Kayıt Ol

Rohan

Çevrimdışı Edoras

• **
  • 317
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Rohan
« : 01 Şubat 2008, 16:15:47 »
Vahşi Diyar’dan Gondor’a doğru gelen Doğudölleri tehlikesine engel olabilmişlerdir.
Bu küçük çaplı savaşlar sayesinde Gondor’un ayakta durmasını sağlamışlardır.

Fakat Büyük Veba vakasında Eorl Süvarılerinin birçoğu telef oldu.Bu sırada Doğudölleri, Gondor ve Arnor’a saldırılarını arttırdı.Zamanla Eorl Süvarileri birliklerini toplayabildi.Doğudölleri Celebrant Çayırlarında Gondor ordularını kuşatmıştı.Eorl Süvarileri zamanında gelip Gondor’un yardımına yetiştiler.
Gondor’un Onikinci Vekilharcı Cirion, bugünkü Rohan topraklarını teşekkür olarak hediye etti.Genç
Eorl, Gondor’a bağlılık yemini etmiştir ve iki ülke birbirinin müttefiki konumuna gelmişlerdir.Böylece 2510 yılında Rohan kurulmuş oldu. ( :P )

Rohan; Doğuda Anduin Nehri, güneyde Beyaz Boru Dağları, Kuzeyde Dumanlı Dağlar ve Fangorn Ormanı arasında çayırları geniş olan bir ülkeydi. Rohan’ın başkenti Edoras’tır. ( :P )

Rohan, Gondor gibi ork saldırılarıyla uğraşmıyordu. Ama kendi içinde yaşadığı sorunlar halkın ve hayvanların telef olmasını sağlamıştı.
Büyük Kış’ı yaşadılar, Rohan atları bu kışta  telef oldu. Rohan kendini toplamaya çalışırken Wulf saldırıya geçmişti. O dönemde Kral olan Helm savunmasız kaldığı için Helm’s Deep  (Miğfer Dibi)’i yaptırdı. Helm oğlu Frealaf, yardıma geldi ve Wulf’un saldırılarını kışkırtmayı başardı.

Rohan, bir müddet hür yaşamaya devam etti. Lakin İstari Efendisi Saruman, Orta Dünya’ya ihanet edip karanlığa yardımcı oluncaya kadar. Sığındığı Isengard’da yeni bir kötülük doğurdu. Rohan üzerine doğru yürümeye başladı, saldırılarda Kral Theoden’in oğlu Theodred öldü. Theoden, saldırılarını durdurmadan ilerleyen Saruman ile başa çıkmak için Miğfer Dibi’ne sığındı. Rohan burada büyük bir zafer kazandı.
Ancak Mordor Orta Dünya’ya nefes aldırmamakta kararlıydı; Gondor’a saldırmıştı. Gondor’un Vekilharcı Denethor Rohan’dan yardım istedi. Rohan müttefikinin çağırısına cevap verip Pelennor Çayırları Savaşında Mordor’u geri püskürttü. Ardından Kara Kapılar’ın önüne gelip yüzüğün yok edilişinden sonra galibiyet aldılar.

Resimleri özellikle üstünde Edoras yazıyor diye mi seçtim :P Rohirrimler de ne güzel eziyorlar ama ride for ruin! :P

alın rahat durmadım :P rohirrimin gelişi sahnesi;

http://www.youtube.com/watch?v=v8R7u_27Amk            ----> link biraz anormal geldi bana :P

orda saldırırken theoden ve sancağı kopuyor biraz daha önden gidiyor, Peter Jackson bu tip küçük şeyleri iyi yansıtmış  :shrlock

Çevrimdışı Edoras

• **
  • 317
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rohan
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2008, 16:22:40 »
saolasın :P  çok ayrıntıya girmedim ölmeyelim diye :P yüzeyden işte rohan dedin mi edoras akla gelir bu kadardır bu :P

of o son resime bak rohirrim :P ne güzel hücumdalar :P  tekrar lotr duygularım kabardı evet izliyorum rohirrimin gelişini :P

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2008, 07:26:53 »
Benim imzamdaki resim daha güzel Kerem :D Rohana karşı hep farklı bir ilgim vardır ama tabi önce Elf Diyarı gelir :D

Çevrimdışı Cúthalion

• **
  • 149
  • Rom: 2
  • Smaug
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2008, 17:03:03 »
Tebrikler Kerem, fena değil :P

Aferin iyi yazı yazmışın :D Ama eksik biraz orta yılar eksik kalmış. :D Yine de iyi bir yazı olmuş aferin.

Noluyoz aferin falan? :P

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Haziran 2008, 21:45:47 »
Ah Rohan hayranım onlara ben. :klp

Zaten Eowyn'den bile anlaşılır nasıl insanlara sahip oldukları. Çok cesurlar çook. : ) Gondor yatsın kalksın dua etsin onlara, ayrıca Kerem güzel olmuş yazı sağolasın. : )

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Haziran 2008, 18:50:19 »
Gondordan sonra en sevdiğim ikinci halk :D Hele o Rohirrime tapıyorum ben ya..
Evet, youtube kapalı olmasa tekrar izlerdim o sahneyi ama kader..  :(

Çevrimdışı Edoras

• **
  • 317
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Haziran 2008, 21:48:21 »
Gondordan sonra en sevdiğim ikinci halk :D Hele o Rohirrime tapıyorum ben ya..
Evet, youtube kapalı olmasa tekrar izlerdim o sahneyi ama kader..  :(

Şeyi sorcam ben, Gondor'a niye bu kadar bağlısın arkadaş :P

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Haziran 2008, 22:16:56 »
Şeyi sorcam ben, Gondor'a niye bu kadar bağlısın arkadaş :P

Tam olarak ben de bilmiyorum ki :D Ama her zaman çok asil, cesur ve başları dik, tapılası bir halk gibi gelmiştir bana :D
Dipnot: Bitmeyen Faramir & Boromir aşkımdan da kaynaklanıyor olabilir :P

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Haziran 2008, 13:29:04 »
Bende gondoru daha fazla severim bi kere, çünkü tam anlamıyla taptığım halk olan Númenore soyundan gelirler =)
#rekt

ilkerkaan

« Yanıtla #9 : 05 Temmuz 2008, 15:08:26 »
Benim imzamdaki resim daha güzel Kerem :D Rohana karşı hep farklı bir ilgim vardır ama tabi önce Elf Diyarı gelir :D

:P Bence en iyi Rohirim Rohan Kitabında hic bir savaşa elf ler katılmıyor hatta minastrit savaşında entler savaşıyo iiki entler var :)

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Temmuz 2008, 15:34:12 »
:P Bence en iyi Rohirim Rohan Kitabında hic bir savaşa elf ler katılmıyor hatta minastrit savaşında entler savaşıyo iiki entler var :)
entler savaşmıyor arkadaşım entler sadece ormana kaçan orkları falan temizliyorlar kendilerine çalışıyorlar onlar, insanları falan düşünmüyorlar yoksa... ayrıca elfler savaşa katılmıyorlar ne demek Thranduil ve adamları olmasa belki de Dol Guldur hala orta dünyada olacaktı ve insanların sonu gelecekti ve elbette ki üç yüzüğün gücünü çok iyi kullanıp sakladılar o yüzden elflere hiçbir şey yapmadılar demek gerçekten küstahlık olur... ;)

neyse evet eorloğulları gerçekten asil bir sülale yani numenor gibi özel güçleri olmamasına rağmen... bence gerçekten güçlü ve yenilmez bir halk Rohan halkı her şeyden önce krallarına ve ülkelerine gerçekten bağlılar (bkz. Eomer)... ;)