim. Çok daha sade ve anlaşılabilir bir ortamı vardır. Ve biraz da klasikleri okuyarak algı seviyenizi geliştirmenizi de önerebilirim. Emin olun anlama seviyeniz geliştikçe daha çok zevk almaya başlayacaksınız.
Not: Dil ağırlığını anlayamayacağınız yabancı kelimelerin sıklıkta olması olarak algıladım.

Çevrimdışı Jill Valentine

• *
  • 36
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 01 Temmuz 2012, 20:15:16 »
Ejderha Mızrağının dili ağır geldiyse size Eragon'u tavsiye edebilirim. Çok daha sade ve anlaşılabilir bir ortamı vardır. Ve biraz da klasikleri okuyarak algı seviyenizi geliştirmenizi de önerebilirim. Emin olun anlama seviyeniz geliştikçe daha çok zevk almaya başlayacaksınız.
Not: Dil ağırlığını anlayamayacağınız yabancı kelimelerin sıklıkta olması olarak algıladım.
Evet özellikle isimleri çok zor hafızamda tutuyorum. Oyüzden kitapları hep 2-3 defa okumak zorunda kalıoyorum :D

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Temmuz 2012, 23:53:28 »
Benim tavsiyem ise Rick Riordan'ın Percy Jackson ve Kane Günceleri , Suzanne Collins'in Açlık Oyunları veya bizzat okumadığım için yorum yapamayacağım ama portalda beğeni dolu mesajlar alan Darren Shan ve Wardstone Günlükleri gibi gençlik edebiyatı eserleriyle veya Grikunduz'un da söylediği gibi 'daha hafif' olarak tabir edebileceğimiz fantastik edebiyat eserleriyle başlamanız olacaktır.

Bu saydıklarım hoşunuza giderse zaten gerisi çorap söküğü gibi gelir diye tahmin ediyorum.   

Çevrimdışı Optik

• **
  • 53
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 03 Temmuz 2012, 12:50:16 »
Düzenli bir şekilde bu yıl kitap okumaya başladım Harry Potter bana bu kapıyı açan kitap oldu. Eğer okuduysan Açlık Oyunları'nı okuyabilirsin. ve tabi Ölümcül Oyuncaklar serisine de başlayabilirsin ilk kitabını okudum ve güzel ve akıcıydı.

Çevrimdışı Jill Valentine

• *
  • 36
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 04 Temmuz 2012, 11:31:46 »
Önerdiğiniz tüm kitapları inceledim ve listeme aldım. Sırasıyla hepsini okuyacağım. Ama merakıma yenik düşüp Taht Oyunlarını aldım.Şimdilik iyi gidiyorum her karakteri özet niteliğinden not alıyorum böylece hatırlama konusunu yendim diyebilirim. Hepinize ilginizden dolayı çok teşekkür ederim. İyi günler.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 04 Temmuz 2012, 12:32:15 »
O zaman kolay gelsin. Şöyle bir 6 ortalı defter falan yeterli olacaktır seri için.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı nursah41

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 18 Ağustos 2012, 23:56:48 »
Bazı arkadaşlar kendi beğenilerine göre seç demişler.Bir bakıma haklılar.Ama bence en çok okunan kitaplar %95 iyi kitaplardır ki ben de new york times bestseller,uluslar arası bestseller falan okuyorum.Çünkü ben bu kitapların belirli bir süzgeçten geçtiğini düşünüyorum.Yani o zaman da para da ziyan olmuyor.Millenium serisi bence güzel.Umarım %5 lik kısma denk gelmezsin...

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 19 Ağustos 2012, 00:15:11 »
Bazı arkadaşlar kendi beğenilerine göre seç demişler.Bir bakıma haklılar.Ama bence en çok okunan kitaplar %95 iyi kitaplardır ki ben de new york times bestseller,uluslar arası bestseller falan okuyorum.Çünkü ben bu kitapların belirli bir süzgeçten geçtiğini düşünüyorum.Yani o zaman da para da ziyan olmuyor.Millenium serisi bence güzel.Umarım %5 lik kısma denk gelmezsin...

Ben bu listelere pek güvenmiyorum. Çünkü çok büyük yayınevleri çamur gibi kitapları dahi bestseller listelerine sokabiliyorlar. Kapak tasarımları, pazarlama tatikleri ve kendi isimlerini kullanarak müthiş başarılı seriler yaratabiliyorlar. Ha tabi birde söz konusu işlem tüketmeye endeksli, koyun sürüsü gibi bir kitle üzerinde gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla kitap ilk haftalarda çok az satsa da siz bi şekilde kitabı best seller listesine yerleştirdikten sonra birçok insan binlerce insan yanılmış olamaz diyerekten bu kitapları satın alabiliyorlar. Tabi ki bu sadece bir komplo teorisi olabilir ve daha iyi bir safsatatla aksi de kolayca ispatlanabilinir.
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı nursah41

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 19 Ağustos 2012, 00:18:44 »

Ben bu listelere pek güvenmiyorum. Çünkü çok büyük yayınevleri çamur gibi kitapları dahi bestseller listelerine sokabiliyorlar. Kapak tasarımları, pazarlama tatikleri ve kendi isimlerini kullanarak müthiş başarılı seriler yaratabiliyorlar. Ha tabi birde söz konusu işlem tüketmeye endeksli, koyun sürüsü gibi bir kitle üzerinde gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla kitap ilk haftalarda çok az satsa da siz bi şekilde kitabı best seller listesine yerleştirdikten sonra birçok insan binlerce insan yanılmış olamaz diyerekten bu kitapları satın alabiliyorlar. Tabi ki bu sadece bir komplo teorisi olabilir ve daha iyi bir safsatatla aksi de kolayca ispatlanabilinir.
sanırım onlar %5 lik dilime giriyor.Ama haklısın daha hikayesi bile tam oluşturulmamış kitaplar new york times bestseller olabiliyor.Benim de bir kaç kere hayal kırıklığına uğradığım olmuştu.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 19 Ağustos 2012, 02:02:13 »
Açıkçası ben bu oranın %5'in çok üstünde olduğunu düşünmekle beraber, günümüzün agresif pazarlama stratejileri ile bu listelerin çok kolaylıkla çarpıtılabilineceği kanısındayım. Ha tabi birde bu listelerin genel olarak ABD menşeili olma sorunsalı var. Mesela şu sıralar NYT Bestseller listesinin başındaki kitap serisinin edebi değeri dolayısıyla mı yoksa işlemiş bulunduğu konu sebebiyle mi orada tartışılır...

Her neyse bu başlık bunu tartışmak maksadıyla açılmadığı için sözlerimi burada noktalıyor ve verdiğim sıkıntıdan dolayı özür diliyorum...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 19 Ağustos 2012, 02:04:19 »
Bestseller olmayan kitap mı kaldı? Sıkıntıdan bayıldığım kitapları bile Bestseller diyorlar, açıkçası ben de güvenmiyorum o listelere.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 10 Ekim 2012, 18:24:27 »
Daarlan Gardan'a katılıyorum o listelere pek fazla güvenme.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)