Kayıt Ol

"Fil Mezarlığı" Yapım Günlüğü

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
"Fil Mezarlığı" Yapım Günlüğü
« : 12 Haziran 2012, 21:41:29 »
Merhabalar,

Bazılarınızın bildiği üzere Yüksek Lisans bitirme projem olarak Yekta Kopan'ın son öykü kitabı "Kediler Güzel Uyanır"dan "Fil Mezarlığı" adlı öyküyü bir kısa filme uyarlıyorum. Filmi 4 Eylül'de teslim edeceğim ve değerlendirilmesi için yanında kallavi bir "Yapım Dosyası" (senaryoya başlangıçtan filmin son pazarlama ve dağıtımına kadar tüm süreçleri tüm kağıt işleriyle belirttiğim koca bir dosya) ve bir de "Yapım Günlüğü" vereceğim.

Yapım Günlüğü benim süreç boyunca kişisel olarak öğrendiğim şeyler, karşılaştığım sorunlar, yarattığım çözümler hakkında sürekli olarak güncellediğim bir blog. Burada geçirdiğim süre boyunca pek çok kişinin sinemaya merakı olduğunu ve bu işle uğraşan, okulunu okuyan insanlar olduğu kadar, sadece merak eden, işin perde arkasında neler döndüğünü bilmek isteyen insanlar da bulunduğunu farkettim. Bu yüzden bir yandan http://elephantgraveyardfilm.tumblr.com/ adresinden Yapım Günlüğü'nü yazarken, olabildiğince eş zamanlı olarak aynı şeyleri burada da paylaşmak istedim. İlgilenenler için.

Eğer ilginizi çekiyorsa yukarıda verdiğim Tumblr adresinden takip edebilirsiniz önümüzdeki 11 hafta boyunca yazdıklarımı. Çoğu şeyi burada da paylaşmaya çalışacağım. Storyboardlar, videolar, görseller vs. pek çok şey koymaya çalışacağım. Umarım bazılarınızın işine yarar.

Ayrıca, Tumblr adresinde yukarıda sol üst köşede "ASK" linkine tıklayarak filmle, yapımla vs. ilgili kafanıza takılan her şeyi sorabilirsiniz (buradan da).

İyi günler.
Orçun.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Ynt: "Fil Mezarlığı" Yapım Günlüğü - Bazı Testler
« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2012, 05:46:05 »
Merhabalar,

Yapım Günlüğü'ne iki uzun girdi koydum. Bir tanesi işin prodüksiyon boyutuyla ilgili olarak bu hafta neler yaptığımı anlatıyor. Buradan ulaşabilirsiniz. Diğeri ise, bu hafta yaratıcı süreç adına neler yaptığımla alakalı; ki ona da tam buradan ulaşabilirsiniz.

İkinci girdi de bahsettiğim üzere bir takım deneme ve testler yaptım. Onlara da buradan ve şuradan ulaşabilirsiniz.

Daha önce de dediğim gibi, herhangi bir yorumunuz sorunuz olursa buradan veya yapım günlüğünün Tumblr adresinde sol üstte bulunan "ASK" tuşundan paylaşabilirsiniz. Olabildiğince cevaplamaya çalışırım.

İyi Günler.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
"Fil Mezarlığı" Afişleri!
« Yanıtla #2 : 22 Ağustos 2012, 02:07:36 »
Efendim filmin kendisiyle uğraşmaktan yapım günlüğünü bir türlü toparlayamadım (toplu olarak gelecek gerçi iki hafta içerisinde) ama iyi haber, muhtemelen DVD'de bir de "nasıl çektik biz bu filmi?" belgeseli olacak.

Filmin ses ve müziği de bugün itibariyle bitti. Aşağıda kutlamak için filmin şu andaki 2 posterini paylaşıyorum: