Kayıt Ol

Cüce Athrogate

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Cüce Athrogate
« : 24 Ağustos 2012, 13:23:37 »
Önemli Not:Yazımın tamamı spoiler içermektedir. Cadı Kralın Vaadi,Artemis'in Yolu, Korsan Kral ve Hayalet Kral kitaplarını okuyanların ve asla okumayacakların okuması tavsiye edilir.

Kişiliği
Atrogate savaşmayı ve içmeyi, kendi uydurduğu uyaklı redifli maniler okumayı seven genizden gelen gülüşüyle yerle göğü inleten  bir cüce savaşçısıdır. Sinirli ve asabi olan cüce tek mutlu olduğu an içip bir sızdığı ve silahlarıyla bir şeyleri parçaladığı andır.Geçmişi hakkında konuşmayı hiç sevmez.

Eşyaları
Seheryıldızları: Bir çift büyülü Seheryıldızıdır(Bir tür tokmak). Büyüleri birinin patlayıcı yağ salgılayıp çarptığında büyük bir darbe vurması ve öbür seheryıldızının büyüsü ise pas yapan bir sıvı salgılamasıdır. Dokunduğu metali paslandırarak kırılmasına bile sebep olabilmektedir.
İblis Domuz: Jarlaxle tarafından ona verilen alt düzlemlerin bir savaş domuzudur. Toynaklarından ateş fışkıran bu savaş domuzu bir oniks heykelciği ve emir kelimesi"horultu" ile kendi boyutundan madde düzlemine çağrılır.Athrogate; savaşa kendisi kadar deli olan bu domuzla ve "puhahaha" şeklinde genizden bir gülüşle atılır.

Geçmişi ve Hikayemizdeki Yeri
1104 DR'de Felbarr Kalesini fetheden Bol-Ok kabilesi önderliğindeki ork orduları; Felbarr'da bir aile kurmuş üç çocuklu olan Athoragate'in ailesini yıkar. Çocuklarından biri kendi elinde can verir. Athrogate yaşını söylemesede bu olayı görüp hatırlaması hatta üç çocuğunun olduğu düşülürse yaklaşık 370 kış görmüştür.
Ailesi yok olduktan ve Felbarr'dan atıldıktan sonra orayı bırakmıştı. Felbarr'ı almak için kurulan sefere dahi katılmayan Athrogate diyarı dolaşmış ve yolu Damara ve Vaasa'da korkulan bir yeraltı örgütüne kadar uzanmıştır. Jarlaxle Baenre sayesinde ortaya çıkan bu örgüt, Zhengi adındaki kudretli bir liçi yenen Vaasa ve Damara Kralı Gareth Ejderfelaket'i(rumuzumu aldığım kişi) tarafından çökertilmiştir. Athrogate tutuklanmıştır. Ve Jarlaxle'ın isteği üzerine idam cezaları Artemis Enteri ve Athrogate için sürgün olarak değiştirilmiştir.

Memnon'a kadar giden Jarlaxle ve ekibi  orada Selune'un tapınağını basmıştır.Memnon'dan Luskan'a geçen Jarlaxle ve Athrogate Korsan Kral olmak isteyen Yüksek Kaptan Kensidan'a yardım etmiştirler. Büyünün Sahip kulesi ve valilik makamının çöküşünün ardından Luskan şehri beş bin Luskanlı ile ölmüştür. Yerine serbest bir liman kurulmuştur.

Luskan'da Drizzt Do'Urden'le  dövüşen cüce Drizzt'in savunmasız bir anda öldürmek yerine adil bir dövüş için saklamıştır.Adil dövüşü kaybeden Athrogate Kimmuriel Oblodra'nın sayesinde hayatta kalmıştır.

1385 DR'de Athrogate "Stuttgart" adıyla Mitril Salonuna gitmiş ve Ağ'ın azizliğine uğrayan zavallı Catti-Brie'e yardım etse etse Cadderly Bonaduce eder demiştir. Yolda Jarlaxle ve Antrogate'in katılımı ile altı yoldaş Yükselen Ruh'a doğru devam etmiştirler.

Yükselen Ruh'ta Hayalet Kral Ejderliçle savaşan Kral Bruenor, Karındeşen Pwent, Antrogate, Drizzt, Jarlaxle, Danica ve Cadderly düşmanlarını alt etmiştirler. Yıkılan Yükselen Ruh'tan ayrılan ekip yanlarıdan cüce kardeşler İvan ve Pikel ile Cadderly'nin veledleri ile fakat Cadderly olmadan Mitril Salonuna geri dönmüşlerdir.

Atrogate'in fügürleri. 

Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
Ynt: Cüce Athrogate
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2012, 15:37:03 »
Bu cüceyi seviyorum ya. Özellikle şu gülüşüne hastayım : ''Bwahahahaha !!'' :D

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2012, 15:40:18 »
Evet ben de hayranım o gülüşe :D Artemis, Jarlaxle ve Athrogate'in kutu oynu çıkmış yurt dışında. Jarlaxle, Antrogate ve Artemis Entreri'nin Karanlıkaltından Kaçışı( Jarlaxle, Athrogate and Artemis escaping the Underdark) diye. İngilizcesine bir göz at istersen resimde koymuşlar anlatımı pek sıkıcı değil.
http://boardgamegeek.com/thread/712529/jarlaxle-athrogate-and-artemis-escaping-the-underd

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2012, 15:45:43 »
Evet ben de hayranım o gülüşe :D Artemis, Jarlaxle ve Athrogate'in kutu oynu çıkmış yurt dışında. Jarlaxle, Antrogate ve Artemis Entreri'nin Karanlıkaltından Kaçışı( Jarlaxle, Athrogate and Artemis escaping the Underdark) diye. İngilizcesine bir göz at istersen resimde koymuşlar anlatımı pek sıkıcı değil.
http://boardgamegeek.com/thread/712529/jarlaxle-athrogate-and-artemis-escaping-the-underd

Bazen diyorum ki şu oyunlar bizde de olsa oynasak güzel güzel. Yok işte. Sadece buradan adamların yorumlarını okuyoruz.

Ama alacağım bir gün. Kesinlikle !

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2012, 15:52:44 »
Kaç yıllık D&D var sadece bir kutu oynu türkiye'de türkçe satışa sunuldu. O zaman merak edip aldım. Daha ne diyarları biliyordum ne kitap okuyordum.Saçma gelmişti bana dört kahraman vardı plastikten bir kaç yaratık ve karakter kartları diye. Komşuyla oynuyordum kendi kurallarımıza göre. :D Ama evet bir gün Türkiye'ye de gelecektirler ama bizim hevesimiz geçer diye düşünüyorum.

O Gen-Con videosunu izledin mi? binler buluşmuş yazarlara kitap imzalatanlar  yeni kutu oyunlarına bakanlar heykeller bilgisayar oyunları... Yurtdışında binlerce taraftarı varken bizim ülkemizde 3 forumluk insan bile yok ki genç nüfusumuzda pek az değil ama...

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2012, 15:57:28 »
O Gen-Con videosunu izledin mi? binler buluşmuş yazarlara kitap imzalatanlar  yeni kutu oyunlarına bakanlar heykeller bilgisayar oyunları... Yurtdışında binlerce taraftarı varken bizim ülkemizde 3 forumluk insan bile yok ki genç nüfusumuzda pek az değil ama...

Ah ah ! İçim yandı şimdi. Orada olabilmek vardı. Ne heveslendim o görüntülere ya.

Niye hatırlattınki şimdi sen bunları bana ?  :'(

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Ağustos 2012, 16:43:41 »
Gen.Con'u geze geze altını üstüne getirmek vardı.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Şubat 2013, 19:31:02 »
Athrogate harika bir karakter :D . Keşke Pwent ile Athrogate birlikte maceralar yaşasa ve biz de okusak :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Şubat 2013, 21:27:48 »
Gauntlygrm'i oku. Drow-cüce ikililerine doyacaksın emin ol.

Çevrimdışı burak5000

• *
  • 10
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Ocak 2015, 17:16:38 »
Keşke bu cücenin domuzu da Drizzt'e geçse :)

Çevrimdışı deimar

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Ocak 2015, 13:17:01 »
Keşke bu cücenin domuzu da Drizzt'e geçse :)

drizzt de andahar var domuza ne hacet :)

bir cüce delisi olarak athrogate de sevdiğim karakterler arasında ama bir pikel değil :D

sıralamam :
-pikel
-bruenor
-gimli (nerden olduğunu söylemeye gerek varmı :) )
-flint (ejderha mızrağından)
-pwent
-athrogate

svirfneblinleride cücelere yakın bir ırk olarak gördüğümden belwar da bu listeye girebilir.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Ocak 2015, 13:48:57 »
Ben de bir cüce hayranı olarak sıralama yaparsam;

Dagna (icraatları büyük sonu onurlu, ağlatmıştın beni General Dagna)
Pwent (adam deli)
İvan (öyle kardeşi herkes çekemez)
Balin (Moria'nın gururu)

Hatta Dagna sevgim öyle büyük ki, onun ardından yazdığım bir hayran kurgum dahi var, ruhun, oğlunun ruhuyla beraber salonlarda şensin, Mithril Salonu Fatihi, Nesme Kurtarıcısı, Trolkesen Adbarlı General Dagna

Çevrimdışı deimar

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Ocak 2015, 02:11:27 »
dagnada sağlam karakterdi.
Spoiler: Göster
o karaktersiz nesmeliler için öldüğünde bende çok üzülmüştüm.

pwent deyincede aklıma hep regisle birlikte karındeşenleri eğittikleri bölüm geliyor, okurken en çok eğlendiğim 2. bölümdür tüm seriler içinde.

en çok eğlendiğim ise robillard ve harkle ın yarıştıkları bölüm, ne zaman okusam keyfim yerine gelir :)

Çevrimdışı Heeshedz

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Eylül 2015, 15:26:16 »
Bu kitap unutulmuşlardan bir kitap ise yanı bağlantılı geçen gördüm ama almadım öyleyse almak isterim daha yukarıda yazılan kitapları okumadım elimde olmasına rağmen.

Lütfen mesajlarınızı büyük harflerle yazmayın.
-Editör